Skocz do zawartości
Maciej Koper

Toshiba 55U7863DG | TEST | 55" Ultra HD 4K poniżej 2,5 tys zł!

Rekomendowane odpowiedzi

Toshiba 55U7863DG | TEST | 55" Ultra HD 4K poniżej 2,5 tys zł!

Marki Toshiba myślę, że nie muszę Wam przedstawiać. Z pewnością każdy, kto ma choćby najmniejsze pojęcie o rynku RTV, czy PC zna tę japońską firmę z charakterystycznym czerwonym logo. W kategorii wyświetlaczy ma ona bardzo ciekawą historię. Przykładowo, w 2012 roku posiadała w ofercie model ZL2, który był jedynym domowym ekranem z 3D działającym bez okularów! Najprawdopodobniej był to też pierwszy TV z matrycą 4K, choć oczywiście o podawaniu takiej rozdzielczości do ekranu nie było mowy. Dodatkowe piksele służyły właśnie technologii 3D. Niestety niedługo później wieści o nowych produktach przycichły. Toshiba produkowała wprawdzie jakieś wyświetlacze, jednak nie była zbyt obecna ani w mediach, ani na targach. Czy w roku 2018 odrodzi się niczym feniks z popiołów? Jest taka szansa, ponieważ podjęta została współpraca z tureckim poddostawcą - Vestelem, a line-up składający się z kilku modeli dostępny jest na polskim rynku. Telewizory oferują także ciekawą specyfikację. Testowany dziś 55U7863DG nabyć możemy za 2799 zł i w tej cenie otrzymamy telewizor z szeroką paletą barw i technologią Dolby Vision, wyposażony w głośniki certyfikowane przez Onkyo. Aż trudno uwierzyć w tak niską cenę przy takich parametrach. Przekonajmy się zatem co potrafi!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ŚREDNIA JASNOŚĆ EFEKTU HDR (więcej – lepiej, maks – 10 000cd/m2) 175 cd/m2"
Rozśmieszyło mnie to. :D

Przeglądałem tekst pod kątem tego czy znajdzie się informacja, że taka jasność będzie problematyczna w HDR i jest to właśnie świetnie wpisane: "Rodzi to spory problem przy odtwarzaniu treści z HDR, bo telewizor raz, że fizycznie nie będzie w stanie wygenerować efektu HDR nawet w najmniejszym stopniu, a dwa jest duża szansa, że treść HDR będzie wyglądała zwyczajnie niekorzystnie."

Na NeoGafie i innych stronach poświęconych grom często właśnie są te kłótnie o to, że HDR w grach wygląda gorzej niż SDR i robi ekran ciemny. Zazwyczaj okazuje się, że właściciele mają jakieś dziwne modele LG z najniższej półki LCD LED na IPSie RGBW. 

Szkoda, że na producentach nie jest wymuszane aby TV spełnił jakieś minimalne wartości jeśli chodzi o jasność by móc wpisywać sobie "HDR" na pudełku i w specyfikacji. W takim modelu jak tutaj będzie tragedia i zaraz na forach zaczną ponownie ludzie pisać, że HDR się do niczego nie nadaje.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile opinii o HDR, ile modeli TV ;D Niestety takie czasy przyszły. Kiedyś to był spokój przy Full HD a teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym teście należy zauważyć i pochwalić że w końcu pojawiła się specjalna tabelka (test) która służy do pokazywania jakości skalowania (o ile to jest faktycznie do tego),  tylko nie wiem czy to jest tabelka bardziej zoptymalizowana do wykrywania tego czy dany tv pomimo wyłączenia poprawiaczy ostrości obrazu, nie ma ''przypadkiem'' nadal załączonej sztucznej poprawy ostrości obrazu, czy też jest to tabelka bardziej uniwersalna, na której będą wychodzić wszelakie niedoskonałości skalowania ?

A jeżeli by to była tabelka uniwersalna do pokazywania wszelakich niedoskonałości skalowania, to wtedy miło byłoby widzieć w każdym teście trzy takie tabelki, tj osobno dla skalowania w SD, HD i 4K, a dla matryc 4K to 4 tabelki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już w ogóle nie wierzę w te ich recenzje. Polecają nawet największy chłam. Piszą, że telewizor ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości, ale w tej cenie znajdziemy np. Samsunga UE55NU7402, który bije tę Toshibę na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki. Jak już piszesz, że polecamy chłamy (hahaha) to może jakieś przykłady chłamów? Czekam z utęsknieniem. A jak uważasz, że seria NU7XXX bije na głowę ten telewizor to widać, że jedyne gdzie ją widziałeś to być może na zdjęciu w sieci albo w sklepie na półce. Samsung ma kilka elementów, których nie ma ta Toshiba i na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Gmeru napisał:

Aha, dzięki. Jak już piszesz, że polecamy chłamy (hahaha) to może jakieś przykłady chłamów? Czekam z utęsknieniem. A jak uważasz, że seria NU7XXX bije na głowę ten telewizor to widać, że jedyne gdzie ją widziałeś to być może na zdjęciu w sieci albo w sklepie na półce. Samsung ma kilka elementów, których nie ma ta Toshiba i na odwrót.

Witam, mam ważne zapytanie. Jest może jakiś model tv 55cali do 3000, który byłby lepszy pod wzgledem obrazu i smarta od tej Toshiby? Mam zamiar ją kupić, ale może jestem w błedzie i są dużo lepsze tv. Proszę o konketne parametry :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jutra rana nie działają testy. Tylko daję znać... mamy ciągłe ataki z Chin :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...