Jump to content
Aqcan

Philips 50PUS7303 vs LG 50UK6950

Recommended Posts

Witam!

Stanąłem dziś przed sporym wyzwaniem jakim jest wybór telewizora do małego salonu. Po wstępnych oględzinach w sklepach moimi faworytami są dwa modele: Philips 50PUS7303 (jednak Ambilight robi robotę) oraz LG 50UK6950. Nie wykluczam też jakiegoś Samsunga, ale nic konkretnego nie wpadło mi w oko.

Zgodnie z informacją w tym temacie załączam odpowiedzi na pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 10m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Prostopadle do matrycy telewizora, wyłącznie do południa.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE40C650.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, dobrej jakości obraz z telewizji naziemnej, sprawnie działający YouTube i przeglądarka, możliwość podłączenia klawiatury i myszki po bluetooth.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Telewizja naziemna.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Komputer po HDMI, soundbar.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3 godziny.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia - zazwyczaj pomieszczenie będzie zaciemnione podczas oglądania.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Motoryzacja, nowe technologie, programy rozrywkowe.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Oczywiście.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie - przy biurku wygodniej :).
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? Na moje warunki 50" to max, większej matrycy nie ogarnę wzrokiem - robiłem przymiarki.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Pikseloza, rozmycia i poświaty obrazu, obraz powinien być jednak jak najlepszy.
19. Preferencje co do marki ?  Brak, chociaż Ambilight fajna sprawa. :)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  3D, a na co to komu? :)
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 PLN

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie, zdam się na ustawienie telewizora samodzielnie.

Który z telewizorów polecacie? Co wybrać?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Philips ma prawie 4000:1 kontrastu - to jest wiadome, natomiast bardzo ciężko znaleźć podobną informację dla LG. Oglądałeś je może na żywo? Bo to mogłoby bardzo ułatwić rozstrzygnięcie. No a wieczorkami ten ambilight byłby bardzo fajny. :)

Dziś porównałem oba w sklepie na żywo. Puszczałem sobie filmiki z pendrive i co tutaj dużo mówić LG odpadło już po pierwszym filmie, fatalne kolory, jakby ktoś nałożył filtr na ekran. Byłem nieco zdziwiony, by nie sądziłem, że aż tak źle będzie z LG. Także w moim odczuciu tę walkę wygrywa Philips, do którego też mam kilka uwag, ale wiadomo za 2500zł nie mogę cudów wymagać.

Ale ja kto w sklepach - sprzedawca zastosował tajemną technikę przekazywaną z pokolenia na pokolenie "a pokażę Pan coś jeszcze", no i uraczył mnie SONY 49XF7096 i trochę namieszał w głowie. Obraz na SONY był lepszy, ostrzejszy, a kolory bardziej naturalne, jednak nie posiada on Androida czy innych internetowych udogodnień + pilot, który też nie oferuje nic ciekawego (konieczne byłoby dokupienie klawiatury i myszki, gdzie Philips ma to w pilocie). Ewentualnie mógłbym celować w 8096 lub 8596, które są na adroidzie, tylko czy jest sens wydawać dodatkowo 1000/1500zł?

• Like 1