Skocz do zawartości
piotralu

PANASONIC TX-65EX700E czy TCL 65DC760

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zastanawiam się nad zakupem telewizora 65 cali za ok. 4 tys. Naczytałem się trochę na temat tych modeli i wybór padł na dwa telewizory PANASONIC TX-65EX700E albo TCL 65DC760
Oglądałem je dzisiaj w sklepie i dalej jestem w kropce.  TCL  jest na androidzie, dla mnie to plus chociaż sprzedawca mówił że to minus bo przez to wolniej działa, ale Panas też ma Netflixa na którym mi zależy, obraz ciężko porównać, w sklepie kiepski sygnał więc na takim nie widziałem różnicy, dzwięk lepszy TLC. Jako źródło mam Polsat cyfrowi i Netflixa, czasami coś z konsoli PS3.

Mam obecnie Philips 47pfl6008k i po 4 krotnej wizycie w serwisie zraziłem się do tej marki, jako smarta  używam Xiaomi Mi Boxa.

Który z tych modeli jest lepszy? Czy w tych pieniądzach jest coś lepszego od tych modeli, jestem otwarty na inne marki i modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pracuje w  chinskiej montowni telewizorow.To nie  jest TCL ale inna marka.Montujemy telewizory z roznymi systemami operacyjnymi.Uwazam ze  android to pomylka   tak jak linux  w tunerach satelitarnych  nbox .Minus  to  dlugie  uruchomianie sie  telewziora  lub tunera  satelitarnego.Szybciej uruchamia sie  gdy  jest  wylaczony pilotem ale sprzet  powinno wylaczac sie  wylacznikiem sieciowym ze wzgledu  na szybsze starzenie sie elementow. 

Mozna przeczytac o tym  np w linku nizej.

http://serwis-tv.com/telewizor-lcd.html

Wiekszosc  ludzi  jest przekonanych ze wylaczenie sprzetu pilotem to takie same wylaczenie  jak wylacznikiem sieciowym.W wielu telewizorach   nie ma juz wylacznika sieciowego.Jest pseudo wylacznik  ktory nie odcina zasialania  tak jak wylacznik sieciowy.Najlepiej   w takim przypadku kupic gniazdko  z wylacznikiem sieciowym.

W panasonicu  nie ma systemu android  i jest to  duzy plus bo  telewizor uruchamia sie natychmiast . Jesli porownamy szybkosc  dzialania systemu operacyjnego w panasonicu  tcl  to zdecydowanie wygrywa  panasonic.

W niemieckim tescie  FX700 otrzymal  bardzo dobre    oceny.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43679-panasonic-fx700-zapowiedź-niedrogi-lcd-2018-ultra-hd/

 

 

Cytat z niemieckiego testu.Ddotyczy FX700

to niezawodny, ultra-wysokiej rozdzielczosci telewizor LCD, który doskonale nadaje się do codziennego uzytku, z doskonalym obrazem tunera, nieskazitelnym skalowaniem.Niezawodny, nowoczesnie wyposazony telewizor o nienagannej jakosci obrazu.

Troche nie na temat bo napisalem o FX700 a    pytanie dotyczy TX-65EX700E .Bardzo dobry telewizor z wysokim  kontrastem i panelem Va. Moze  ktos w google  bedzie szukal informacji  o FX700 i PRZYPADKIEM TRAFI  DO TEGO WATKU.CZYLI  NIE MA TEGO ZLEGO  ..ITD

 https://www.displayspecifications.com/en/model/167da34

Edytowane przez grundig
  • Haha 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grundig napisał:

Wiekszosc  ludzi  jest przekonanych ze wylaczenie sprzetu pilotem to takie same wylaczenie  jak wylacznikiem sieciowym.W wielu telewizorach   nie ma juz wylacznika sieciowego.Jest pseudo wylacznik  ktory nie odcina zasialania  tak jak wylacznik sieciowy.Najlepiej   w takim przypadku kupic gniazdko  z wylacznikiem sieciowym.

Ostrożnie - OLED-ów nie można wyłączać z sieci (a w każdym razie nie od razu po wyłączeniu) bo "w tle" wyrównują sobie panel. Jeśli TV nie będzie mógł dokończyć procesu, pojawią się wypalenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomijają kwestię smarta, tak jak napisałem mam Mi Boxa i dłuższe uruchamianie bo to dla mnie też mało istotne,  to który w domowych warunkach będzie miał lepszy obraz. Rozumiem, że od matrycy 60 Hz nie ma co oczekiwać, ale nie oglądam sportu więc myślę, że z resztą jakoś da radę, czy jestem w będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...