Skocz do zawartości
MarcinPPP

Pokój kinowy - okablowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę tutaj chociaż, nie wiem do końca czy to najodpowiedniejszy wątek.

Jestem na etapie projektowania i wykonywania okablowania w (pokoju kinowym), załączam obrazek rozmieszczenia. Zacznę od tego co chciałbym osiągnąć.

Obraz wyświetlany przez projektor na ścianie najlepiej 4k oraz przestrzenny dźwięk 5.1 lub 7.1. Najprawdopodobniej filmy odtwarzane byłby z laptopa – chociaż niekoniecznie (bo nie bardzo wiem jak inaczej bo kino domowe czy jakieś dvd, blue ray to raczej nie wchodzi w grę), może kiedyś w przyszłości jakaś konsola.  

Zastanawiam się jak rozmieścić przewody oczywiście pod tynkiem i wyprowadzić gniazda, aby to osiągnąć  plan jest taki:

Na górze tylnej ściany (tam gdzie projektor) gniazdo hdmi (czy są gniazda 2.0 i 2.1 ?), które będzie leciało na dół tej ściany też do gniazda obok kanapy ta aby łatwo można było podłączyć projektor np. do laptopa. Następnie na górze kolejne gniazdo na wejście rj45 - kabel  skrętka kat.7. (do internetu i sieci domowej), dwa gniazda prądowe.

Na dole obok kanapy po prawej będzie gniazdo z wejściem hdmi do projektora oraz wejście rj45 (zwykła skrętka kat. 5e) i również dwa gniazdka do prądu.

Fajne też był podciągnąć do tego telewizję  od dekodera ?– też nie bardzo wiem jakimi kablami to się puszcza i jak to rozwiązać? Splitery jakieś?  tak aby mieć np. tv w salonie, sypialni i w pokoju kinowym?

Nie bardzo również wiem gdzie i jakie gniazda zrobić pod nagłośnienie oraz jak rozstawić głośniki do 5.1 lub 7.1 oraz  gdzie poprowadzić przewody do nagłośnienia (może sugestie co do przewodu?). Nie wiem też do końca jaki sprzęt zastosować aby to wszystko osiągnąć.

Wszelkie rady i sugestie wskazane. Nie piszę o kwotach  bo kupno projektora i sprzętu do nagłośnienia to jeszcze odległa przyszłość  a na razie chcę zrobić okablowanie tak aby później nie ciągnąc kabli po ścianach czy co gorsza kuć tynków.

 

Ps. Podobno do ścian pod wyświetlanie z projektora są specjalne farby ?

kino.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...