Skocz do zawartości
  • -2
Marek Kalicki

Rwanie obrazu w grach na Samsung UE55NU8072

Pytanie

Witam serdecznie! 

Zachęcony testem modelu TV 4K Samsung UE55NU8072 jako idealny do gier mój wybór padł na niego. Dużo pozytywnych opinii tylko umocnił mój wybór, chociaż Samsungom nie ufalem nigdy... Po przesiadce z 32" Sony KDL W705b na 4K liczyłem na przysłowiowy opad szczeny, a zaczynam żałować wyboru, zwłaszcza że kwota to dla mnie nie mała... Ale do sedna. Otóż w grach występuje niesłychanie silne rozrywanie tła obrazu przy szybkich ruchach kamerą. Jest to szczególnie widoczne przy grach w 30fps, odbiera całą przyjemność z gry... Przy ustawionym na max uplynniaczu jest lepiej, jednak nie całkiem a i artefakty obrazu bardzo mi przeszkadzają. Czy jest sposób żeby ten efekt wyeliminować? Nikt tego nie zauważył? Zwłaszcza testując TV? Jak dla mnie to wyrzucone w błoto 4000. ? Dodatkowo odnoszę wrażenie większej czułości ruchu kamery w grach niż w starym TV. Proszę o pomoc, doradzanie, bo nie wiem czy TV się nie pozbyć... Tylko nie daje mi spokoju, że był tak zachwalany. Może po prostu nie umiem czegoś ustawić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Rozrywanie tła zdarzało sie tylko na PC tach , gdzie aby zwiększyć ilość FPS wyłączało się synchronizację FrameBuffer z wyświetlaniem obrazu i wtedy w połowie klatki było jakby cięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wykonałem judder test w 30 fps. 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3D-Ht8EIAOrj8&ved=2ahUKEwjLh6j9ndreAhWBpywKHSSxCeQQjjgwAnoECAgQAQ&usg=AOvVaw04jBhC3S3rEABkLsjDnKQY

I właśnie taki efekt rozmazania, czy też rozrywania obrazu wystepuje, więc to judder i ewidentnie wina TV. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie rozumiem płaczu - czego się spodziewasz na 55 cali w 4K za 1000e? rozumiem płacz gdybyś wydał 3,4 razy tyle ale wybacz za 1000euro było wybrac monitor do gier a nie narzekac na odbiornik telewizyjny

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak wrócę z pracy, to sprawdzę który to na tym filmiku. Z tego co zdążyłem znaleźć info to zwielokrotnienie konturów w ruchu, w zasadzie tylko w materiałach w 30-50fps. Czyli w 24 patrz filmy efekt słabo widoczny, w 60 wcale. Zrobiłem test ze starym TV i też jest ten efekt, tylko że na 32" nie rzuca się to tak w oczy, do tego trochę rozmywal ruch, więc tym bardziej to maskował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam. nie chce zaczynać nowego tematu wiec zapytam tutaj. w zwiazku z tym ze kupiłem juz dośc dawno ps4 pro chciałbym jakiś fajny tv z 4k zeby móc sie cieszyć pieknem gierek właśnie "4K". przegladałem rózne opinie testy i wiele jest poztywnych opini o tym samsungu nu8042 ale z racji tego ze mam dość mały pokój wybrałbym model 49".  obecnie posiadam panasonic gt60e i jestem z niego na prawde bardzo zadowolony no ale to tylko fullhd. ktoś mi doradzi czy moge znowu zaufac samsungowi?? a moze coś innego do tych 3,5tys no moze MAX 4tys....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, Kamil Cyprian Traczyk napisał:

Panasonica wybierz, obraz naprawdę piękny, w grach zero problemów, testowałem sporo Panasoników

obecnie mam juz panasonicka gt60e ale chce coś 4k. leda albo własnie oled myślałe nad lg b7. nie chce potem znowu załować.. i czytałem tez ze te oled niby wszystko spoko ale sie wypalają a w grach są nie kiedy stałe elementy które ciagle sie wyświetlają np. mapki/paski życia. potrafie posiedzieć nad jedną gierką kilka kilkanaście ładnych godzin wiec sie tego obawiam...

a co y qled? zero wypalen a obraz tak samo ladny

SAMSUNG QE49Q6FN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -1

Przy PlayStation 4 Pro, przy ruchu kamery występuje takie jakby rozrywanie konturów w grafice tła. W grach w 60 fps problem jest marginalny, ale w 30 fps nie da się grać, od razu zaczyna boleć głowa od tego.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • -3

Spodziewałem się mniejszego juddera. Czyli wszystkie większe LCD 4K tak mają? A ma ktoś LG OLED B8? ALBO B7? tam też jest taki judder? Bo ponoć w OLEDACH nie ma tego problemu. W ostateczności sprzedam i dołożę do LG, tylko boję się tych wypalen, a jednak chciałbym TV mieć minimum 5-6 lat

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...