Jump to content
Sign in to follow this  
Maciej Koper

Epson EH-TW7400 | TEST | Niedrogi projektor 4K Ultra HD na 2019r!

Recommended Posts

Epson EH-TW7400 | TEST | Niedrogi projektor 4K Ultra HD na 2019r!

Firma Epson to jeden z liderów rynku projektorów do kina domowego. W ofercie znajdziemy kilkanaście różnych modeli - począwszy od podstawowych i niedużych projektorów Full HD za około 3 tys. złotych, a skończywszy na dużych na laserowych projektorach 4K. Bohater dzisiejszego testu ulokowany jest gdzieś po środku oferty. Swój debiut miał a targach IFA 2018. Jest to obecnie najtańszy projektor 3LCD Ultra HD 4K, co z pewnością uczyni go przedmiotem pożądania wielu kinomanów, oraz graczy. Jako jedyny w tej cenie posiada wsparcie dla HDR oraz szerokiej palety barw z prawdziwego zdarzenia. Zapowiada się ciekawie, więc przejdźmy od razu do testu!

Przeczytaj całość

Pan Maciej jak zwykle, ujawnił wysoki profesjonalizm, recenzując projector Epson EH-TW7400.
Dowiedziałem się z tej recenzji zaskakującej informacji,
chodzi oczywiście o filtr "dichro-coś-tam-coś-tam" i o to co on robi ze światłem.
Robi w jednym miejscu "dobrze", kosztem jasność projekcji która spada aż o 54%! 😵

Okazuje się, że potwierdza się zasada, ze nie mozna zjeść ciastko 
i jednocześnie mieć ciastko(chyba że w jelitach).
Ale te "piki" na zdjęciu poniżej wyglądają całkiem "sexi". :P

filter.jpg

Kolejna sprawa to pazerność firmy,
która kasuje niemałe pieniądze a szczędzi na wprowadzeniu banalnie prostej funkcjonalności,
czyli dostępnej już powszechnie "niewykastrowanej" wersji HDMI 18 gbs.
Trudno określić to lepszym słowem jak SKANDAL!  😕

Edited by Filutek

1 godzinę temu, Filutek napisał:

Dowiedziałem się z tej recenzji zaskakującej informacji,
chodzi oczywiście o filtr "dichro-coś-tam-coś-tam" i o to co on robi ze światłem.
😕

Czy bedzie dla Ciebie kolejnym zaskoczeniem to, ze  Epson  juz druga dekade wsadza do swoich projektorow domowych takie filtry.

• Like 1

Cytuje : Epson TW7400W to najtańszy obecnie projektor 4K wykonany w technologii 3LCD i jego walory należy oceniać przede wszystkim przez pryzmat oferty konkurencji. A Epson tw7300 to nie jest konkutencja o 4000zł tańsza? Model od tego samego producenta. Kto racjonalnie myślący kupi ten projektor jak za około 10500zł mamy tw9300 a z drugiej strony za 7000zł niczym nie ustępujący model tw7300 ?