Skocz do zawartości
Michał Szałajko

Telewizor 49"-50" do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup tv do salonu. Preferuję matrycę VA. Telewizor będzie używany również do oglądania sportu, dlatego interesują mnie modele z dobrym upłynnianiem ruchu, ponieważ zdaję sobie sprawę, że w tej cenie trudno o matrycę 100/120Hz. Dodatkowy atutem będzie obecność wyjścia słuchawkowego lub bluetooth, lecz nie jest to warunek konieczny.

aktualnie rozważane modele:

  • Samsung ue50mu6104
  • Samsung ue49nu7172
  • Samsung ue50nu7402
  • LG 50uk6500
  • Philips 50pus6703
  • Philips 50pus7303 (nieznacznie przekracza przyjęty budżet)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 lub 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie świeci
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart tv, wyjście słuchawkowe lub bluetooth (opcjonalnie)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? ps4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak preferencji 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? serial (netflix), film, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 30%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50" lub 49"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? awarie, powolne działanie systemu
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod to pytanie. Dla mnie też najbardziej interesujące są 

-samsung nu71** oraz 74** jak i Philips pus6703.

 

LG oglądałem 50uk6470 który ma podobno matryce VA ale obraz był bardzo kiepski, leciał Harry Potter na wszystkich telewizorach i w porównaniu do innych czarny był szary i spłaszczony, w jego miejscu pojawialy się artefakty i ogólnie odechciało mi się LG. Miałem pilot więc wypróbowałem różne opcje ale nie pomogło. W okolo napisów końcowych tak samo artefakty i pixeloza. Kąty widzenia kiepskie a czarnym nie nadrabial. Oglądałem też philipsy i samsungi w mm i Saturnie z tym że tutaj lecial wygaszacz z informacjami o tv. Przy napisach Philips miał artefakty i zabrudzenia a Samsung jednak tego nie miał. Oczywiście demo philipsa udało się wywołać, wyglądało super, czerń też dobra na ile się dało to zobaczyć w sklepie.  Jednak z tego wszystkiego najlepiej wyglądał samsung, w testach też go bardzo chwalą np na rtings.com bliźniaczy model 7100.  Super kontrast 5300:1 zero cloudingu. Co mi się nie podobało w samsungu to dynamiczny tryb obrazu, okropnie przeswietlony, parodia jakaś. Jedyny użyteczny tryb to był tryb film. 

Szukam jeszcze argumentów przeciwko Samsungowi bo nie lubię tej marki, a ambilight bardzo mi się podoba. 

 

Wie ktoś jaki ma kontrast pus6703? 

Edytowane przez alcapone154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych, ogladalem dzis pus 6703 i 7303 i sie z nich wyleczylem. Menu sa powolne i meczace. Obraz jest dobry ale poruszanie sie po interfejsie to tragedia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanie. Moim głownym kandydatem jest PUS7503, potem PUS7303, a ostatnio zacząłem rozważać samsung 8002, ale to już pół półki cenowej wyżej i nie wiem, czy chcę się tak "wysoko wspinać" finansowo.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...