Skocz do zawartości
acanga

Zakup używanej plazmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Do końca roku chciałbym wymienić mój kilkuletni 32" LCD Sony na plazmę

Uzbierałem pare złotych i doszedłem do wniosku że na oled mnie nie będzie prędko stać a na 4K HDR jakoś specjalnie mi nie zależy

W związku z tym mam do Was wielką prośbę o poradę - na co zwrócić uwage przy kupnie używanej plazmy ?

Wiem że na to czy ma wypalenia (powidoki) , na to czy ma jakieś martwe czy świecące piksele... i co jeszcze można "na szybko" przy oględzinach zwrócić uwagę ??

Bardzo prosze o wszelkie sugestie bo do świąt chciałbym obejrzeć kilka ulubionych filmów na blu rayu już na 50" :]

P.S. Z kanapy do TV mam jakieś 2 - 2,30 więc myślę że 50" będzie idealnie przy Full Hd

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cenę, bo z tego co widzę używane plazmy (Panasonica z serii 50 i 60 - nie wiem czy jest sens brać coś innego) są zaskakująco drogie. Jeśli plazmy chodzą po ponad 2000 zł, a Oledy z pierwszych serii po ok. 3000 to serio zastanowiłbym się nad dołożeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, acanga napisał:

W związku z tym mam do Was wielką prośbę o poradę - na co zwrócić uwage przy kupnie używanej plazmy ?

A dlaczego chcesz konkretnie kupować używana plazmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam LX5090.. jeden facet chce 1200 za 5090H ale to 300 km ode mnie a nie mam auta i tylko odbiór osobisty wchodzi w gre

a drugi woła za 10 letnią 1750 z głośnikami i wieszakiem do negocjacji - chyba dużo - 20 km ode mnie

Czemu plazma ? A nie wiem... tak jakoś czuje że to by mi pasowało ;) i ciągnie mnie bardziej w stronę Pioneera niż Panasonica (chociaż ZT60 podobno najlepsza plazma)

Z kanapy do TV mam 2,40 m więc idealny rozmiar

Coś poczytałem i ten Pioonier ma masakrycznie wysoki kontrast coś koło 40000:1 tylko nie wiem jak z odświeżaniem bo gdzieś wyczytałem że nie ma 100 hz tylko 75 ?

Na początku chciałem 55hx850 chodzą po ok 1500 zł ale chyba wolałbym plazme i obejrzeć jeszcze raz LOTR zle już na 50 calach :)

O oledach nic nie wiem i troche sie obawiam  tego że to za duża rozdziałka jak na 55 cali.. może się myle

Czytam, szukam i już nic nie wiem ;)

Bardziej by mi zależało na tym jak sprawdzić ile ma przerobionych godzin. Jest na to jakiś sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Pioneer to model sprzed 10 lat i wtedy był genialnym tv. Dziś to już absolutnie nie jest tożsame. Osobiście poza super czernią i dobrymi kątami to ja tam zalet nie widzę. Musisz też wiedzieć, że ten tv jest ciemny jak na dzisiejsze standardy - jeśli mnie pamięć nie myli to maksymalnie na fragmencie ekranu generował coś ok. 110-120cd/m2 a na całym ekranie raptem 50cd/m2 do jasnego salonu więc absolutnie się nie nadaje. Pamiętaj też że to pomiary nowej, w pełni sprawnej jednostki w używanym absolutnie nie wiadomo ile wyjdzie i w jakiej kondycji jest panel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale żeby oleda o tych parametrach kupić to trzeba by pewnie 3-4 tys za używkę

Teraz mam kłopot.. bo właśnie sprzedał sie mój lcd ;)

Co do zużycia to wąptpię żeby przy normalnym używaniu 6 letnia plazma z najwyższej półki straciła kolory

Przyznam że na żywo nie widziałem tego Pionka ale ludzie mają i po 8 latach nie zauważyli żeby kolory zblakły.. ciężki temat..

Może ktoś użwa LX5090 i coś doradzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń spada więc nie ma mowy żeby świecił jak nowy. No i te wypalenia. Ja w 5090 miałem po 2 miesiącach pasek tvn24 na stałe ? ZT60 też mam i też jest zaorana ;) Jak sprawdzić godziny poszukaj w tym dziale: było wiele razy podawane - ja nie mogę już sobie przypomnieć ;)

Generalnie nie wiem co Ci napisać. Po prostu na dobry obraz trzeba wyłożyć kasę... a tak to będą duże kompromisy i musisz mieć tą świadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie będe sie spieszył.. coś wybiore

Mam jeszcze pytanie czy nowsza seria Sony w900 jest lepsza niż np 55hx850 ?

Z tego co pamietam to w HX850 były matryce 200 hz :)

Każda propozycja jest dla mnie cenna ja nie śledzę wszystkich modeli więc liczę na jakies podpowiedzi..

Co byscie polecili jeśli nie ten Pionner ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było taaaak dawno ;D Z tego co pamiętam to były dobre tv ale oczywiście dzisiaj to jest inny świat... nie wiem jak one by wyglądały przy dzisiejszym nowoczesnym telewizorze. Ale do codziennej telewizji na pewno ok. Jednak chyba bym atakował coś nowego w cenie 3-4K bo na pewno nie będzie gorsze od nich a tylko lepsze pod wieloma względami łącznie z gwarancją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2018 o 22:05, acanga napisał:

Tym razem nie będe sie spieszył.. coś wybiore

Zaryzykuję, że w przyszłym roku używane OLED-y full hd powinny chodzić za mniej niż 2500 zł, tylko nie wiem czy chce ci się tyle czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o nowych czy używkach ?

Czy pledu z full hd tez maja hdr ?

Prawda nie bardzo chce czekać ale chce kupić mądrze nie na goraco.

Rozmawialem z jednym sprzedawca dziś w media expert i stwierdził ze na poziomie Kuro LX 5090 jest LG B7 ale trudno o uzywke w dobrej cenie .. a to o tak duuuzo więcej jak chce  wydac

Poza tym mam obawy co do wykonania eletroniki w LG - nie znam się ale nie przepadam za koreańskimi markami

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest poziom Kuro tylko to jest telewizor, który powinno się mieć po plazmie;) To jest kilka poziomów lepiej pod względem obrazu i wszystkiego innego. Ale tutaj mówię ogólnie o OLED. Kto miał plazmę ten naturalnie powinien wejść w OLED ze względu na charakterystyczne walory obrazu pod filmy czyli np. perfekcyjna czerń.

Aha B7 to model 2017 i już ich nie ma (moooże jakieś niedobitki gdzieś tam w 65" np.). Teraz po taniości jest B8 już nawet za 5600 w morele. To jest oczywiście nie mało ale z drugiej strony to jest wręcz promocja patrząc co ten telewizor oferuje. POS9002 też ma podobną cenę od Philipsa.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...