Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chce kupić TV. Do Filmów, TV, Internetu i łączenia telefonów i laptopów bezprzewodowo z dużym wyświetlaczem w domu. Zakup do 7000 musi być optymalny bo dopowiem za niego przed Narzeczoną, Zięciem i Teściową którzy nie bardzo we mnie wierzą :( Choć bardziej ostatnia dwójka nie chce by u nas w domu pojawiło się coś deklasującego wiedzę Zięcia :D

Proszę pomóżcie nie stracić 7000 tyś zł, nerwów i HONORU!

Doradźcie co jest najoptymalniejsze do zakupu w tym zakresie

Zainteresował nas TV SONY KD70XF8305BAEP za 6599zł w Media Markt 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-70xf8305?utm_source=skapiec&utm_medium=cps&utm_term=skapiec&utm_campaign=xml&utm_source=skapiec.pl&f=0

zdaje się jednak że ma 50HZ i nie wiem czy to dla nas którzy nie będziemy "pykali" w PS4 i XBOX-a jest aż takie ważne? 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5,5m x 5,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? nieraz 3m a nieraz 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost - ew. pod niewielkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć (jeżeli będzie to możliwe ale ma też gdzie stać)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  Philips 40PFL7605H
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k, multimedia, Android, Internet, 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Cyfrowy Polsat, Laptopy, Dyski Twarde
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Cyfrowy Polsat, Laptopy, Dyski Twarde
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5 - czasami więcej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? HD
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? T A K
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości?  65"-75"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak możliwości bezprzewodowego podłączania urządzeń mobilnych
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem

20181104_202401[1].jpg

Edytowane przez Musashi Miyamoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Musashi Miyamoto napisał:

TV SONY KD70XF8305BAEP

Sprawdziłeś czy on przypadkiem nie jest na matrycy IPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Robert_1988_KrK napisał:

Sprawdziłeś czy on przypadkiem nie jest na matrycy IPS?

Ciężko jest znaleźć info. Znalazłem że jest to Matryca LCD z podświetleniem LED ale czy LCD typu IPS cz VA... ? Nie mogę tego nawet na zagranicznych portalach odnaleźć :/

Innym rozwiązaniem jest TV Sony Bravia KD-65XF9005

 

Nw wielu forach jak widzę jest wyłaniany jako najbardziej optymalny w tym przedziale...

4 godziny temu, Robert_1988_KrK napisał:

Sprawdziłeś czy on przypadkiem nie jest na matrycy IPS?

Według tej stron jest to matryca VA http://en.tab-tv.com/?p=14660

Mógłbym też zejść do 55" dla dobrego Oleda do 7K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Musashi Miyamoto napisał:

Mógłbym też zejść do 55" dla dobrego Oleda do 7K

To już musisz sobie na spokojnie zadecydować. 70'' / 65'' czy 55''

19 godzin temu, Musashi Miyamoto napisał:

Innym rozwiązaniem jest TV Sony Bravia KD-65XF9005

Bardzo dobry model, wart zakupu. Na Portalu masz jego Test. Z tego co słyszałem ma być na niego bardzo fajna cena, na nasz ''czarny piątek'' wiec jak TV nie musi być na wczoraj, warto poczekać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

To już musisz sobie na spokojnie zadecydować. 70'' / 65'' czy 55''

Bardzo dobry model, wart zakupu. Na Portalu masz jego Test. Z tego co słyszałem ma być na niego bardzo fajna cena, na nasz ''czarny piątek'' wiec jak TV nie musi być na wczoraj, warto poczekać. ;)

Ehhhhh... Czarny Piątek... :] Jak bym miał pewność że będzie niższa cena i 5 lat gwarancji w zestawie to by było coś... Bo obecnie trwa promocja na 5 letnią gwarancje w zestawie :)https://scentre.pl/shop/product/show?produkt=telewizor_65_cali_4k_hdr_kd65xf9005

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 70XF8305 to matryca VA i 120 Hz. https://www.displayspecifications.com/en/model/ca6d136a

Też myślałem o zakupie tego TV. Ale warunkiem musi być 5 lat gwarancji, bo wiadomo jak się teraz psuje sprzęt. Choć serwis Sony z moich doświadczeń jest bardzo słaby.

Zastanawiam się czy nie zaryzykować z zakupem Samsunga 75NU7172. Matryca co prawda 60 Hz, ale opinie są niezłe. Dają 5 lat gwarancji, a cena 1000 zł niższa niż Sony i 5 cali więcej. Można kupić z opcją zwrotu i przekonać się samemu czy spełnia oczekiwania. Niestety serwis Samsunga nie ma ciekawych opinii - to chyba jednak standard większości firm w naszym kraju :(

Edytowane przez galaxteck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 65XF9005 osiągnął swój dołek cenowy. To znaczy że może i będzie trochę taniej, ale nie sądzę że z 5-letnią gwarancją. W cenie ok. 7000 zł, z tą gwarancją, to bardzo dobra oferta.

Oczywiście można tak czekać w nieskończoność, ale nie wydaje mi się aby tutaj miały miejsce jeszcze jakieś znaczące ruchy cenowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem 65XF9005 jak na TV LCD LED w tej wielkości jest za drogi. Nie mówie, że jest zły, ale mam wrażenie, że Sony przesadza z cenami. Można kupić taniej dobry TV np. Philips 65PUS8102. Niestety minus to gwarancja producenta bez możliwości wydłużenia. Wielkość robi swoje. Miałem TV 65" i wydawał mi się bardzo duży. Teraz chętnie bym kupił 75" ze 120 Hz matrycą, ale ceny dobrych TV zaporowe. Jeśli miałbym zapłacić tą samą kase za 65XF9005 co za 70XF8305, brałbym ten drugi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, dlatego nie ma jednej recepty.. i tezeba sobie odpowiedzieć na pytanie na czym nam najbardziej zależy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, galaxteck napisał:

A moim zdaniem 65XF9005 jak na TV LCD LED w tej wielkości jest za drogi. Nie mówie, że jest zły, ale mam wrażenie, że Sony przesadza z cenami. Można kupić taniej dobry TV np. Philips 65PUS8102. Niestety minus to gwarancja producenta bez możliwości wydłużenia. Wielkość robi swoje. Miałem TV 65" i wydawał mi się bardzo duży. Teraz chętnie bym kupił 75" ze 120 Hz matrycą, ale ceny dobrych TV zaporowe. Jeśli miałbym zapłacić tą samą kase za 65XF9005 co za 70XF8305, brałbym ten drugi :)

A w czym ten 65PUS8102 jest niby lepszy? O jego problemach można przeczytać całe litanie, również na tym forum. Jedyny plus to ambilight...

Poza tym to model zeszłoroczny. Różnica w cenie kilkaset zł, dodatkowo bez 5-letniej gwarancji. Ryzyko trafienia na model ze zwrotu- znacznie większe.

Jak dla mnie to całościowo się nie umywa do XF90.

Reasumując- wybór Direct Led sam w sobie jest na rynku dość ograniczony, a w relacjach cena/jakość obecnie to XF90 jest jednym z faworytów. I piszę to jako posiadacz OLED-a 65C8 :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że jest lepszy tylko, że można kupić dobry TV taniej, a Philipsa podałem jako przykład, że są dobre, tańsze telewizory. Napisałem też, że gwarancja jest minusem. A jeżeli już chodzi o cenę to Philips akurat jest tańszy min. 1000 zł, oczywiście w dobrej ofercie. Poza tym napisałem, że sam bym wybrał nie Philipsa, nie 65XF9005, a 70XF8305 (tylko z 5 letnią gwarancją), bo ja osobiście postawiłbym na wielkość.

Edytowane przez galaxteck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie... Będzie OLED65" do 7K zł na Czarny Piątek? Poczekam na ten Czarny Piątek jeszcze zobaczymy czy w ogóle wcześniej zakomunikuje rynek jakie ma promocje jakimiś gazetkami czy jednak wybije 23 listopada i dopiero wszyscy się dowiedzą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam z zakupem TV na czarny piątek :) jak będzie coś ciekawego to super, a jak nie to zaraz po piątku mogą być promocje na święta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2018 o 15:54, pebe86 napisał:

A w czym ten 65PUS8102 jest niby lepszy? O jego problemach można przeczytać całe litanie, również na tym forum. Jedyny plus to ambilight...

Poza tym to model zeszłoroczny. Różnica w cenie kilkaset zł, dodatkowo bez 5-letniej gwarancji. Ryzyko trafienia na model ze zwrotu- znacznie większe.

Jak dla mnie to całościowo się nie umywa do XF90.

Reasumując- wybór Direct Led sam w sobie jest na rynku dość ograniczony, a w relacjach cena/jakość obecnie to XF90 jest jednym z faworytów. I piszę to jako posiadacz OLED-a 65C8 :)

W tym, ze ma więcej stref fald np. co przekłada się na jakość obrazu. 

Ja mam 8102 i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...