Skocz do zawartości
p4weu

nieduży TV OLED w dobrej cenie, czy to możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

strasznie zachwyciła mnie technologia OLED w telewizorach, jednak sam osobiście mam mały pokój w mieszkaniu, więc automatycznie chciałbym telewizora najlepiej w okolicach 30 cali. domyślam się, że przy OLEDzie i dzisiejszych standardaych to raczej niemożliwe, ale wolałem się zapytać ekspertów i upewnić, bo sam oboście niezbyt się na tym sam. w skrócie - zastanawiam się, czy można obecnie kupić niedrogo (powiedzmy max 2000 zł) dobrej jakości TV OLED, nie wymagam przy tej cenie 4k, wystarczy po prostu sama świetna jakość OLED. jeżeli chodzi o rozmiar to jak najmniejszy, marzenie to ok 30 cali, chociaż pewnie obecnie standard to chociaż 45 :) rozdzielczość 4k by się czasem przydała, jednak prioryetem jest jak najmniejsza cena i świetna obsługa Full HD na ten moment mi wistarczy. absolutnie niw wymagań jakicholwiek funkcji smart tv, wbudowanych oprogramowań itd, tv ma służyć do oglądania tv/filmów i grania na najnowszej konsoli Nintendo 

 

bardzo dziękuję za każdą pomoc/podpowiedź :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, a czy jest możliwa w niedalekiej przyszłości technologia OLED dla niedużych TV? czy nie ma co marzyć na mniejsze modele, jedynie zapewne na spadek cen? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno nie będzie małych oled bo nikomu się to nie opłaca... w takich rozmiarach tylko LCD. Więc o ile poleciłbym Ci używane OLED bo można trafić na Full HD tanio (sam myślę czy się nie rozstać z jednym.. chociaż na razie grzecznie siedzi w kartonie bo szkoda za grosze oddawać...) to minimum będzie zawsze 55"....

Dodatkowo tak małe telewizory są podstawowe pod względem obrazu... nie ma czego oczekiwać. Wszystko praktycznie na jedno kopyto... różnica to głównie czerń bo możesz kupić tv albo na matrycy VA (czerń) albo na IPS (lepsze kąty). Patrzysz też na wyposażenie, system itd. Ale obraz generalnie jest podobny przy tam małym calarzu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem lg oled EC930V po 3,5 roku użytkowania w dniu wczorajszym na matrycy pojawił się niebieski pionowy pasek , telewizor za 8 tysięcy do wyrzucenia , nie kupujcie LG OLED

20181115_215353302_iOS.jpg

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz poeksperymentować samemu to spróbuj rozebrać TV i docisnąć taśmę łączącą panel z matrycą - być może pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...