Skocz do zawartości
Gmeru

Panasonic FZ800 OLED TV | WIDEO TEST | Referencja obrazu do kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic FZ800 OLED TV | WIDEO TEST | Referencja obrazu do kina domowego

Test referencyjnego modelu telewizora Panasonic FZ800 OLED TV mogliście niedawno przeczytać na naszym portalu. Pod względem obrazu do kina domowego jest to na ten moment szczyt osiągnięć japońskiej firmy. Czas na wideo na którym opowiemy Wam jak działa FZ800. Warto przypomnieć, że cena tego ekranu spadła w ostatnim czasie do poziomu, który zdecydowanie każe poważnie zainteresować się tym tv jeżeli jesteście fanami oglądania filmów i seriali w domowym zaciszu.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te kwadratowo-prostokątne pikselowe szaleństwa wokół czerwonego okienka "arte" to faktycznie wyglądają wypas. referencja :D

  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze jakąś cenną uwagę na nieco wyższym poziomie niż wrażenia z oceny logotypu i jego wykonania w gąszczu apek? :D Taki poziom przedszkola albo w sumie żłobka :D Może jakiś swój teścik tego telewizora pod względem jakości obrazu?

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam więcej. Twój uśmiech nadrabiający resztę wystarcza.

Podobnie jak w teście słuchawek też tegoż Panasa HTX80.

Kuniec. Kropka. A jeszcze Amen.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, shpath napisał:

te kwadratowo-prostokątne pikselowe szaleństwa wokół czerwonego okienka "arte" to faktycznie wyglądają wypas. referencja :D

Zwracasz na to uwagę bo...? 

Nie widzisz że "problem" ten dotyczy tylko niektórych ikon?

Co ma wspólnego rozdzielczość ikon aplikacji z jakością obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym ekspertem i wielkim znawcą tematu. Moje oczy widzą to i osobiście mnie by to mierziło, gdybym dał tyle kasy za tv i widział takie cuda w ikonce aplikacji.

Jak stałem przed wyborem C8 przyglądałem się np. Soniakowi XF9005 i w sklepie zauważyłem podobną pikselozę na reklamach, które akurat leciały. Zdyskwalifikowało to go. Może to kwestia ustawień lub rzecz, na którą nie powinno się zwracać uwagi - no ale ja swoim laickim okiem zwracam.

Nikogo nie chciałem urazić swoim wpisem. Po prostu uważam, że za takie pieniądze wszystko powinno być bliskie ideału.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shpath Wiesz że nawet i na telewizorze za 50 tys zł ikona aplikacji będzie w niskiej rozdzielczości jeśli jej producent nie dostarczy lepszej?

Nie ma to NIC wspólnego z ceną telewizora ani jakością obrazu - gdyby był to problem po stronie telewizora to cały ekran by tak wyglądał, ewidentnie nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz ale piszesz dla samego pisania / czepiania się / trollingu.

Edytowane przez Mierzwiak
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, shpath napisał:

Jak stałem przed wyborem C8 przyglądałem się np. Soniakowi XF9005 i w sklepie zauważyłem podobną pikselozę na reklamach, które akurat leciały. Zdyskwalifikowało to go. 

Sugerowanie że LG radzi sobie lepiej z upscalingiem od Sony lub Panasonica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic takowego nie sugerowałem, że LG jest lepsze i żadnym trolem nie jestem.

Po prostu rzuca się to w oczy podczas oglądania wypowiedzi Maćka i dla mnie to po prostu kicha, żeby w urządzeniu za 10k była taka [beeep]erelowata ikonka.

I tylko o to mi chodzi. O żadne inne techniczne aspekty i różnice pomiędzy producentami.

Proszę zakończmy tę dyskusję, przyznaje lekko poniosło mnie z pierwszym postem. Przepraszam, że komuś moje zdanie się nie podoba. Nie miałem na celu nikogo urazić ani polemizować. Mi się ta ikonka nie podoba, koniec i kropka.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony 46 i 55 cali. Nigdy nie doświadczyłem jąkania a napisy końcowe nie drgały itp. Wszystko było płynnie.


Przy Panasonic 65 (ustawienia 8/5) mam artefakty. no. nowy serial Bodyguard odcinek 2 ok. 2-10 minuty, ściana w biurze z drewnianych pasów. Za każdym razem jak ktoś przechodzi to się wszystko psuje, a jak szybciej to już totalna masakra :) Jak ustawie płynność ruchu na 2 to już napisy latają. Na pewno jest jakiś złoty środek ale ja nigdy nie musiałem go szukać :)

Panasonic na zwrot związku z inną wadą. Będę zamawiał następny tylko proszę o pomoc czy w przypadku sonego w takim serialu nie będę miał artefaktów ale jednocześnie napisy będą płynne? Czy jest to jakaś uroda Oleda w takich materiałach? i w Sonym też będę musiał szukać złotego środka? :)

Może coś przegapiłem ale z czego wynikają te artefakty w takiej klasy telewizorach? Dlaczego w moim 5 letnim Sonym 46 i 55 tego nigdy nie doświadczyłem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny film.Przydałoby się gdybyście nagrywali filmy porównawcze np. coś w stylu Vincenta.Sam stoję przed dylematem czy kupić fz800 czy lgc8 i nadal nie wiem czy dopłacić prawie 1500 zl i kupić Panasonica dla 5 czy 10 procent lepszego obrazu. To są chyba takie niuanse których ja w sklepie nie dostrzegam.Jeszcze będę "testował" na słabych jakościach i być może tutaj Panasonic potwierdzi że lepiej radzi sobie z obróbką obrazu i płynnością. Jak narazie cena,WebOs i pilot mocno na korzyść Lg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są niuanse, które przede wszystkim możesz zobaczyć po kalibracji bo inaczej bazujesz na trybach fabrycznych a te są bez dwóch zdań najlepsze w Panasonicu co widać po pomiarach w testach. Jak zależy Ci na cenie, systemie czy pilocie to sobie już sam odpowiedziałeś. Każdy coś ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Marek85 napisał:

Fajny film.Przydałoby się gdybyście nagrywali filmy porównawcze np. coś w stylu Vincenta.Sam stoję przed dylematem czy kupić fz800 czy lgc8 i nadal nie wiem czy dopłacić prawie 1500 zl i kupić Panasonica dla 5 czy 10 procent lepszego obrazu. To są chyba takie niuanse których ja w sklepie nie dostrzegam.Jeszcze będę "testował" na słabych jakościach i być może tutaj Panasonic potwierdzi że lepiej radzi sobie z obróbką obrazu i płynnością. Jak narazie cena,WebOs i pilot mocno na korzyść Lg.

Zamierzasz zamawiać kalibrację w przypadku panasonica? Jak nie to ja bym kupił Lg c8 i zamówił kalibrację od Maćka i miałbym taki sam lub lepszy obraz ponieważ po kalibracji i pewnie jeszcze by zostało. 

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Gmeru napisał:

To są niuanse, które przede wszystkim możesz zobaczyć po kalibracji bo inaczej bazujesz na trybach fabrycznych a te są bez dwóch zdań najlepsze w Panasonicu co widać po pomiarach w testach. Jak zależy Ci na cenie, systemie czy pilocie to sobie już sam odpowiedziałeś. Każdy coś ma...

 Na cenie to zależy mojej żonie ;) mi zależy na jak najlepszym obrazie w filmach i sporcie. Oba telewizory są fantastyczne jeśli chodzi o 4 k uhd choć na sklepie ze względu na oświetlenie ciężko było stwierdzić czy któryś jest lepszy. To co mnie zastanawia po dzisiejszej wizycie w MM to słaba jakość obrazu, a w zasadzie ostrości w przypadku sygnału z nc+.Co prawda pod jeden dekoder podłączone były 4 tv i to może być przyczyną. Miałem to szczęście że akurat fz800 stał obok lgb8 więc miałem możliwość bezpośredniego porównania na zwykłych trybach fabrycznych. Co rzuca się w oczy to przede wszystkim większa jasność w lg i co bym nie zmieniał w Panasonicu to ciągle Lg w moim odczuciu świecił mocniej.Kolejna kwestia która bardzo mnie interesowała to płynność ruchu zwłaszcza w kontekście meczów. Oglądałem przez kilka minut  kanały sportowe żeby zobaczyć znikającą piłkę ;)... i oczywiście się nie doczekałem w zasadzie obydwa telewizory pokazywały urywki z meczów w podobny sposób do momentu aż trener Tottenhamu nie podskoczył i nie chwycił się za głowę.Tutaj nagle niespodziewanie pojawiły się artefakty w Lg.

W sumie po moich wizytach w MM stwierdzam że testowanie czegokolowiek w takich warunkach może spowodować że stara plazma moich rodziców wydaje się lepsza niż te cuda techniki i tak naprawdę nadal nie jestem przekonany do żadnego z nich.

PS. no i ten pilot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marek85 napisał:

 Na cenie to zależy mojej żonie ;) mi zależy na jak najlepszym obrazie w filmach i sporcie. Oba telewizory są fantastyczne jeśli chodzi o 4 k uhd choć na sklepie ze względu na oświetlenie ciężko było stwierdzić czy któryś jest lepszy.

Było to już omawiane wiele razy. Różnice w obrazie na wszystkich OLEDach są niewielkie, bo OLEDy wszystkich producentów TV, mają identyczną matrycę. Różnice są jedynie w elektronice. Porównujesz LG i Panasonica, a zapomniałeś zupełnie o Sony (np. AF8/AF9). Nie wiem czemu, bo to właśnie Sony ma najlepszy upłynniacz na rynku (sport) i najlepszy postprocessing, który przydaje się właśnie w słabych jakościowo materiałch (np. w jakimś HBO GO pod nc+).
Z kolei jeśli porównujemy dobrej jakości filmy, to sytuacja zmienia się - tu najlepszy jest Panasonic - filmy (BD, 4k), ze względu na najlepszą reproduckję obrazu, szczególnie w kwestii kolorów. LG ma natomiast jako chyba jedyny prawidłowo zaimplementowany format Dolby Vision, a filmów w tym formacie jest już naprawdę dużo (Netlix, Apple TV 4k) i wtedy obraz z LG będzie najlepszy. Ważne jest też to, że LG będzie nieco jaśniejszy (szczególnie będzie to widoczne w materiałach SDR) dzięki lepszej implementacji algorytmu ABL. Sony też ma DV, ale niestety są problemy z jego implementacją, choć może uporają się z nimi wraz z aktualizacją software'u. Dużym plusem LG jest też niezawodny, szybki WebOS. Android na Sony potrafi czasami przymulić choć z drugiej strony masz największą liczbę aplikacji. Najgorzej tu wypada smartOS Panasonica.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Subman napisał:

Było to już omawiane wiele razy. Różnice w obrazie na wszystkich OLEDach są niewielkie, bo OLEDy wszystkich producentów TV, mają identyczną matrycę. Różnice są jedynie w elektronice. Porównujesz LG i Panasonica, a zapomniałeś zupełnie o Sony (np. AF8/AF9). Nie wiem czemu, bo to właśnie Sony ma najlepszy upłynniacz na rynku (sport) i najlepszy postprocessing, który przydaje się właśnie w słabych jakościowo materiałch (np. w jakimś HBO GO pod nc+).
 

Spokojnie nie zapomniałem.To był pierwszy oled, który dość długo oglądałem w Sony Center i jest on wyraźnie ciemniejszy (w moim odczuciu oczywiście ) niż pozostała dwójka. Ponadto adroid jest fatalny, pomimo naprawdę ogromnej liczby aplikacji.Przyznał to nawet sprzedawca jak mu się zawiesił po raz drugi :D.Dodatkowo dochodzi kwestia ceny - Sony jest po prostu najdroższy. To są powody dla których  odrzuciłem Sony.

Powiem szczerze że przy telewizorze za prawie 8 tysięcy(LG,Panasonic) spodziewam się postprocessingu na takim poziomie ,który pozwoli mi obejrzeć najgorsze materiały w sposób zadowalający.Nie oszukujmy się w tej chwili treści które są dostępne w telewizji to jakieś 720p i jeden raczkujący kanał 4k. Z dekodera będe korzystał w 80 % procentach czasu przed telewizorem trochę z Netflixa i jak kupię konsole to pewnie od czasu do  czasu w coś zagram. Mam bardzo jasny pokój ale głównie będe oglądał wieczorami dlatego Oled jest moim wyborem i dlatego chcę żyć w przeświadczeniu, że nadaje się do czegoś więcej niż tylko treści 4 k UHD ( bo te robią naprawdę przysłowiowy opad szczęki).

Ogólnie Subman dzięki za streszczenie wszystkich forumowych tematów oledowych  - ale ja to wszystko już wiem bo od początku roku czytam regularnie hdtvpolska :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z redaktorów się orientuje, czy Panasonic Polska planuje zrobić promocję cashback? W Niemczech  w sklepach można dzięki temu dorwać 65FZ800 za 2200 Euro.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic robi genialna robotę ze swoimi TV. Jak TV bez kalibracji, to Panasonic, ew. Sony.

Co do tematu poruszanego zawsze przy OLEDach, to ja dziwie się, że nikt nie wspomina o czymś dużo groźniejszym niż "wypalenie logo na ekranie". Skoro jako pierwszy wypali się niebieski luminofor, to biel zacznie robić się żółtawa (podobnie jak z podświetleniem zimną katodą i niebieskim fosforem na niej, tylko przy OLED szybciej). Dla mnie to bardzo istotne, bo nie zmieniam TV co 2 lata, a dobry OLED też swoje kosztuje.

Swoją drogą - fajnie byłoby zobaczyć na rynku jakiś wyświetlacz bezfiltrowy na kolorach (jak CRT, plazma).

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2018 o 10:27, Gracz23 napisał:

Co do tematu poruszanego zawsze przy OLEDach, to ja dziwie się, że nikt nie wspomina o czymś dużo groźniejszym niż "wypalenie logo na ekranie". Skoro jako pierwszy wypali się niebieski luminofor, to biel zacznie robić się żółtawa (podobnie jak z podświetleniem zimną katodą i niebieskim fosforem na niej, tylko przy OLED szybciej). Dla mnie to bardzo istotne, bo nie zmieniam TV co 2 lata, a dobry OLED też swoje kosztuje.

Nikt nie wspomina bo takie przypadki to absolutny margines. Policz sobie ile lat by to trwało zanim doszło by do takiego przypadku przy żywotności matrycy 100 tys godzin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2018 o 10:27, Gracz23 napisał:

Co do tematu poruszanego zawsze przy OLEDach, to ja dziwie się, że nikt nie wspomina o czymś dużo groźniejszym niż "wypalenie logo na ekranie". Skoro jako pierwszy wypali się niebieski luminofor, to biel zacznie robić się żółtawa (podobnie jak z podświetleniem zimną katodą i niebieskim fosforem na niej, tylko przy OLED szybciej). 

tylko to przy OLEDach LG jest niemożliwe - nie ma niebieskiego luminoforu

dlatego o tym się nie wspomina 

jak by tak było to już byśmy mieli "obiektywne" filmy porównujące na youtube od fanów firmy na S

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2018 o 10:27, Gracz23 napisał:

Co do tematu poruszanego zawsze przy OLEDach, to ja dziwie się, że nikt nie wspomina o czymś dużo groźniejszym niż "wypalenie logo na ekranie". Skoro jako pierwszy wypali się niebieski luminofor, to biel zacznie robić się żółtawa (podobnie jak z podświetleniem zimną katodą i niebieskim fosforem na niej, tylko przy OLED szybciej)

Pomyliłeś chyba technologie. Ekrany OLED które są na rynku mają dodatkowy biały subpiksel. Służy on właśnie do tego żeby bieli nie mieszać z trzech składowych RGB, tak jak jest to właśnie w LCD i narażać się na tego typu problemy. Jak jasność matrycy zacznie spadać, to biel po prostu będzie mniej intensywnie świeciła, a nie tak jak piszesz zacznie się wędrówka w którąś stronę spektrum.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, efel napisał:

Ekrany OLED które są na rynku mają dodatkowy biały subpiksel. Służy on właśnie do tego żeby bieli nie mieszać z trzech składowych RGB, tak jak jest to właśnie w LCD i narażać się na tego typu problemy. 

dokładniej to wszystkie subpiksele w LG są białe - tylko przed niektórymi są filtry z kolorem R,G lub B

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2018 o 22:08, klaus71 napisał:

tylko to przy OLEDach LG jest niemożliwe - nie ma niebieskiego luminoforu

 

Nie ma niebieskiego?

Z tego co się orientuję, to jest. Mamy trzy warstwy organicznych materiałów nałożone na siebie (są to elektroluminofory - polimery), które mają odpowiednio kolor RGB. W ten sposób powstaje białe światło (tak jak przy LCD), które pada na matrycę z czterema subpikselami  (3 z filtrem - rgb i ostatni bez filtra - przepuszczający do nas białe światło).

Chyba, że coś mylę. OLED bez filtrów robił Samsung i teraz robi JOLED.

Dnia 20.12.2018 o 11:04, efel napisał:

Pomyliłeś chyba technologie. Ekrany OLED które są na rynku mają dodatkowy biały subpiksel. Służy on właśnie do tego żeby bieli nie mieszać z trzech składowych RGB, tak jak jest to właśnie w LCD i narażać się na tego typu problemy. Jak jasność matrycy zacznie spadać, to biel po prostu będzie mniej intensywnie świeciła, a nie tak jak piszesz zacznie się wędrówka w którąś stronę spektrum.

Jak wyżej, i dlatego ten biały subpiksel (bezfiltrowy) nie ma znaczeniu przy żółknięciu. Niebieski zużywa się pierwszy i biały kolor podświetlenia leci w żółty  (tak - wOLED od LG mają podświetlenie, tylko każdego piksela). Co nam wtedy po subpikselu bezfiltrowym, który jedynie przepuszcza to światło?

Żywotność tego ekranu jest lepsza niż była, lecz jedynie dzięki systemowi AGL, ograniczającemu moc świecenia do ok. 700 cd/m w każdy modelu OLED. Przy tym, że to ograniczenie spłaszcza (kompresuje) nam gammę, sprawiając, że małe gradienty będą bardzo blisko siebie (dlatego tak ciężko od strony oprogramowania ogarnąć detale w czerni, na ekranach z, teoretycznie, nieskończonym kontrastem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Gracz23 napisał:

Chyba, że coś mylę. OLED bez filtrów robił Samsung i teraz robi JOLED.

Samsung robił bez filtrów i właśnie używał 3 kolorów "luminoforów" - i poległ właśnie na nierównomierności ich wypalania się - w szczególności niebieskiego

LG ma tylko luminofor biały i filtr RGB - wszystko wypala się potencjalnie równomiernie i nie ma nawet teoretycznie możliwego problemu z falsecontouringiem jaki miały plazmy  (różny luminofor miał różny czas reakcji)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, klaus71 napisał:

Samsung robił bez filtrów i właśnie używał 3 kolorów "luminiforów" - i poległ właśnie na nierównomierności ich wypalania się - w szczególności niebieskiego

LG ma tylko luminofor biały i filtr RGB - wszystko wypala się potencjalnie równomiernie i nie ma nawet teoretycznie możliwego problemu z falsecontouringiem jaki miały plazmy  (różny luminofor miał różny czas reakcji)

O ile dobrze wiem, zarówno syntetycznie jak i w naturze, jest tylko parę rzeczy, świecących na biało (chociaż to też mało trafne określenie) i raczej nie ma ich w TV.

Światło w LG jest białe, ale tworzone jest przez 3 warstwy OLED - RGB. Nawet LG tak to przedstawia na swoich materiałach - https://www.cnet.com/news/phone-oled-vs-tv-oled-whats-the-difference/ (obrazek z logiem LG)

Edytowane przez Gracz23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...