Skocz do zawartości
Rafał Bielecki

Sony, Philips, czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry Wszystkim :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost lub prawie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Słabo
7. Jaki masz obecnie telewizor? Kineskopowa 24 samsunga i jakaś marketowa 23 lcd - czyli nic dobrego
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wifi, otwarzanie z dysku usb (zależy mi żeby nie było problemów z popularnymi formatami video), możliwość obsługi z komórki - np playlista z youtuba do otwarzania, i najważniejsze - jakość obrazu
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? Kablówka plus filmy raczej hd, 4k rzadziej przy najmniej na razie
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? poza kablówką i internetem na razie żadne, kiedyś dodatkowe głośniki
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? youtube itp tak, typowa przeglądarka do internetu nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 43 cale
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nic konkretnego
19. Preferencje co do marki? brak, ale raczej jakaś konkretniejsza marka niż np manta
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie potrzebuje 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? nie

 

Ze wstępnego rozeznania biorę pod uwagę np takie dwa - dość mocno różniące się telewizory

SONY 43'' KDL-43WD755 Full HD - "tylko full hd" ale czytałem/słyszałem że bardzo dobra jakość obrazu jak na zakładany budżet.

Philips 43PUS6703/12 4K - AMBILIGHT 3 - czy warto dla tego rozwiązania kupować telewizor? Jak z ogólną jakością obrazu?

Nie jest to lista zamknięta, właściwie jestem gotów rozważyć każdy telewizor mniej więcej spełniający założenia i mieszczący się w budżecie. Mimo lektury kilku stron dalej nie jestem przekonany czy w tym budżecie powinienem patrzeć na 4K czy jednak na full hd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...