Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

To już oficjalne. Samsung pracuje nad TV QD-OLED

Rekomendowane odpowiedzi

qled ,microled,teraz QD ><oled ,samsung chyba traci rynek i łapie jakąs depresje przez oledy lg(panele również dla innych firm) i  nie moze się zdecydować co produkować lub jaką papkę marketingową wysyłać w świat..

Edytowane przez Darulok
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem to chyba nie będzie marketingowe oszustwo tylko prawdziwy OLED. Nie pozostaje nic innego jak życzyć im jak najlepiej bo nic tak nie pomaga rynkowi jak konkurencja. Może i Chińczycy postawią sobie jakąś fabrykę?

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quantum Dot + OLED to jeszcze rozumiem, ale powiedzcie mi jak oni chcą uzyskać jasność znaną z TV LED na diodach OLED?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba przeklejka z materiałów marketingowych przesłanych przez Samsunga, bo:

Cytat

połączenie najlepszego z obydwu kategorii(...)jasnością QLED-ów oraz ich szerszą paletę kolorów

Czy QLED ma szerszą paletę kolorów od OLED? Na tym portalu to napisano? Heloł.

Czy nie jest tak, że tylko kilka topowych modeli LED ma jasność OLED? Powtarzana legenda o ciemności oled, a chyba na tym portalu robi się testy.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, djgromo napisał:

Quantum Dot + OLED to jeszcze rozumiem, ale powiedzcie mi jak oni chcą uzyskać jasność znaną z TV LED na diodach OLED?

Dzięki kropkom kwantowym właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na CES coś już zobaczymy. Kolejny ciekawy rok się zapowiada ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Mierzwiak napisał:

Dzięki kropkom kwantowym właśnie.

Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się że kropki kwantowe wpływają na poszerzenie palety barw, a nie na jasność. Nie są źródłem światła, a filtrem więc jeśli już to raczej dodatkowo przyciemnią obraz. LCD mają wysoką jasność nie dzięki kropkom tylko dzięki technice podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie kropki kwantowej może zdecydowanie wpłynąć na jasność HDR i ruszyć ten zastany temat w matrycach OLED. To może być mega ciekawy rok jeżeli takie panele w końcu trafią na rynek. Ale myślę, że LG Display też nie śpi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakie to podświetlenie w nim będzie ? oparte na diodach o 3 kolorach? czyli problem niebieskiej diody jest już rozwiązany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...