Skocz do zawartości

Pytanie

Witam czy ktoś mi doradzi jak ustawić w Samsungu by nie wykrywalo mi łącza HDMI automatycznie ?

Mam do tv podłączone 4 konsole i opisałem ręcznie wszystkie źródła sygnału (tylko jeśli mam ręcznie nazwane konsole to pokazuje mi na pilocie informacje o rozdzielczości obrazu HDR itd)

Po nowym starcie telewizora pojawia się informacja wykrywanie źródła i nazwa zmienia się na automatycznie wykryta i informacja o rozdzielczości obrazu na pilocie przestaje być dostępna . Bardzo mnie to irytuje bo nie mam ochoty za każdym razem opisywać ręcznie wejść hdmi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja się poddałem w MU7042. Nazywałem, zmieniałem ikonki, ale co jakiś czas telewizor próbuje wiedzieć lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Witam czy ktoś mi doradzi jak ustawić w Samsungu by nie wykrywalo mi łącza HDMI automatycznie ?
Mam do tv podłączone 4 konsole i opisałem ręcznie wszystkie źródła sygnału (tylko jeśli mam ręcznie nazwane konsole to pokazuje mi na pilocie informacje o rozdzielczości obrazu HDR itd)
Po nowym starcie telewizora pojawia się informacja wykrywanie źródła i nazwa zmienia się na automatycznie wykryta i informacja o rozdzielczości obrazu na pilocie przestaje być dostępna . Bardzo mnie to irytuje bo nie mam ochoty za każdym razem opisywać ręcznie wejść hdmi .
W większości sprzętu HDMI 1 i SKART 1 jest wejściem domyślnym (sterowanym) tzn. jak włączasz np. sat do domyślnie uruchamia się TV na HDMI 1.
Jeśli jest podłączony do HDMI 2, 3 i 4 musisz włączyć ręcznie i przełączyć pilotem.
W innych jeżeli nie uruchamia TV, to przełącza na HDMI 1 w czasie gdy włączasz Tuner SAT (jak jest wyjście SAT jest podpięte do HDMI 1).

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...