Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie

Cześć, ostatnio zauważyłem dość sporo mikrorysek na ekranie mojego TV. Widoczne są generalnie tylko, gdy na ekran padają promienie słoneczne, bądź gdy spojrzę pod odpowiednim kątem z bardzo bliskiej odległości. Problem bardzo trudno uchwycić na zdjęciu.

Tutaj pierwsze pytanie: czy jest jakiś sposób na ich zamaskowanie, wypełnienie, etc.? Co prawda staram się opuszczać rolety, gdy zdarza mi się korzystać z telewizora w słoneczny dzień, ale sama świadomość obecności tych mikrorysek mnie denerwuje.

Druga rzecz, moja kobieta przecierała ekran jakimś specyfikiem do czyszczenia monitorów. Na innych ekranach nie było z nim problemów, ale na Samsungu zostały delikatne smugi. Przypuszczam też, że właśnie przy przecieraniu zbyt "twardą" szmatką mogły powstać wspomniane wcześniej mikroryski. Teraz zastanawiam się czym powinienem wyczyścić ekran, żeby pozbyć się smug i jaką szmatkę zastosować? Wystarczy woda destylowana czy polecacie jakiś konkretny specyfik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nic już z tym nie zrobisz ,zostaw jak jest bo może być jeszcze gorsza sytuacja .

Żadnych płynów się do czyszczenia nie używa bo to lipa.Wystarczy sucha ścierka która jest dodawana do tv.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety trudno wytłumaczyć domownikom, że wycieranie tą samą szmatką sprzętu RTV co używaną do mebli, parapetów itd jest bardzo złym pomysłem.

Nawet po wypraniu szmatki są w niej cząsteczki pyłu i w przypadku powierzchni "na wysoki połysk" niestety będą mikroryski.

Co do smug - płyn mógł być dobry, ale szmatka mogła wcześniej być użyta do jakiegoś "Pronto".

Ja używam suchej mikrofibry, lub zwilżonej i mocno wyżętej mikrofibry.

Czasami jednorazowe chusteczki do monitorów LCD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...