Skocz do zawartości
brenas25

Sony Oled af8 kalibracja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

55 Sony Oled AF8 a kalibracja.Czy w rzeczywistosci poprawia istniejace parametry obrazu ( jasnosc, kontrast itp ).Ewntualnie nurtujacy poziom jasnosci w HDR10 ktory wydaje sie zbyt ciemny.Rowniez HLG jakby malo efektowny.

Jak sie to ma po kalibracji.

Edytowane przez brenas25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi ustosunkować się do Twojego zapytania, bo jest nieprecyzyjne. Co to znaczy za ciemny? Żaden z moich klientów nie narzekał w tej kwestii na AF8. Niemniej można sprawić, że będzie za ciemny na bardzo wiele sposobów zarówno ustawieniami w telewizorze jak i w urządzeniu źródłowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎.‎10‎.‎24 o 17:33, brenas25 napisał:

.Ewntualnie nurtujacy poziom jasnosci w HDR10 ktory wydaje sie zbyt ciemny

Mam 65A1 czyli starszego brata AF8-różnica bardziej w desingu.Jasność dla mnie jest bardzo wysoka po kalibracji 770cd/m2 .Niezadowolenie z jasności może wynikać z złych ustawień względem podpiętych urządzeń.DV w Netflixie aż za bardzo daję po oczach.Kalibracja profesjonalna to ok 5-7% wartości TV w przypadku 65'' A1,AF8 w AF9 nawet mniej.

Edytowane przez gangi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoim zdaniem AF8 jak najbardziej nalezy skalibrowac by uzyskac jeszcze wieksza jasnosc.Tak to rozumiem.Co do tejze jasnosci to w sumie jest nawet OK ( hdr10) jesli chodzi o 4k,natomiast roznie to bywa ogladajac 1080p i tu jakby brakowalo czegos momentami.Jest dostepny HLG ale nawet po ostatniej aktualizacji i rzekomym podniesieniu poziomu jasnosci w trybie zywy to obraz wyglada jakos blado i szaro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kalibracją miałem 805,2.W 1080p również jest OK. Na temat HLG nie powiem nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, gangi007 napisał:

Nie pomyliłem się.770 to zacny wynik w oledzie.

W takim razie nie rozumiem tu czegos..mniej znaczy lepiej??? 770 a 805.

Edytowane przez brenas25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tak musi być?Odpalone Transformersy 4k HDR z płyty na Xbox one X wyglądają wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadamSony KD-55 AF8 czy można liczyć na pomoc kolegów przy kalibracji TV, jeśli już ktoś go kalibrował profesjonalnie to sprawdziłbym jak się to ma do mojej z ręki ?

Edytowane przez Paweł Kolasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...