Skocz do zawartości
pmcomp

Nowe OLEDy prosto z Chin czyli oferta z tamtejszych sklepów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak co sześć miesięcy, w zeszłym tygodniu, w piątek zakończyły się jedne z największych targów elektroniki na świecie, odbywające się od w chińskiej miejscowości Guangzhou czyli w Cantonie. Zawsze kilka dni wcześniej poprzedzane są podobnymi choć mniejszymi targami w Hong Kongu.

Dla mnie to obok popatrzenia co te małe żółte rączko potrafią wydziergać, zawsze dobra zabawa, rewelacyjne jedzenie i super treningi nordic walking, podczas których można zobaczyć więcej niż z siedzenia limuzyny.

Tak wygląda Canton nocą. Niejedna europejska stolica nie powstydziła się rozmachu, z jaki zbudowano centrum 15-o milionowej metropolii, której symbolem jest wiecznie kolorowa nocą Canton Tower. Guangzhou jest mniejsze od Shenzhen wybudowanego jako konkurent Hong Kongu jeszcze w czasach gdy ten należał do Korony Brytyjskiej. Ale na mnie Canton robi dużo większe wrażenie. To miasto z pomysłem, z niebanalną architekturą gdzie w centrum obok wielkich biurowców ze szkła i z aluminium umieszczono przepiękne budynki biblioteki i opery.

lVTDn6.jpg

VdU9Sv.jpg

znutNi.jpg

Ale do rzeczy. Targi targami, a miało być o OLEDach. I jest. W jednym z większych centrów handlowych w jakich kiedykolwiek na świecie byłem nie zabrakło sklepu z elektroniką. A w nim telewizory. I zdziwicie się. Nie ma tam żadnych tanich marek. Tylko wysoka półka. Ze znanych w Polsce firm jedynie SONY, Samsung i Sharp. W tym towarzystwie królują jednak topowe marki chińskie.

Największe wrażenie zrobił na mnie ten potwór:

FlmIut.jpg

9BrewL.jpg

Cena nie zwalała z nóg, na PLNy trzeba mnożyć przez 0,55 albo zgrubnie dzielić przez dwa. Czyli ok. 29 tys zł za 85". Super cena moim zdaniem. Świecił też nieźle ... dopóki nie popatrzyło się na OLEDy :) .

Ale zanim OLEDy jeszcze najnowsze dziecko SONY:

uC8Zja.jpg

BDZZK0.jpg

PJaNUw.jpg

Te 10" robi KOLOSALNĄ różnicę na żywo i ... moim zdaniem Samsung świecił lepiej (niemożliwe że to napisałem ;) ).

Ale to i tak przecież wymierająca technologia, przejdźmy do OLEDów. Do wyboru SONY i Chinole.

50VmIt.jpg

KPsNFE.jpg

fSVooP.jpg

w36xJc.jpg

Tak, tak ... 55A9F w cenie ok. 7800 zł :) .

No i przejdźmy do marek chińskich:

SKYWORTH:

nqHr4r.jpg

zXwVIn.jpg

aDEMTB.jpg

cena w promocji:

1CHNs7.jpg

KONKA:

mamy jeszcze zakrzywiony przeżytek:

G21ybR.jpg

PIBehJ.jpg

cyQ00J.jpg

TH1Oj1.jpg

fQpx07.jpg

sOS8av.jpg

Info z TV:

9pEp9B.jpg

Słabo albo mało? Maja tez swoje 77":

YvmcIw.jpg

Cena ok. 55 tys zł:

tkrBhW.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne :) Ale widać, że na wszystko co nie z Chin to jest jak w Polsce albo i taniej u nas. Przynajmniej to co podałeś. Sony 85" w Polsce nie za 29tysi tylko za jedyne 17tysi. 

Edytowane przez MarcinC
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...