Skocz do zawartości
Chattab

TV 4K 65" do 6500 zł (Samsung/Sony/Philips)

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30 m2 (salon otwarty na jadalnię)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku od południa, jest go sporo (przeszklona ściana - wyjście na taras)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp 32" HD-Ready
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, HDR, 4xHDMI, wąska ramka (najlepiej srebrna)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD) ? 4K / HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder 4K NC+, soundbar Dolby Atmos, Blu-ray 4K
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, programy przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak (YouTube, Netflix)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie, dzieci sporadycznie Xbox
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem i w nocy
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie, wypalanie, wolne przełączanie kanałów, nienaturalne barwy (zbyt jaskrawe)
19. Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, Philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Może, ale nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6500 zł 
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Chcę kupić TV 65" i waham się między kilkoma modelami:

* Samsung QLED QE65Q6FAM
* Samsung QLED QE65Q6FN (nowszy, ale nie ma tego "pudełeczka" Smart Connect)
* Samsung UE65NU8002
* Sony KD-65XE8505
* Philips 65PUS7303/12
* Philips 65PUS8303/12


Który z nich będzie miał najlepszy obraz w filmach Blu-ray i Ultra HD 4K?

Mam jeszcze takie dziwactwo, które utrudnia wybór. Chciałbym, żeby TV, kino domowe i odtwarzacz Blu-ray były "z jednej parafii" (ta sama marka). Nie jest to wymóg, ale preferencja. Skłaniam się ku soundbarowi Samsung HW-N950 lub ewentualnie Sony HT-ZF9 + Sony SA-Z9R (zależy mi na Dolby Atmos). Z kolei Sony ma chyba lepszy odtwarzacz BD 4K - Sony UBP-X800, niż Samsung UBD-M8500. I bądź tu człowieku mądry...

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Philipsa bierzesz pod uwagę to jednak zachęcam bardziej do skupienia się na modelu 8102 - podświetlenie strefowe lub 8602 - technologia kwantowej kropki.

O pozostałych urządzeniach mam nadzieję, że ktoś napisze coś więcej, ja się niestety na dźwięku nie do końca znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...