Skocz do zawartości
Michacy

TV 65" - pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed dylematem zakupu TV i liczyłbym na pomoc w wyborze.
Poniżej przesyłam odpowiedzi na pomocnicze pytania:

  1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
    ok. 25m2
  2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 
    ok. 5m
  3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
    2
  4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 
    Na wprost, ew. pod delikatnym kątem
  5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? 
    Ma wisieć
  6. Jak słońce świeci w pokoju ? 
    Słońce wpada z prawej strony pokoju patrząc na ekran, ale intensywne jest do ok. 12.
  7. Jaki masz obecnie telewizor ? 
    Sony Bravia 38"
  8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
    Dobre odwzorowanie barw oraz szybki, niezawodny, dobrze zaprojektowany OS
  9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 
    Inea podłączona pewnie przez moduł CAM, czyli sygnał HD i SD oraz 4k w YouTube, Netflix, HBO GO
  10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? 
    Wspomniany moduł CAM, konsola PS3, ew. przystawka Xiaomi Mi box jeśli będzie brakowało mi Androida, w przyszłości może nVidia Shield, jakiś zestaw audio
  11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
    W tygodniu ok. 4-5h, w weekendy czasem chodzi 10h
  12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
    Matową
  13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 
    Seriale, filmy, programy rozrywkowe
  14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? 
    Głównie YouTube oraz VOD
  15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 
    Posiadam konsolę, ale obecnie nie gram na niej wcale, w przyszłości może będzie to nVidia Shield, ale nie sądzę, żeby były to jakieś długie godziny okupowania TV
  16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 
    Wieczorami
  17. Preferencje co do wielkości? 
    65"
  18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
    Brak wsparcia/aktualizacji
  19. Preferencje co do marki ? 
    Rozważałem głównie LG, ze względu na matrycę OLED i stosunek ceny do jakości
  20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 
    Nie musi
  21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 
    Myślę, że cena 11k zł to już absolutny max, ale wolałbym mniej :)
  22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?
    Póki co nie, myślałem pobawić się samemu

Generalnie przeglądając rynek wybrałem sam dwa modele LG 65B8PLA i LG 65C8PLA.
Zastanawiam się czy warto dopłacić ok. 1800 zł do C8. Gdzieś wyczytałem, że B8 ma inną matrycę w stosunku do C8 i generalnie bardziej bebechy z 2017 roku. Nie wiem na ile to prawda. Z różnic widziałem, że jest inny procesor, który w C8 lepiej radzi sobie przy materiałach ze streamingu. W moim przypadku akurat często będę z tego korzystał, aczkolwiek łącze mam dość szybkie, więc myślę, że nie powinno być problemu z tym, że w trakcie oglądania jakość będzie obniżana.
Bardzo często jest tak, że jak się coś kupuje to można dopłacić trochę i mieć coś lepszego, ale ciężko jest to wyważyć gdzie jest ten punkt wystarczający. TV chcę kupić na lata. Nie będzie mnie stać, żebym, np. po dwóch latach zmienił go na lepszy model, dlatego ta decyzja jest trudna i liczę na dobrą radę, czy lepiej jest dorzucić ok. 2k zł do C8, a może dołożyć tę kwotę do zestawu audio, a może w ogóle źle robię, że patrzę na te konkretne dwa modele i lepiej byłoby wybrać coś innego?

Będę wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie obecnie nie usprawiedliwia różnic między tymi dwoma telewizorami. Bierz B8, albo poczekaj aż C8 stanieje, co się stanie już niedługo.  

C8 ma lepszy procesor, który w teorii powinien dawać lepszą jakość funkcji postprocessingu, ale w testach tego nie widać. Głównie chodzi o funkcję 'łagodnej gradacji' która w B8 jest wykonywana w 2 przejściach (2 pass) a w C8 w czterech (4 pass). Nikt do tej pory nie pokazał znaczących różnic pomiędzy tymi procesorami w rzeczywistych testach. A jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać...

Co do streamingu to chodzi o to że C8 umożliwia streamowanie treści 4K w 120 fps i z HDRem. B8 to umie, ale bez HDRu, albo z HDRem ale w 60 fps. Takie rzeczy mają sens tylko do transmisji sportowych, dla całej reszty wystarczy to co jest od dawna i B8 to obsługuje. Czy się doczekamy na aplikację która będzie umożliwiała streaming w takiej jakości? Bardzo mocno w to wątpię.  

Zarówno kupując B8 jak i C8 możesz trafić na gorszą sztukę. Lepiej kupuj przez internet, gdzie będziesz miał możliwość zwrotu w ciągu 14 dni. Po zakupie przyjrzyj się telewizorowi głównie pod kątem zafarbów na białym tle i bandingu na planszy 5%. Żadnych z tych usterek gwarancja nie uwzględnia, a mogą Cię mocno denerwować. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Z tego co piszesz to faktycznie lepiej w moim przypadku wziąć B8.

Mam jeszcze jedno pytanie, bo dzisiaj w sklepie usłyszałem, że B8 ma inną matrycę niż C8, prawda to? Gdzieś w internecie też przeczytałem taką informację, ale z kolei z innych źródeł wynikało, że jest to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2018 o 21:54, Michacy napisał:

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Z tego co piszesz to faktycznie lepiej w moim przypadku wziąć B8.

Mam jeszcze jedno pytanie, bo dzisiaj w sklepie usłyszałem, że B8 ma inną matrycę niż C8, prawda to? Gdzieś w internecie też przeczytałem taką informację, ale z kolei z innych źródeł wynikało, że jest to to samo.

Matryce są te same. Inny jest procesor w środku. C8 ma lepszy, natomiast zbyt dużych różnic w postprocessingu obrazu i prędkości działania nie ma między nimi. Poczytaj na forum tutaj w dziale oled, wałkowane to było parę razy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, tak też myślałem odnośnie matryc.

To jeszcze prośba o szybką sugestię, bo obecnie pojawiły się promocje na TV, ale ta o której mówię jest tylko do dzisiaj i tutaj różnica w cenie znacznie się zmniejszyła. Do wyboru mam:

  • Model B8 z 3 letnią gwarancją za 9100 zł
  • Model C8 z 2 letnią gwarancją za 9950 zł

Wydaje mi się, że gwarancja w przypadku OLED-a jest dość istotna, ale z racji, że ta różnica wynosi już 850 zł zamiast 1800 zł to znowu zacząłem się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Podłaczam się pod wątek kolegi - również poszukuję 65" TV ale w mniejszym budżecie.. Poniżej odpowiedzi na pytania

 

Cześć wszystkim! Kontynuuję wątek.. Poszukuję nowego TV - zgodnie z zasadami poniżej odpowiedzi na pytania.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, kąty nie ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  słońce pada od boku od lewej, mam tv z błyszcząca matrycą i często widzę odbicia... bardzo frustrujące
7. Jaki masz obecnie telewizor ? z tego co pamiętam to Panasonic TX-L47ET60
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobre odwzorowanie kolorów z HDR, szybki OS z Netflix, TV 'future-proof' jeśli to możliwe i (opcjonalnie: możliwością odpalenia strony i transmisji przez canalplussport.pl oraz player.pl (podobno w androidzi jest jakas apka ktora to umozliwia))
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? XBOX One S, Netflix, Youtube, podłączenie transmisji z kompa - nie oglądam standardowej TV.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? XBOX One S, Macbook Air, Może Apple TV z 4K
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? max 2-3 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? ze względu na światło w pokoju raczej mat?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Gry, Seriale, Filmy, Mecze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak - youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? praktycznie tylko wieczorami, czasem w dzień w weekendy
17. Preferencje co do wielkości? 60-65", moja dziewczyna mówi, że 55" wystarczy :D
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? lag, żenująco wolny OS bez bieżących aktualizacji, słaby dzwięk i brzydota :) 
19. Preferencje co do marki ? raczej nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500 - 5500 PLN

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? z reguły ogarniam to sam na podstawie researchu w internecie :)

 

Generalnie zastanawiałem się pomiędzy TCL U65X9006 lub Samsung NU8042.. Teraz zacząłem rozważać Samsunga QLED ale to wyższa półka cenowa.. Sony fajne, ale tak mnie wkurza Android tam i jego brak aktualizacji, że dramat.

Tak jak wspominałem wcześniej, chciałbym, żeby TV był 'future-proof', nie planuję go zmieniać za 3-4 lata...

Mam nadzieję, że pomożecie :)

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że w tym budżecie nie kupisz przyzwoitego 65'. Każdy to kwestia akceptacji jego ograniczeń.

Wolałbym już chyba Samsunga, albo... Dozbierałbym do ok. 7200 zł i kupił Sony 65XF9005. Tam masz direct led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...