Skocz do zawartości
grykom

TV 49-50 cali IPS 2000-2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, miałem LG 50UK6500 ale nie spełnił moich oczekiwań (mimo super czerni), szukam czegoś na IPSie lub jakimś cudem VA z dobrymi kątami patrzenia (ale raczej takowe nie istnieją). 

Wielkość 49 lub 50 cali. 
Nie oglądam sportu, nie gram - może być 50hz. 
Może być również jakiś stary (dobry) model. 

Może jakiś Philips? Mają milion modeli, ciężko coś znaleźć. 
Czytałem np. o PUS6561 - wygląda OK, ale ponoć się kurzy (nadal?). Czy ambilight ma sens jeśli telewizor będzie wisiał pod delikatnym kątem?

Cenowo 2000-2500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten LG nie spełniał Twoich oczekiwań? Pytam, bo zastanawiałem się nad jego kupnem. Jak się spisywał przy słabszym sygnale, np. kablówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, super napisał:

Dlaczego ten LG nie spełniał Twoich oczekiwań? Pytam, bo zastanawiałem się nad jego kupnem. Jak się spisywał przy słabszym sygnale, np. kablówka?

Ze słabym sygnałem nie miałem styczności bo korzystam z cyfrowej kablówki lokalnego operatora i tam było naprawdę dobrze. Generalnie telewizor super, bardzo fajna czerń, kolory. Mogę się przyczepić do jakości wykonania (tył to tani plastik), do jego grubości (8cm) oraz tego, że to matryca VA :) Akurat to jest zaleta, ale niestety nie dla mnie ponieważ praktycznie nigdy nie siedzę na wprost telewizora, a choćby najmniejszy kąt już powodował, że obraz był gorszy. Nie mógłbym z tym żyć więc szukam czegoś na IPSie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam też z cyfrowej kablówki (chodziło mi o 1080i), bo ostatnio zrobiłem zwrot Panasa 50ex700,  który nie bardzo radził sobie z tym sygnałem (kolorowe kwadraty na czarnych tłach). Miałem Sony 49xe7005 (na ipsie) i tam nie było problemu z kwadratami na czarnych tłach, bo czarny był jednolity tylko, że ciemnosrebrny a nie czarny :) ale taki urok IPSów. Zwróciłem dwa egzemplarze, bo w pierwszym był robal w matrycy a w drugim paproch w matrycy. Ale kąty były bardzo dobre i obraz był dosyć szczegółowy (jak to w Sony). Jak szukasz 49 cali na ipsie to szukaj takiego Sony (tylko bez robali w matrycy ;)  Dałem za niego około 2400 zł. A wracając do LG, kolor czarny był jednolity bez dziwnych kolorowych kwadratów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki super jednolity to nie był, były charakterystyczne plamy, no ale to mają takowe wszystkie telewizory (no może poza OLEDami) :) Ale to bardzo rzadko było widoczne. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...