Skocz do zawartości
brenas25

LG OLED b7v VS Sony Oled A8/9

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, fio2 napisał:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c7-vs-sony-a9f/421/684

Wg testu Sony ma dużo lepsze kolory przed kalibracją, lepszą przejścia tonalne, mniejszą retencję chwilową obrazu (powidoki), lepszą obsługę ruchu i lepszy dźwięk. Nie pytałeś w czym lepszy jest LG, więc opisałem tylko zalety Sony ;)

Tak rozumiem... dzieki i za to a ogolnie chodziło mi o jakosc obrazu czyli generalnie LG czy SONY.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, brenas25 napisał:

Tak rozumiem... dzieki i za to a ogolnie chodziło mi o jakosc obrazu czyli generalnie LG czy SONY.

Trudno powiedzieć. Różnice w jakości obrazu są subtelne. LG B7 to zeszłoroczny model, wiec pewnie w obrazie będzie minimalna przewaga Sony, ale też nie wszędzie bo taki np. DolbyVision jest w zasadzie nie obsługiwany w Sony.

Największą różnicą jest obsługa: Android vs WebOS.

Musisz sobie odpowiedzieć, co dla Ciebie ma największe znaczenie. HDR, czy HD? Obsługa ruchu, czy jasność? Mnogość aplikacji, czy wygoda i stabilność systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, fio2 napisał:

Trudno powiedzieć. Różnice w jakości obrazu są subtelne. LG B7 to zeszłoroczny model, wiec pewnie w obrazie będzie minimalna przewaga Sony, ale też nie wszędzie bo taki np. DolbyVision jest w zasadzie nie obsługiwany w Sony.

Największą różnicą jest obsługa: Android vs WebOS.

Musisz sobie odpowiedzieć, co dla Ciebie ma największe znaczenie. HDR, czy HD? Obsługa ruchu, czy jasność? Mnogość aplikacji, czy wygoda i stabilność systemu?

Najwazniejszym jest jakosc przekazywanego obrazu czyli to co oczy widzą...i powiem tak iz czytajac specyfikacje Sony AF9 to najwieksza ciekawosc mą przykuwa:

1.

  • 4K X-Reality™ PRO
  • Dual database processing
  • Object-based Super Resolution

2.

  • Live Colour™ Technology
  • Precision Colour Mapping
  • Super bit mapping™ 4K HDR
  • TRILUMINOS™ Display

3.

  • Dynamic Contrast Enhancer
  • Object-based HDR remaster
  • Pixel Contrast Booster

Jak widac mnogosc ulepszen i pytanie czy cos rzeczywiscie ``robi robote `` czy po prostu jest to jakiegos rodzaju marketing.Poiedzmy sobie szczerze iz za takie pieniadze to kazdy oczekiwal by czego unikatowego.Moje doswiadczenie Oledowe to jak narazie wspomniany LG b7v.Czy Sony jest w stanie pobic go o glowe a moze dwie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, brenas25 napisał:

W czym Sony Oled a8/9 jest lepszy od Lg Oled b7v...konkrety prosze.

Porównujesz różne rzeczy, szczególnie w kontekście ich ceny. 65 calowy Sony AF9 to świerzyzna i kosztuje obecnie około 17 tys zł. B7 to zeszłoroczny model  i jest już praktycznie nie do dostania, ale jeszcze nie dawno 65 cali kosztowało jakieś 8.5 tys. Różnica w cenie jest równiutko dwukrotna. Różnice w obrazie są raczej subtelne, z przewagą Sony oczywiście. Mocny atut Sony to upłynniacz obrazu. Ten w LG w części zastosowań się sprawdza, w części nie. Natomiast mocnym atutem LG, poza ceną oczywiście i współczynnikiem cena-jakość jest support, obsługa gwarancyjna i ogólnie bezproblemowość działania systemu. U Sony Android lubi sprawić problem, a jak będziesz chciał zareklamować coś co nie działa, a Cię wkurza to odbijesz się od ściany jaką jest autoryzowany serwis MIK Radom. Wpisz sobie tą frazę w google i poczytaj. Oni też serwisują od lat Philipsy i mają najgorszą opinię jaką można mieć. Samo to moim zdaniem skreśla te telewizory z listy rzeczy wartych zakupu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, brenas25 napisał:

Czy Sony jest w stanie pobic go o glowe a moze dwie?

Nie. To jest marketing, który miał zasiać u Ciebie takie zainteresowanie nad mnóstwem ulepszeń. Jak widzisz zadziałało.

https://www.youtube.com/watch?v=3sqfxrKcw5Q

Tu masz marketingowy bełkot o nowym procesorze alpha 9 od LG w topowych modelach 2018. Możesz sobie wyrównać ;) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, efel napisał:

Porównujesz różne rzeczy, szczególnie w kontekście ich ceny. 65 calowy Sony AF9 to świerzyzna i kosztuje obecnie około 17 tys zł. B7 to zeszłoroczny model  i jest już praktycznie nie do dostania, ale jeszcze nie dawno 65 cali kosztowało jakieś 8.5 tys. Różnica w cenie jest równiutko dwukrotna. Różnice w obrazie są raczej subtelne, z przewagą Sony oczywiście. Mocny atut Sony to upłynniacz obrazu. Ten w LG w części zastosowań się sprawdza, w części nie. Natomiast mocnym atutem LG, poza ceną oczywiście i współczynnikiem cena-jakość jest support, obsługa gwarancyjna i ogólnie bezproblemowość działania systemu. U Sony Android lubi sprawić problem, a jak będziesz chciał zareklamować coś co nie działa, a Cię wkurza to odbijesz się od ściany jaką jest autoryzowany serwis MIK Radom. Wpisz sobie tą frazę w google i poczytaj. Oni też serwisują od lat Philipsy i mają najgorszą opinię jaką można mieć. Samo to moim zdaniem skreśla te telewizory z listy rzeczy wartych zakupu. 

Czyli Twoim zdaniem Sony całkowicie odpada w sensie ceny za AF9...?.... jest jeszcze af8 sporo tanszy...Co do LG b7v to fakt upłynniacz ruchu nie zawsze działa jak nalezy tworzac tzw. smurzenie co potrafi wkurzac.

16 minut temu, fio2 napisał:

Nie. To jest marketing, który miał zasiać u Ciebie takie zainteresowanie nad mnóstwem ulepszeń. Jak widzisz zadziałało.

https://www.youtube.com/watch?v=3sqfxrKcw5Q

Tu masz marketingowy bełkot o nowym procesorze alpha 9 od LG w topowych modelach 2018. Możesz sobie wyrównać ;) 

tak masz racje marketing robi robote ale od zainteresowaniado kupna (wsensie wydania sporej gotowki ) jest daleka droga, przynajmniej u mnie.Wiec jezeli ktos w temacie mi odpwie iz Sony af8 nie jest lepszy od Lg b7v i ze kasa wydana bedzie w ``bloto`` to najprawdopodobniej sobie daruje temat.

Edytowane przez brenas25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, brenas25 napisał:

Wiec jezeli ktos w temacie mi odpwie iz Sony af8 nie jest lepszy od Lg b7v i ze kasa wydana bedzie w ``bloto`` to najprawdopodobniej sobie daruje temat.

Odpowiadam: Sony AF8 nie jest lepszy od B7 i jeżeli masz teraz B7 i chcesz zrobić jakiś upgrade to poczekaj do przyszłego roku. Może wtedy wyjdą TV z HDMI 2.1 w końcu - to będzie duża zmiana, warta wydania paru złotówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, efel napisał:

Odpowiadam: Sony AF8 nie jest lepszy od B7 i jeżeli masz teraz B7 i chcesz zrobić jakiś upgrade to poczekaj do przyszłego roku. Może wtedy wyjdą TV z HDMI 2.1 w końcu - to będzie duża zmiana, warta wydania paru złotówek.

W sumie to jestem zadowolony ze swojego b7 z malym wyjatkiem, gdyby nie to smużenie.Uzywam IPTV wiec streamy sa w odswiezaniu 25hz tylko a co za tym stoi zdarzaja sie smuzenia,ktore wkurzaja czlowieka.Mysle nad kalibracja,ktora powinna poprawic jakies parametry obrazu,ale czy zlikwiduje smuzenie?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, brenas25 napisał:

ze kasa wydana bedzie w ``bloto`` to najprawdopodobniej sobie daruje temat.

Kasa będzie wydana w "błoto". Będzie może lepiej ze smużeniem, bo Sony ma lepszy upłynniacz, ale absolutnie nie zrekompensuje to wydanej kwoty na nowy tv. Kalibracja nie pomoże ze smużeniem, może minimalnie. Musisz pokombinować z ustawieniami True Motion. Ja mam 7 i 4, które są dla mnie w pełni akceptowalne. Nie smuży a jeszcze daleko do efektu opery mydlanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fio2 napisał:

Kasa będzie wydana w "błoto". Będzie może lepiej ze smużeniem, bo Sony ma lepszy upłynniacz, ale absolutnie nie zrekompensuje to wydanej kwoty na nowy tv. Kalibracja nie pomoże ze smużeniem, może minimalnie. Musisz pokombinować z ustawieniami True Motion. Ja mam 7 i 4, które są dla mnie w pełni akceptowalne. Nie smuży a jeszcze daleko do efektu opery mydlanej.

w zasadzie najbardziej dokuczliwe smuzenie wystpuje w dynamicznych scenach,kiedy scroling jest szybki.Co do True Motion to De-judder 7 a De-Blur 4 tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De-Blur 7 a De-judder na 4. Ja mam takie ustawienia. Maciej Koper sugeruje dać nawet De-Blur na 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, brenas25 napisał:

W sumie to jestem zadowolony ze swojego b7 z malym wyjatkiem, gdyby nie to smużenie.Uzywam IPTV wiec streamy sa w odswiezaniu 25hz tylko a co za tym stoi zdarzaja sie smuzenia,ktore wkurzaja czlowieka.Mysle nad kalibracja,ktora powinna poprawic jakies parametry obrazu,ale czy zlikwiduje smuzenie?????

Rozwiń i powiedz co to jest to smużenie? Oled nie smuży, no chyba że smużenie to Wg ciebie tak naprawdę judder? Problem może też być w tym urządzeniu do IPTV którego używasz. To że oryginalny stream ma 25 klatek, nie oznacza że urządzenie przestawia Twój TV w odświeżanie 25 Hz, a tego byś chciał żeby efektywnie wykorzystać True Motion. Jeżeli urządzenie nie przestawia TV w 25 Hz tylko normalnie to jakoś ekstrapoluje sobie samo i odświeżanie ekranu masz np 50Hz albo co gorsza 60 Hz to żaden oled nawet od Sony nie da tu rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, efel napisał:

Rozwiń i powiedz co to jest to smużenie? Oled nie smuży, no chyba że smużenie to Wg ciebie tak naprawdę judder? Problem może też być w tym urządzeniu do IPTV którego używasz. To że oryginalny stream ma 25 klatek, nie oznacza że urządzenie przestawia Twój TV w odświeżanie 25 Hz, a tego byś chciał żeby efektywnie wykorzystać True Motion. Jeżeli urządzenie nie przestawia TV w 25 Hz tylko normalnie to jakoś ekstrapoluje sobie samo i odświeżanie ekranu masz np 50Hz albo co gorsza 60 Hz to żaden oled nawet od Sony nie da tu rady...

Nie wazne czy uzywam Android Boxa czy smart iptv apki w tv to efekt podobny,I tutaj nie pomaga przstawienie odswiezania w boxie ( ,25,50,60hz ).W momencie dynamicznej akcji,szybszy scroling pojawia sie dziwna ciagnaca sie smuga tak jakby szybkie rozmazanie obrazu.

Kolega posiada Samsunga LCD i u niego ogladajac IPTV nie zauwazam takiego zjawiska,wszystko idealnie i czysto.

40 minut temu, fio2 napisał:

De-Blur 7 a De-judder na 4. Ja mam takie ustawienia. Maciej Koper sugeruje dać nawet De-Blur na 10.

ok dzieki.

Co do tego ' smużenia' to tak jak pisalem wczesniej w szybszym scrolingu obraz jakby sie rozdwajał przy czym nie jest czysty a dostaje tzw.drgawki ( trzesie sie ).Ja to tak postrzegam.Ktos ma pomysly dlaczego.

Edytowane przez brenas25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...