Skocz do zawartości
Tofikmax

Jaki TV 65-75" z najlepszym HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Czy , ktoś może z praktycznej strony podpowiedzieć jaki model ( modele ) są godne uwagi z najlepszym  HDR ? 

Czy OLED ma wsparcie dla najlepszego HDR , czy lepiej spisie się Led ? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tofikmax jakies zakupy byly w miedzy czasie ? ja zakupilem c8 i jestem zadowolony. dobrze dziala tone mapping, masz dzialajace dolby vision, you tube w HDR do tego, poza tym cakiem przyjzny systme operacyjny.

Miedyz oledami masz pewne niuanse, najlepiej poczytać testy na forum. Sony ma lepszy uplynniacz i gradacje, Panas ma lepsze odwzorowanie kolorow out of the box (do tego rozne systemy operacyjne).

LED masz wyzsza jasność przy gorszych czerniach, lepiej do salonu gdzie na TV pada bezposrednio swiatlo i jak duzo grasz, oraz jesli np duzo ogladasz kanalow informacyjnych...

OLED to krol nocnych seansow i do salonow z umiarkowanym swiatlem (najlepiej bez swiatla padajacego / odbijanego bezposrednio na ekran.

Jesli lubi sie ogladac popoludniowe i wieczorne seanse (glownie filmy) to wg mnie wybor jest jeden.

Nie jest tez tak ze oled nie nadaje sie do ogladnaia w dzien.  Tak jak wspominalem odbijane swiatlo od ekranu moze stanowic wyzwanie, stad wazne umiejscowienie tv oraz np opcja ograniczenia tego swiatla zewnetrznego.

Dobre porownania maja na rtings.com warto tam obejrzec dany model przed zakupem.

Ja po przesaidce z nienajgorszego LCD uwazam ze OLED to najlepszy TV jaki mialem do tej pory. Mimo nizszej jasnosci detale w czerniach i kontrast rekompensuja to w HDR, gdzie wiekszosc filmow masz masterowanych do 1000 nitow. 

Jak sie raz zobaczy oledowa czern i kontrast to ciezko wrocic do LCD...

 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży projektora Jvc i MagicScreen,  OLED wydaje się naturalnym wyborem . Ale , właśnie,  te ALE . Wypalenia , nie powiem żonie , dzieciom , że tv jest tylko do Netflix i BR . 

Żona jak ja jest gorszego sortu i ogląda TVN24 , TVN Style , Domo i takie tam , a syn nap... w Xboksa :( 

Może kompromis i Sony 9005 i podświetlenie LED  z tyłu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakąś alergię do Samsunga , za kurz :( , a do Philips , za soft :( 

W ringu zostaje Sony 9005 i Panasonic.  Tylko , który ma najwięcej nitow , do dobrego HDR  ? 

A , może wystarczy Sony 85.. , 86..?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tofikmaxdlaczego sprzedales proja ? jaki model JVC mialeś ? q9fn ma super czernie, ale nie zobaczysz polowy szczegolow w tej czerni, do OLEDa na pewno startu nie ma w tej kwestii.

Po JVC + Magicscreen w kwestii kontrastu LED to bedzie ból ...

To raczej nie jest tak ze do TV OLED sie nie nadaje. Zona oglada TVN24 godzinami codziennie ? ;)

ocywiscie ryzyko wypalen zawsze jakies tam jest, ale wg mnie zminimalizowali to na tyle zeby w normalnym zbilansowanym uzytkowaniu nie zawracac sobie tym glowy. 

(Sporo jest mechnizmow ktore maja pomoc w tej kwestii jak automatyczny wygaszacz w tv, przesuniecie pixeli, wygaszanie loga, kompesnacje itp.)

Jak chcesz miec spokoj w kwestii ryzyka wypaleń to Sony jest ciekawa alternatywa, ale rczej bralbym ZD9 lub ZF9 niż 9005

 

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało z niego korzystałem , troszkę upierdliwa ceremonia . Zagonić rodzinę do wspólnego oglądania,  to dla mnie zbyt duży wysiłek :) 

Jedno jeść,  drugie myć się,  trzecie na telefonie i na odwrót.  A , ja czekam jak Radek Dekiel z rozgrzaną lampą :) 

 

Czym się różnią te Soniaki ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zd9 kultowy FALD ciezki do pobicia w kwestii jasnosci oraz kontrastu w lidze LED (ocena na portalu referencja) zf9 jego nastepca (niestety gorszy w kwestii kontrastu, ma lepsze katy widzenia i kilka spraw poprawionych oba b jasne

https://hdtvpolska.com/sony-zd9-kd-65zd9-test-flagowy-telewizor-ultra-hd-z-direct-led-i-hdr/

testu z9f chyba jeszcze nie bylo na portalu

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/z9f

porownanie zd9 i q9fn:

https://www.youtube.com/watch?v=2oxPD7HRVf8&t=472s

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Panasonica, albo oleda 65fz800, albo led 75fx780. Sam się zastanawiam nad kupnem tv 65-75 cali. Ostatnio oglądałem 75fx780 i Sony FX9005 i bardziej podobał mi się Panasonic, Sony robi dobre pierwsze wrażenie, ale system wygaszanie jest lepszy moim zdaniem w Panasonicu, kolory w Panasonicu też są bardziej naturalne. Programy informacyjne i Oled to nie jest dobre rozwiązanie. 

Panasonic ma inny patent na HDR,  Sony Ci przyciemni resztę obrazu żeby podkreślić efekt HDR, takie sztuczki kuglarskie. Dla mnie Panas to jest technologia, a Sony właśnie takie cudacznie, można się dać oszukać :)

Edytowane przez db4
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tofikmax napisał:

 Żona jak ja jest gorszego sortu i ogląda TVN24 , TVN Style , Domo i takie tam , a syn nap... w Xboksa :( 

Przy takim układzie oled niestety (bo to ogólnie b.dobra technologia) nie jest roztropnym wyborem. Kwestia tylko czasu jakbyś miał powidoki/wypalenia (wbrew temu co niektórzy tutaj piszą zaklinając rzeczywistość ). 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@db4 - system wygaszania w panasie jest gorszy od xf90, ten ostatni to jednak FALD, w przeciwieństwie do fx780. O jakich kuglarskich sztuczkach mówisz w przypadku FX90? Efekt HDR będzie lepiej widoczny w Soniaku, dzięki znacznie większej jasności i wspomnianemu wcześniej FALDowi. Na szczęście testy jednego i drugiego można znaleźć na tym portalu. @szewi słusznie zauważył, że niezłym wyborem może być ZF9, o ile w grę nie wchodzi Q9FN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...