Skocz do zawartości
djgromo

Problem z dostarczaniem zakupów z zagranicy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z zakupami filmów z zagranicy. Albo mam dużego pecha albo nie potrafię zrozumieć gdzie jest problem. Za pierwszym razem zamówiłem z ebaya z UK od theentertainmentstore (526025) kilka wydań animacji na DVD za ok. 1000 zł. Okazało się, że nie ma opcji żeby wysłali to z trackingiem. Czekałem miesiąc czasu (tak pisało w info przez ebaya, że tyle może iść) i nie doszło. Po miesiącu napisałem do nich i dali mi do wyboru ponowną wysyłkę albo zwrot pieniędzy. Wybrałem zwrot pieniędzy. Ponieważ sparzyłem się na ebayu postanowiłem spróbować kupić coś w sklepie online w UK. Ostatnio były promocje w zoom.co.uk i zrobiłem zakupy filmów 4K za ok 700 zł. Okazało się ponownie, że nie ma opcji wysyłki z trackingiem i wysłali bez. Pisało że będzie szło 3-6 dni roboczych, a jak nie dojdzie to żeby napisać do nich po 10 dniach. Dostałem maila, że wysłali w piątek 28.09.2018 roku, ale do tej pory nic nie doszło. Napisałem do nich i powiedzieli żeby czekać do środy do 17.10.2018 i dać im znać jeszcze raz. I teraz się zastanawiam czy kolejny raz zgubili paczkę czy może problem jest z moim adresem. Jak zamawiam z allegro to nie zdarzyło mi się żeby coś nie doszło. Mój adres ma postać:

Osiedle Nazwa 1/2, kod pocztowy Miejscowość

w skrócie w sklepach mam podany adres: Os. Nazwa 1/2, kod pocztowy Miejscowość Poland 

Zamawiał ktoś z Was z zoom.co.uk? Mieliście jakieś problemy z odbiorem paczki? Sprawdzałem codziennie skrzynkę czy nie ma awiza i przez jakieś 90% zawsze ktoś jest w mieszkaniu i wie, że czekam na paczkę. Czy listonosz ma obowiązek wrzucić awizo odnośnie paczki nierejestrowanej?

Jakie znacie europejskie sklepy, które sprzedają filmy 4K z trackingiem i dobrym supportem? Zavvi jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wysyłki z UK do PL wykorzystują jakichś pośredników typu Fire-Business czy Świat Przesyłek i tak się kończy te cięcie kosztów, że przesyłka dociera po 3-5 tygodniach lub też wcale.
Dałem sobie już spokój z zamawianiem czegokolwiek z UK nierejestrowaną przesyłką bo to nie na moje nerwy...

Te 3-6 dni roboczych do PL na zoom to od zawsze był bullshit. Z 6 razy u nich zamawiałem, najszybciej przesyłka od nich doszła do mnie po ponad dwóch tygodniach, najpóźniej po półtora miesiąca.

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czekam do tej środy i zobaczę co powiedzą, przesiadam się całkowicie na amazon. Masz może jakieś doświadczenie z zavvi.co.uk? Tam widziałem, że mają tracking tylko ceny też sporo wyższe. Po jakim czasie dochodzą paczki z zavvi i kto je dostarcza u nas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w sklepie zavvi kupowało wiele osób. Poczytaj ten wątek

Najlepiej było na Amazonie.uk bo była darmowa wysyłka do Polski ale z tego co słyszałem to już nie ma ale nie wiem ile kosztuje wysyłka.

Coś dziwnie mi się skopiował link ? kliknij w tytuł "Filmy Ultra HD .............."?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj na filmozercach o zavvi jak to teraz wygląda.
Przestałem u nich kupować gdy zlikwidowali darmową wysyłkę do PL, z ciekawymi promocjami też to jest nic przy tym co było jeszcze kilka lat temu.
Najlepsze promocje na filmy UHD masz we włoskim amazonie, ale tu też nie ma pewności, że Ci wszystko wyślą kurierem - moje dwa ostatnie zamówienia wysłali poprzez Deutsche Post (dostarcza je listonosz, przesyłka nierejestrowana), pierwsza przesyłka dotarła po.... prawie dwóch miesiącach, druga po ok. 10 dniach. Tyle dobrego, że ich obsługa klienta daje radę.

Edytowane przez misfit
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...