Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie wszystkich użytkowników Forum. Od kilku tygodni mierzę się z chęcią zakupu pierwszego telewizora. Generalnie moje założenia oraz wymagania co do konkretnego telewizora, zmieniały się kilkukrotnie. Im więcej czytam, tym bardziej nie potrafię zdecydować się na konkretny model. Znajomy polecił mi społeczność tego forum, dlatego mam szczerą nadzieję że wspólnymi siłami damy radę wspólnie coś wybrać. Niestety z uwagi na inne koszta związane ze zmianą mieszkania, budżet jest stosunkowo niewielki. Ale o tym poniżej. Zaczynamy :)

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 30 m2 (jest to kawalerka 40m, jednak część wydzielona na pokój ma ok 30m2)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzimy na wprost. Kąty nie są aż tak ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od prawej strony telewizora, patrząc na wprost ekranu. Słońce jest umiarkowane i tylko przed południem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?

Odświeżanie na poziomie min 100Hz - 120Hz 

Matryca VA 

Możliwość przesyłania obrazu z PC do TV bez konieczności podpinania kabla HDMI


9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) - HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora - Komputer stacjonarny
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor - 0-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - Matową, jednak błyszcząca na pewno nie będzie czynnikiem dyskwalifikującym dany egzemplarz
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - Wydarzenia sportowe, filmy dokumentalne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, jednak telewizor będzie tylko ekranem dla PC
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, telewizor będzie podłączony do mojego komputera PC. Czas poświęcony na granie, myślę że ok 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 40-50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 

Opcje są dwie (proszę o propozycje dla 2 przedziałów cenowych, na chwilę obecną nie wiem czy uda m się wliczyć zakup TV w koszta czy nie)

do 1300 PLN - zakup bez faktury VAT

do 2000 PLN - zakup z fakturą VAT

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Myślę że chętnie zainteresuje się tematem, po zakupie telewizora.

Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w zakupie odpowiedniego egzemplarza :)

 

Niestety nie widzę opcji edycji postu, więc dodaję kolejny.  Wyjaśniłem kwestie możliwości wliczenia TV w koszta. Mogę tak zrobić więc budżet na zakup wynosi 2000 PLN

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żebyś kupił telewizor z matrycą VA 100 Hz za 2 tys zł. Parę miesięcy temu się orientowałem w temacie jak najtańszego TV 100 Hz i nie znalazłem nic tańszego niż 3 tys. Ostatecznie kupiłem rodzicom 50 calowego Samsunga MU6172 za dokładnie 2 tys i jak za tą kasę to jest w miarę spoko, ale nie spełnia przynajmniej połowy Twoich wymagań. O przesyłaniu bezprzewodowym obrazu z PC to raczej zapomnij, bo zawsze są jakieś problemy z tym. Po co się użerać jak możesz podłączyć kablem za 20 zł i mieć święty spokój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doinformowałem się już na własną rękę i jest rzeczywiście tak jak mówisz. We wcześniejszych latach wypuszczane były tańsze modele z matrycą 120hz, jednak obecnie taka matryca jest montowana w modelach za blisko 4 PLN. 

Jeśli chcesz wnieść coś wartościowego do tematu, czekam na propozycję interesującego TV do kwoty 2000 PLN

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, raf7705 napisał:

Wszystkie są "interesujące"
Żaden nie spełnia twoich wymagań.
Czekaj dalej emoji3.png

Kolega ma chyba problem z dedukcją. To że do 2k nie znajdę TV z 120hz to już ustaliliśmy. Wg Ciebie nie ma aktualnie w ofercie żadnego TV bez 120Hz do 2k? Proszę o trochę powagi

Edytowane przez pawqov8
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705 Śmieszek z ciebie marny. Specjalista również. Więc skoro nie masz zamiaru wnieść nic do tematu, proszę mi go nie zaśmiecać. Dziękuje

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę masz rację.

Dla mnie śmieszne jest takie wybrzydzanie w telewizorach za 2tys zl.

Przecież to wszystko jedno i to samo.

Co innego jak byś za 20 tys kupował, wtedy warto się poradzić.

Więcej nie przeszkadzam, miłych poszukiwań, co złego, to nie ja.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2018 o 15:21, pawqov8 napisał:

Jeśli chcesz wnieść coś wartościowego do tematu, czekam na propozycję interesującego TV do kwoty 2000 PLN

Przecież Ci napisałem że wg mnie jedynym interesującym TV do 2 tys zł jest Samsung MU6172. Można jeszcze poszukać coś od TCL o ile nie boisz się zaryzykować (podobno z gwarancją są jakieś cyrki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...