Skocz do zawartości
spamico

Telewizor do salonu - m.in przyzwoite głośniki wbudowane

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć na wieszaku.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku boku telewizora - będą roletki w oknie.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE32F6400 – z minusów przeciętny dźwięk.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Równomierne podświetlanie, płynnie działające opcje/menu, dobrze działający wbudowany player, przyzwoite źródło dźwięku.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD/czasem 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, czasem laptop.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3 godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, programy przyrodnicze, wiadomości, sporadycznie sport.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Sporadycznie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? W przyszłości może.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Nie ma reguły, więcej wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? Przy takiej odległości min. 50cali?
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Sztuczne podbijanie efektów, czasem czerń w scenach nocnych.
19. Preferencje co do marki ? Brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie korzystałem, więc raczej nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Wstępnie 2500zl, ale jeśli dodanie określonej kwoty spowoduję wzrost jakości wykonania lub jakości obrazu jest to akceptowalne

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie.

 

Potrzebuję dla rodziców telewizor, ja z niego będę korzystał w ograniczonym stopniu. Obecnie w małym salonie korzystamy od kilku lat z samsunga, co do którego nie mam większych zastrzeżeń jedyny jego minus, to znacznie gorsza jakość dźwięku porównując do 20letniego Panasonica, który był wcześniej użytkowany (dodatkowo jedna z osób ma obecnie słaby słuch – aparat słuchowy, stąd to istotna kwestia). Nie zamierzam dokupować osobnego soundbara czy źródeł dźwięku, jeśli to nie będzie konieczne, więc teraz chciałbym przy zakupie wziąć telewizor dobrej jakości plus mający przyzwoita jakość dźwięku na wbudowanych w telewizor głośnikach.

Telewizor będzie potrzebny po przeprowadzce. Zakup telewizora może zostać dokonany za miesiąc, jeśli by się pojawiły określone promocję, więc nie jest to sprawa priorytetowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakimi cenami należy się liczyć w przypadku marek bardziej popularnych na naszym rynku? Rozumiem, że ten budżet jest zdecydowanie na mały o 100, 200, 500, 1000, 1500zl? Które w wymienionych punktów/cech/funkcji generuję tu cenę? Dźwięk? Wykonanie? Funkcje multimedialne i bajery typu nowsze rozwiązania pseudo smart? Przeczytałem recenzję i nie wiem dlaczego pierwsze z brzegu Panasonic,LG,Philipsy(wpisać inne popularne na naszym rynku marki) zaczynające się od 2000zl odpadają w przedbiegu? Czyżby marketing i tak naprawdę wszystko z najtańszej półki to takie byle co? Chciałbym wiedzieć za co tu płace okiem was czyli specjalistów na zasadzie: "jakbym był w takim dylemacie dopłaciłbym do kwoty 3000-3200zl jeśli udałoby poczekać i znaleźć w promocji ten model .. bo najprościej ma..."

Jeśli z określonych funkcji/cech musiałbym zejść proszę mi podać z których typu spartański i wolny smart...

 

Edytowane przez spamico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...