Skocz do zawartości
Maciej Koper

Optoma UHD300x | TEST | niedrogi projektor DLP 4K w 2018r!

Polecane posty

Optoma UHD300x | TEST | niedrogi projektor DLP 4K w 2018r!

Optoma, to znany miłośnikom kina domowego producent projektorów, który w swojej ofercie ma wiele modeli na każdą kieszeń. Do tej pory nie mieliśmy jednak okazji przetestować żadnego produktu tej marki, aż do dziś i zaczniemy nie od byle jakiego modelu. Jest nim UHD300x, czyli projektor 4K HDR. Wprowadzenie na rynek przetwornika obrazu DMD 0,47" spowodowało istny wysyp, przystępnych cenowo, projektorów DLP 4K. Pierwszego z nich mieliśmy okazję testować od firmy BenQ i był nim model W17000. W dniu dzisiejszym sprawdzimy konkurencyjny produkt posiadający to samo serce. Jego cena wynosi około 4800 zł i może być doskonałą alternatywą do telewizora z dużo mniejszą przekątną dla fana filmów, grania na konsoli czy oglądania sportu na ogromnym ekranie.

Przeczytaj całość

Dostałem oczopląsu, a testów jak na lekarstwo. Zastawiam się nad wyborem projektora. Najfajniejszy byłby jakiś krótkiego rzutu 4K ale nie mój poziom cenowy. Tak więc szperam od kilku dni i na razie ograniczyłem wybór do Acer M550, Optoma UHD300x, 350x i 550x, Oraz laserowego wemaxa od xiaomi. Pokój jest jasny, rolety w ciągu dnia blokują światło w 50%.

Głównie do oglądania Filmów, czasem w coś zagram. Ktoś coś?

Czytałem, o tym i chyba wolę jednak 4K.

Na razie ograniczyłem wybór do UHD350x, 550x i 60.

Z tym, że:

- z tego co znalazłem 350ka to 300 z upłynniaczem ruchu, ale nie wiem czy jest to warte +2K?

- 550 niby do kupienia, ale na wszystkich zagranicznych stronach jest info, że została wycofana ze sprzedaży. Łączy oba światy: 300 i 60 + jest najgłośniejsza

- 60 niby najładniejszy obraz, ale najdroższa i największa,choć chyba porównywalna rozmiarami do 550ki. Czy dodatkowe +2k warto wydać dla róznicy w obrazie

Problemem jest, ze znalazłem sporo porównań 300 i 60, ale nic z 550 vs 60-65

:(

Witam,

Co myślicie o  Optoma UHD40 4K kontrast 500 000:1  ANSI 2400 cena 5tys

Coraz więcej ukazuje się projektorów "4K"  w niskiej cenie ....Ten wydaje się być  chyba dobry w tym przedziale cenowym. Proszę o opinie.

Kolega jak już chcesz to na allegro sprzedawca ma nowe acery m550  za 4999 na dużo lepszym przetworniku niż ta optoma. Ten sam przetwornik co w dużo droższej optomie uhd65. Sama się nad nim zastanawiałem ale ze względu na małe przesunięcie obiektywu kupiłem tw6700.

14 godzin temu, boood napisał:

Kolega jak już chcesz to na allegro sprzedawca ma nowe acery m550  za 4999 na dużo lepszym przetworniku niż ta optoma. Ten sam przetwornik co w dużo droższej optomie uhd65. Sama się nad nim zastanawiałem ale ze względu na małe przesunięcie obiektywu kupiłem tw6700.

Bardzo ciekawa propozycja:-) Parametry znacznie lepsze niżeli w Optomie UHD40 .NIe mogę tylko nigdzie znalezć opinii odnośnie tego Acera m550  Opierałeś swoją decyzje o jakiś testy?

Proszę bardzo fajny wątek o Acer m550. 

https://www.projection-homecinema.fr/forum/topic/3932-acer-m550-dlp-4k-1999€-test-en-ligne-page-1/?tab=comments#comment-88298

Test był jednak chłopaki od dłuższego czasu maja problemy z serwerem i nie ma obecnie testu online jak wielu innych projektorów.  Przeczytałem go wcześniej.  Podsumowując model z jakością obrazu optoma uhd65 za połowę ceny a obecnie na allegro.pl  za 30%.

Bardzo duża jasność, super ostrość i kolory,  minus jak dla mnie to bardzo małe przesunięcie obiektywu w pionie.  Musisz mieć na niego idealne miejsce.  Podsumowując za 5000 zł nie kupisz nic lepszego z 4k niż ten Acer.  A dopiero optoma uhd65 za 12000 zł może być trochę lepsza. Zaznaczam słowo trochę.  Nie jest to warte dopłaty 7000 zł.  Poczytaj bardzo fajne francuskie forum. 

Edytowano przez boood

17 godzin temu, boood napisał:

Proszę bardzo fajny wątek o Acer m550. 

https://www.projection-homecinema.fr/forum/topic/3932-acer-m550-dlp-4k-1999€-test-en-ligne-page-1/?tab=comments#comment-88298

Test był jednak chłopaki od dłuższego czasu maja problemy z serwerem i nie ma obecnie testu online jak wielu innych projektorów.  Przeczytałem go wcześniej.  Podsumowując model z jakością obrazu optoma uhd65 za połowę ceny a obecnie na allegro.pl  za 30%.

Bardzo duża jasność, super ostrość i kolory,  minus jak dla mnie to bardzo małe przesunięcie obiektywu w pionie.  Musisz mieć na niego idealne miejsce.  Podsumowując za 5000 zł nie kupisz nic lepszego z 4k niż ten Acer.  A dopiero optoma uhd65 za 12000 zł może być trochę lepsza. Zaznaczam słowo trochę.  Nie jest to warte dopłaty 7000 zł.  Poczytaj bardzo fajne francuskie forum. 

Dziękuje @boood Rzeczywiście Acer cieszy się znakomitą opinią .Problem mam z wyliczeniem właśnie przesunięciem obiektywu w pionie ,wynosi ona 15% +/-  ale po 7% góra dół?

-Projektor będzie zamontowany na miejsce starego proj. /sufit

-Wysokość do centrum optyki  21cm

-Górna krawędz ekranu  44 cm

-Odległość od ekranu wynosi 3,30 /wielkość ekranu  210/118

Teraz pytanie czy ta regulacja Lens Shift będzie wstanie "zejść" na pożądaną wysokość (44cm górna krawędz ekranu) Czy Acer 550 wyświetla obraz centralnie od krawędzi optyki czy z jakimś przesunieciem.

Korzystałem z tego kalkulatora,problem że nie mogę ustawić wysokości ściany.Przy zaznaczeniu opcji Lens Shift parametry się nie zmieniają.

Według tego 44cm wychodzi  27 +17 przesunięcia. Sprawdzałem przy wysokości pomieszczenia 2.7m. Odległość ekranu 107cm od podłogi. Co razem z ekranem i odległością  od góry daje 2.7m.

IMG_20181218_124631.jpg

Praktycznie "łapie" się co do centymetra :)Wybór padnie raczej właśnie na Acer M550 .

Problem polega na oprogramowaniu C09 który powoduje
-Hałas  lampy przy trybie ECO
-Dynamiczna czerń powoduje problemy wokół jednolitych białych kolorów
-Nieodpowiednie wykrywanie sygnału  HDR

Pozostaje wysłanie do serwisu i zmianie softu/płyty głownej na C13 która przyniesie korzyść w użytkowaniu projektora, likwidując  objawy oraz dodając funkcje np zapamiętywanie swoich ustawień ,nowy tryb Rec 709...HDR ma większy zakres regulacji gamma ..etc

Informacje zawarte z innego forum są przekonujące,negatywne objawy całkowicie znikają.

Dzwoniłem już do Serwisu Acer-a poinformowano mnie żebym wysłał wiadomość .Czekam na odpowiedz.

Acer M550 ma prawie 80ms  input lag, porażka. Do grania się nie nadaje. 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...