Skocz do zawartości
rafik45

TV do telewizji i konsoli. Budżet 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, ale będzie zawieszony na ścanie wiec możliwe ze kąty ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? na prawo od tv jest okno
7. Jaki masz obecnie telewizor ? lg 49'
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? używany będzie  w proporcjach 80% - tv kablówka 20% - netflix hbogo ps4
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? hdmi
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  5-10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszcząca
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? kablowka  > netflix hbogo ps4
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  tak, tylko przy premierach gry, raczej w 70%+/- używany będzie do kablówki typu tvn polsat czy sportowe kanały mecze ligi mistrzów itp.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? max 140 cm szerokości
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? awaryjność
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 pln

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

 

Dzień dobry, zamierzam kupić wiszący tv do mieszkania. Używany będzie w znacznej większości przez rodziców. Co ważne w tym poście szerokość nie może przekroczyć 140cm (ściana na to nie pozwala). Budżet ~2500+, max 3000. 


Głównie użytkowany będzie do telewizji, seriale w typowej kablowce, ale też netflix, yt bądź ps4 prze zemnie. Najczęściej warto napisać, że będzie wykorzystywany do zwykłych zapychaczy czasu przez mamę - większość czasu seriale/filmy w tvn, tvp czy polsacie w proporcjach 80/20% do mojego korzystanie tv do netflixa czy ps4.

Myślałem nad SAMSUNG UE55NU7102, PHILIPS 55PUS6703

lecz tez Samsung 55NU8042 za 4k pln, z tym że tutaj mam moje pierwsze pytanie do was - czy opłaca się dopłacić te 1,5k zł do nowszej wersji samsunga? Jak bardzo odczuje to na jakości i czy jest na tyle zauważalna ze na moim miejscu nie patrzylibyście na ten starszy model UE55NU7102 za 2300zł?

I ostatnio pytanie już bardziej życiowe. W jakim okresie najłatwiej wyhaczyć perełkę w stylu -30% czy więcej - przed świętami, po bożym narodzeniu, black friday bądź może w styczniu, marcu? Także czy istnieją na prawdę te 'promocje', bo często słyszy się o podnoszeniu cen na święta przez markety tylko po to żeby później dokleić -40% na przykładowo święta a cena nie rożni się od tej sprzed  świąt.

Z góry dziękuję  za odpowiedzi i pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, rafik45 napisał:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost, ale będzie zawieszony na ścanie wiec możliwe ze kąty ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? na prawo od tv jest okno
7. Jaki masz obecnie telewizor ? lg 49'
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? używany będzie  w proporcjach 80% - tv kablówka 20% - netflix hbogo ps4
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? hdmi
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  5-10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszcząca
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? kablowka  > netflix hbogo ps4
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  tak, tylko przy premierach gry, raczej w 70%+/- używany będzie do kablówki typu tvn polsat czy sportowe kanały mecze ligi mistrzów itp.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? max 140 cm szerokości
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? awaryjność
19. Preferencje co do marki ? nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 pln

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

 

Dzień dobry, zamierzam kupić wiszący tv do mieszkania. Używany będzie w znacznej większości przez rodziców. Co ważne w tym poście szerokość nie może przekroczyć 140cm (ściana na to nie pozwala). Budżet ~2500+, max 3000. 


Głównie użytkowany będzie do telewizji, seriale w typowej kablowce, ale też netflix, yt bądź ps4 prze zemnie. Najczęściej warto napisać, że będzie wykorzystywany do zwykłych zapychaczy czasu przez mamę - większość czasu seriale/filmy w tvn, tvp czy polsacie w proporcjach 80/20% do mojego korzystanie tv do netflixa czy ps4.

Myślałem nad SAMSUNG UE55NU7102, PHILIPS 55PUS6703

lecz tez Samsung 55NU8042 za 4k pln, z tym że tutaj mam moje pierwsze pytanie do was - czy opłaca się dopłacić te 1,5k zł do nowszej wersji samsunga? Jak bardzo odczuje to na jakości i czy jest na tyle zauważalna ze na moim miejscu nie patrzylibyście na ten starszy model UE55NU7102 za 2300zł?

I ostatnio pytanie już bardziej życiowe. W jakim okresie najłatwiej wyhaczyć perełkę w stylu -30% czy więcej - przed świętami, po bożym narodzeniu, black friday bądź może w styczniu, marcu? Także czy istnieją na prawdę te 'promocje', bo często słyszy się o podnoszeniu cen na święta przez markety tylko po to żeby później dokleić -40% na przykładowo święta a cena nie rożni się od tej sprzed  świąt.

Z góry dziękuję  za odpowiedzi i pomoc :)

Moim zdaniem warto dopłacić względem NU7000. To dużo lepszy model od niższego pod wieloma względami. Telewizor posiada przede wszystkim 120Hz co najbardziej będzie odczuwalne w sporcie ale iw grach bo ten telewizor posiada możliwość upłynnienia obrazu w trybie gra (Motion Plus gra). Do tego ma lepszy poziom HDR. Test tego modelu masz na portalu więc poszukaj i przeczytaj. Zwróć też uwagę na parametry do grania. I nie ma tutaj na liście starszych modeli. Seria NU to modele 2018 rok. Co do Philipsa to posiada ambilighta a to bardzo atrakcyjne wizualnie doświadczenie szczególnie w grach :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to jednak pod gejming samsung najlepszy.

A czysto obrazowo do powiedzmy filmow 4k z netflixa jaka firma produkuje matryce najwyższej jakości? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma czegoś takiego jak matryca najwyższej jakości ;-). Szczególnie w tej cenie. Matryca może być VA albo IPS. Do filmów pewnie lepsza będzie VA ze względu na sporo lepszą czerń a taką ma seria NU na 100%. Chociaż kąty ma słabe bo to zaleta IPS - bardzo dobre kąty widzenia. Zależy co do czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru

Dobra, to inaczej skonstruuje pytanie - który telewizor będzie najlepszy w stosunku cena/jakość z tych: 

  •  Philips 55PUS7303 za 2899 zł 
  • Toshiba 55U78 za 2750 zł 
  • TCL 55C7006 za 2599 zł 
  • Hitachi 55HL7000za 2499 zł
  • SAMSUNG UE55NU7102 za 2500 zł
  • Philips 55PUS6703 za 2400 zł
  • Philips 55PUS6262 za 2299 zł
  • TCL 55P56046 za 2299 zł  

*ceny przykładowe, może coś się zmieniło od ostatniego tygodnia

Do użytku w proporcjach 80% - tv kablówka, i 20% - netflix hbogo ps4 

nie podałem tego NU bo wiadomo ze by wygrał, ale chodzi mi o to, że jak kupie któryś podany z tych to chciałbym być zadowolony pozytywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam duzy dylemat co wybrać.. LG przyciąga systemem SK8100.. jedni hejtuja jedni chwilą.. potem patrze na NU8002, a najbardziej chciałbym Qled Q6F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...