Skocz do zawartości
Vivant

Wybór TV 65 cali, OLED?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od jakiegoś czasu poluję na TV ale niestety nie mogę się zdecydować. Proszę pomóżcie z wyborem.

  1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 21 m2.
  2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,7-3,2 m2.
  3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby.
  4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost.
  5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
  6. Jak słońce świeci w pokoju? Nie ale jest jasno. Zasłonięte rolety mogą odbijać się w starym TV.
  7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary, 32 cale Samsung.
  8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Netflix, Youtube, nowego Androida (bądź nowy system producenta), natywne odświeżanie matrycy 120 Hz, ładne odwzorowanie barw, OLED? (lepiej chyba zainwestować w nowszą technologię niż LED)
  9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD)? UPC HD i SD, Netflix 4K, Youtube 4K, Laptop (przez HDMI i przez wifi).
  10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? UPC Horizon, USB, Router (RJ-45), Laptop (przez HDMI i przez wifi), ewentualnie udostępnione zasoby (filmy mkv, zdjęcia) przez sieć domową.
  11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3h.
  12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Najlepiej satynowy.
  13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, wiadomości, sporadycznie sport.
  14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tylko do Netflixa 4K i Youtuba 4K.
  15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Póki co 0% ale możliwe, że za jakiś czas kupię konsolę.
  16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Po południu i wieczorami.
  17. Preferencje co do wielkości? 65 cali.
  18. Co Cię denerwuje w telewizorach? N/A.
  19. Preferencje co do marki? Nie.
  20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie.
  21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 8 000 zł dla LED, a 10 000 zł dla OLED.
  22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Tak (łącznie z rozszerzoną kalibracją).

Moim typem jest Philips 873 65 cali (OLED), a kiedyś był Sony KD-65XF9005 (LED, VA, 120Hz).

 

Z góry dzięki za pomoc w prawidłowym wyborze TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

W opisie Twojego użytkowania nie widać zagrożeń co do wypaleń OLED-a więc wg mnie Oled sprawdzi się znakomicie. Jedyne nad czym bym się zastanawiał to wybór Philipsa. Obrazowo tylko puryści doszukują się różnic między OLED-ami, podstawowe różnice tkwią w systemie i osprzęcie.  Z jednej strony masz in plus w Philipsie ambilight (o ile nie będzie Cię rozpraszać) i pilot z klawiaturą ale dużo jest postów z problemami na andku - ciągłe aktualizacje. Sprawdź czy nie będzie lepszym wyborem 65b8 lub jak dołożysz 500 zł to 65c8  - webos bezkonkurencyjny w szybkości, na starcie masz obsługę głosową w języku polskim, pilot rzecz gustu ale żyroskop sprawdza się. Ponadto rzecz ważna - LG polska jako jedyna firma do tej pory wymienia wypalone matryce na gwarancji.

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory z Androidem ogólnie mulą. Nawet topowe modele OLED za 10 tys. Poza tym na Androidzie nie uświadczysz Youtube 4K z HDR (4K tak, ale bez HDR). Philips i Sony to porażka, bo support jest tragiczny. Jeżeli coś się będzie działo z telewizorem, a ma jakikolwiek związek z błędami w oprogramowaniu, albo samą matrycą OLED to jesteś ugotowany i licz na spore przejścia z serwisem MIK Radom który jest autoryzowanym serwisem tych dwóch producentów (miałem do czynienia, nie polecam nawet wrogowi). LG i webos to inna bajka. Wszystko co napisałeś, że chcesz używać działa od strzału, zero problemów. Serwis w Polsce też mają bardzo w porządku (też miałem do czynienia, niebo a ziemia w porównaniu do MIK).

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czyli wychodzi na to że od Philipsa 873 pod kątem UX/systemu jest lepszy LG OLED 65 C8. Widzieliście jakąś promocję gdzie można go kupić? Zauważyłem że LG wprowadziło cash back na 500 zł za C8.

Edytowane przez Vivant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja możesz to poczekaj do listopada . Atrakcyjne ceny szukaj ale z dystrybucji polskiej. Gwarancja wtedy Lg nie europejska ale polska. Możesz na konkurencyjnym forum spytać o cenę - kiki często ma taniej niż w marketach i dla zarejestrowanych użytkownikow forum sprawdza tv przed wysyłką.

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie czarny piątek - do tej pory lg miało duże zejścia z cen już w połowie listopada - np obecnie w morele można już kupić LG 65sk9500 za 7k gdzie w marketach na początku sprzedaży były po niecałe 13k, Wg mnie jak możesz to poczekaj. Ceny w marketach na OLED 65 cali nadal trzymają się mocno - najwyższy czas na obniżki.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, cena ładnie spada. Poczekam do listopada (szkoda tylko że cash back od LG nie będzie możliwy). 

image.thumb.png.091eec33bc92c8f3d566ec2815fe17c7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie były kiedyś poważne problemy z Androidem na telewizorach z tym systemem, lecz to już jest raczej sprawa nieaktualna. Philips już ma drugą generację telewizorów, gdzie problemy praktycznie na co dzień tego typu zostały wyeliminowane. Mam nadzieję, że pomogłem. :)

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2018 o 16:03, FrankyGoes napisał:

Faktycznie były kiedyś poważne problemy z Androidem na telewizorach z tym systemem, lecz to już jest raczej sprawa nieaktualna. Philips już ma drugą generację telewizorów, gdzie problemy praktycznie na co dzień tego typu zostały wyeliminowane. Mam nadzieję, że pomogłem. :)

Taaa, jak czytam Twoje posty to dochodzę do wniosku że musisz handlować tymi Philipsami. Piszesz brednie. Philips wprowadzając oledy z serii 800 i 900 ma już chyba 5 generację telewizorów opartą na Androidzie i dalej tego systemu nie ogarnęli. Podejrzewam że nigdy nie ogarną, bo soft im piszą hindusi złapani przez policję pod burdelem w Bombaju i zmuszani do pracy. Dalej zdarzają się karygodne błędy i co gorsza ciągle wracają te same problemy w kolejnych modelach. Przykład jeden z wielu: ja na moim Philipsie w 2016 roku miałem problem taki że nie zapamiętywał ustawień upłynniacza. Tzn w menu było tak jak ustawiłeś, ale po wyłączeniu TV, albo nawet przełączeniu się na inne źródło obraz był upłynniany, mimo że w opcjach upłynniacz był wyłączony. Dla kogoś kto nie cierpi efektu opery to jest nie do zniesienia. W moim telewizorze w końcu po roku (!) to naprawili. Dokładnie ten sam problem pojawił się w topowych oledach Philipsa na 2018 rok, czego dowody mamy tu na forum.  

Wystarczy poczytać wątki tych telewizorów na tym forum, żeby się przekonać, że Philips ciągle ma problemy z oprogramowaniem i niezbyt im zależy na tym żeby to poprawić. Po prostu olewają, a użytkownik się wkurza. Dla kogoś kto wydaje nie małe pieniądze na telewizor to powinno być wystarczającym ostrzeżeniem. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawić się chwilę, a faktycznie żyć później z jakimś sprzętem to są dwie różne sprawy. Wad oprogramowania nawet recenzenci sprzętu często nie wyłapują, bo mają telewizor za krótko na testy: tydzień/dwa a co dopiero w trakcie 'bawienia się'. Polecam zakupić TV Philipsa, podłączyć go do amplitunera, zainstalować kilka aplikacji, przeżyć ze dwie 'wspaniałe' aktualizacje oprogramowania. Wtedy pogadamy. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja piszę o konkretnym telewizorze: 7303 z roku 2018. Oprócz tego, że testowałem go tak jak wspomniałeś to czytam fora i nie widzę narzekań na jego działanie.

A Ty efel powołujesz się na model 2016 - ja nie piszę o dawnych modelach tylko obecnych, chociaż zrozumiałe, że niesie wieść niesie się przez długi czas.

Ja sam mam TV tej marki, ale jeszcze starszy, z czasów gdy smart dopiero raczkował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...