Skocz do zawartości
Gmeru

LG SK8100 | TEST | Super UHD 4K LCD z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

LG SK8100 | TEST | Super UHD 4K LCD z Dolby Vision

W ofercie telewizorów LG z prestiżowej serii Super UHD znajdziemy modele na każdą kieszeń, a jednym z bardziej przystępnych jest SK8100 (55" 3999 zł). Telewizor ten występuje w czterech rozmiarach: 49", 55", 65" i nawet 75". Oczywiście, jak można spodziewać się po linii premium, oferuje szeroką paletę barw (technologia Nano Cell), oraz 120Hz matrycę IPS RGB. Z serii tej mieliśmy już okazję przetestować flagowy model SK9500 z podświetleniem direct led. Czy bohater dzisiejszego testu, o rozmiarze 55", będzie się starał nawiązać do najwyższego modelu? Zaraz się przekonamy!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 cali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzja. Ten telewizor obecnie chodzi za ~3,5k w rozmiarze 55" i pomimo wypunktowanej tutaj słabej jasności i kontrastu przymierzam się do niego. Oglądałem go w sklepie, obok stał potencjalny konkurent zachwalany tutaj 55NU8042 i o dziwo LG na tym samym demo wyglądał po prostu lepiej...

Edytowane przez cerevisi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2018 o 09:50, cerevisi napisał:

Dobra recenzja. Ten telewizor obecnie chodzi za ~3,5k w rozmiarze 55" i pomimo wypunktowanej tutaj słabej jasności i kontrastu przymierzam się do niego. Oglądałem go w sklepie, obok stał potencjalny konkurent zachwalany tutaj 55NU8042 i o dziwo LG na tym samym demo wyglądał po prostu lepiej...

I jak się sprawuje ten LG? zastanawiam się nad tym modelem, na wielu stronach zwracają uwagę na kiepskie kolory i słaby kontrast ale z ocen kupujących wnioskuję że jednak nie jest aż tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sieniu napisał:

I jak się sprawuje ten LG? zastanawiam się nad tym modelem, na wielu stronach zwracają uwagę na kiepskie kolory i słaby kontrast ale z ocen kupujących wnioskuję że jednak nie jest aż tak źle.

 
Ja z telewizora jestem zadowolony. Pomimo, że czerń nie zachwyca to ten TV bardziej przypadł mi do gustu na porównaniu w sklepie z konkurencyjnymi modelami. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem przy ustawianiu parametrów obrazu to wyłączyłem local dimming, który przy podświetlaniu krawędziowym jest kpiną producentów z klienta. Podstawowe parametry dla wybranych trybów obrazu ustawiłem przy pomocy tablic testowych w xboxie. Dodatkowo w trybie gra, który używam dla konsoli wykorzystałem dokładniejsze ustawienie jasności i poziomu bieli dla HDR w opcjach gry Forza Horizon 4. Na każdym używanym trybie kolor podkręciłem lekko do góry. Upłyniacze ruchu ustawiłem pod siebie bo nie lubię efektu teatru. Reszta parametrów obrazu jak super rozdzielczość, szumy itp. wyłączyłem albo ustawiłem na minimum. I od jakiegoś czasu parametrów nie ruszam ciesząc się dobrym obrazem.
TV spokojnie rozpoznaje treści DolbyVision na filmach z Netflix. Wszyscy trąbią o HDR, robią mega profesjonalne testy o poziomie jasności szczytowej a tu ledwie kilka nudnych filmików demo w sieci? wykorzystujących tą technologię. Jak nie masz najnowszej konsoli to logo HDR na swoim TV nawet nie uświadczysz.
Obecny rynek tv (przynajmniej średniaków, które mnie interesowały) to nieporozumienie. W pogoni za 4K, smartem, HDR, wąską obudową, dostajemy bonusy w postaci smugi za piłką, dwóch kasków żużlowca podczas wyścigu czy czterech nart u skoczka narciarskiego. Kto martwił się takimi rzeczami w telewizorach sprzed kilku lat? Na szczęście ten LG radzi sobie dobrze z transmisjami sportowymi. Oglądam głównie sport na Canal+ i PolsatSportPremium gdzie jakość nadawanej treści jest dość dobra. Gorzej wygląda to u mnie na pakiecie ELEVEN i Eurosport. Nie wyobrażam sobie oglądania czegokolwiek z telewizji naziemnej pomimo, że TV "robi co może" aby to jakoś wyglądało.
Edytowane przez cerevisi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja kupiłem LG SK8100 w Mediaku bez vatu za 2600zł. Oddałem po tygodniu, ponieważ przy zmienianiu kanału(NC+) w górnych rogach miałem białe poświaty. Bardzo mnie to irytowało w szczególności w nocy. Postanowiłem oddać TV, a że nie mieli juz na wymiane odebrałem pieniążki. Wziełem w Media Expert ten sam model, bo myślałem ze może trafi mi się inny egzemplarz. Testuje już 7 dzień i smugi są dużo mniejsze niż w poprzednim TV, ale jakieś są. I mam dylemat, czy oddać i zmienić marke na Samsunga model NU5580xx,czy może na sony 55XF8596, bo niby w tym nie ma problemu z podswietlaniem krawędziowym. Każdy ze sprzedawców mówi o tym podświetlenieu krawędziowym że samsung i LG tak moją.A mój dobry znajomy Z MM zresztą sprzedawca TV zaproponował mi Panasonica FX700 55cali. Także zgłupiałem i nie oddam LG, bo już mi się nie chce jezdzić z tymi telewizorami do sklepów. Mam taką nadzieje że oprogramowaniem ktoś z LG pomoże. A może wy macie jakieś triki na to. Ktoś gdzieś powiedział ze mozna w menu serwisowym namieszać z tym podświetleniem, ale jak nie poczytam to nić nie zrobie. Ktoś ma podobnie jak ja? Zaznaczam że wszystkie ulepszacze są wyłączone. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławencjusz i jak TV? Zostawiłes sobie tego LG?

Interesuje mnie kwetsia czerni w ciemnym pomieszczeniu, czy rzuca sie jej swiecenie czy nie? 

Czy TV posiada czujnik oswietlenia i czy dziala poprawnie?

Uzywam samsunga 40C650 z 2011 r. w ktorym na wprost czern jest zadowalajaca, a pod katem niestety robi sie lekko swiecaca i granatowa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem obecnie na etapie poszukiwania nowego telewizora do salonu. Na podstawie kryteriów jakie ustaliliśmy sobie z żoną w "ścisłej czołówce" znalazł się LG SK8100. Kryterium główne to rozmiar matrycy czyli w naszym przypadku min. 75 cali z uwagi na wielkość pomieszczenia. Obecnie posiadamy 3-letni Samsung UE55JU6450 i raz że jest za mały, a dwa że nie jest to ani najlepszy ekran ani system. Ze względu na kryterium wielkości, które nie podlega zmianie oraz budżetu max. 2.000€ musieliśmy odrzucić wszystkie OLEDy i QLEDy, mając świadomość konieczności pójścia na kompromisy pod względem jakości wyświetlanego obrazu. Wszystkiego mieć nie można, niestety. Przeczytałem i obejrzałem chyba to co możliwe odnośnie tego modelu i jestem na 90% przekonany do jego zakupu. Niestety nie mam możliwości przetestowania tego modelu na żywo. Jedyne co, to wczoraj udało mi się w MM zobaczyć TV konkurencji czyli Sony 75FX8596 i powiem że byłem pod wrażeniem wyświetlanego obrazu. Stojące obok OLEDy były oczywiście lepsze ale nie była to jakaś przepaść uzasadniająca zwiększenie budżetu o 100%. Był też Samsung UE75RU7179 który sprawiał dużo gorsze wrażenie jeśli chodzi o obraz. Gdzieś tam w sieci ktoś rzucił również hasło Panasonica TX-75FXW785 ale o nim to już zupełnie nic nie wiem. W tym LG zachęca mnie Dolby Vision, dopracowany system, wygodny pilot i ogólna jakość zastosowanych technologii i wyświetlanego obrazu. Zniechęca powszechna w opiniach katastrofa w obsłudze local dimming. Nie wiem też jak odnieść obraz z w\w telewizorów do tego jaki mam obecnie na Samsungu.

Zastosowanie - głównie Netflix, Amazon Prime Video, YouTube. Telewizji bardzo mało, co najwyżej mecze Ligi Mistrzów czy Bundesligi. Może wrócę również do grania na konsoli ale obecnie wolę PC, a PS4 się kurzy od kilku miesięcy (idzie nowa generacja konsol więc zobaczymy).

 

Ma ktoś jeden z dokładnie wymienionych przeze mnie modeli i może coś napisać w temacie? Będę wdzięczny. Aha, cena takiego LG to obecnie 1.699€. Sony podobnie, Panasonic drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Sony jest na matrycy va czy ips? Jeśli va to bym kierował sie ku niemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...