Skocz do zawartości
Damian Rutecki

Niedrogi, a dobry. Czyli jaki subwoofer wybrać totalnie po budżetówce?

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam

 

Od wczoraj jestem posiadaczem sprzętu TCL U49C7026. I jak słynie ten model ma nagłośnienie JBL, o ile dzwięk się ładnie rozchodzi (radzi sobie z wysokimi tonami i średnimi) o tyle niskich mu brakuje.

 

Szukam czegoś totalnie po budżetówce bo sam tv był w takiej cenie (jakiej był).

 

Nie chciałbym tu dużo dopłacać, więc uważam, że 100 zł, góra 150 na jeden głośnik wystarczy. Im taniej tym lepiej.

Subwoofer powinno się dać łatwo podłączyć.

Pokój to ok 3x3 m.

Liczę tutaj na rzetelną pomoc.

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Damian Rutecki
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagłosnienie JBL. Wiesz co to są tzw. royalities? To to jest właśnie to.

Więc nie ma się czym podniecać bo dzisiajszy JBL nie ma nic wspólnego z tym wielkim JBLem z ubiegłego wieku. JBL nalezy do HK, który nalezy do Chińczyków.

 

A wracając do dźwięku nie jest ważne ile czego ma tylko ... jak gra. A w dzisiejszych czasach każdy TV z wbudowanych głośników gra do doopy. Po to żeby było ciut lepiej wymyslono soundbary ... także po to, żeby nam ponownie zdrenować kieszeń ;) . A potem zestawy do KD.

 

Nie rozumiem, ma być jeden sub z dwoma głośnikami czy dwa suby? Nt. jakości nowego suba za 100 zł nie chcę się wypowiadać. Szukaj używek.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego ten subwoofer za 100zl ma być niby podłączony?

Tv ma wyjście na subwoofer aktywny?

 

Na pewno sprzedawca TV Ci pomoże

 

Najprościej kupić soundbar, ale to chyba 1500 nie 150 kosztuje.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko aktywny.

Pytanie gdzie go podłączysz?

Telewizor ma takie wyjście?

Raczej nie ma.

Jak by ten subwoofer miał wejście liniowe, to można by jeszcze kombinować z wyjściem stereo chinch, ale czy takowe posiada twój TV?

 

Używanego soundbara szukaj.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wyjscie. Rca? No raczej nie ma, ale dzieki za checi. Czyli bede musial obejsc sie smakiem. Na soundbar na razie nie stac mnie zeby sobie kupic, poza tym do sporadycznego netflixa chyba sie nie przyda. Ceny 400-600 zl za soundbar mnie przerazaja a byle chrustaka bym nie chcial. Na razie wystarcza mi to co mam. Najwyzej znajde sobie cos w necie. Dzieki, watek do kosza (albo do zamkniecia). Pozdrawiam!

 

Pmcomp dzieki za wpis. Mial byc sam subwoofer delikatnie nadajacy niskie tony, bo jako tako jestem zadowolony z glosnikow. Po przesiadce z 10 letniej plazmy zajezdzal troche "plycizna" ale kwestia do przyzwyczajenia. Ogolnie jest to dobry tv, ale z glosniczkami przesadzili, powinno brzmiec ciut lepiej.

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Damian Rutecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damian Rutecki napisał:

Pmcomp dzieki za wpis. Mial byc sam subwoofer delikatnie nadajacy niskie tony, bo jako tako jestem zadowolony z glosnikow. Po przesiadce z 10 letniej plazmy zajezdzal troche "plycizna" ale kwestia do przyzwyczajenia. Ogolnie jest to dobry tv, ale z glosniczkami przesadzili, powinno brzmiec ciut lepiej.

Bo kiedyś w TV było więcej miejsca i wstawiano lepsze głośniki. Po prostu większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dużego pomieszczenia to do netflixa naciułaj na coś takiego: https://www.vedion.pl/product-pol-861--R-Glosniki-Logitech-Z906-THX-5-1-Subwoofer.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN&gclid=Cj0KCQjwrszdBRDWARIsAEEYhrfGIx5AKPKFVgNkwDTG-HXRfpsyvh0DglI-TnZDmz1qBmRGi0xtb6MaAv_tEALw_wcB

Wprawdzie Dolby Atmos na tym nie uświadczysz, ale 5.1 na Netflixe  zabrzmi o wiele, wiele lepiej niż najlepszy TV.

Słyszałem to na własne uszy w 5.1 na jakimś filmie z Netflixa i w stosunku do dwóch głośników z TV to przepaść.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O no piękne, może jakaś używka. A łączy się to bezprzewodowo (sprawdziłem, po kabelku), czy muszę kabelki poprowadzić. Druga sprawa, a tańsze zamienniki? Widzę tam niżej modele 2.1, a nawet 5.1 w dużo niższej cenie. Te już by poszły. Poza tym dzięki za kierunek. Może.

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowo tam opcji nie ma. A tu masz to samo trochę taniej. Idź bardziej w tym kierunku...jak nie możesz za dużo wydać.

https://allegro.pl/glosniki-logitech-z906-5-1-thx-500w-waw-fv23-gw-i7197143989.html

https://www.olx.pl/elektronika/q-thx/

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...