Skocz do zawartości
Jarosław Świtoń

Pytanie do tych co zamienili 55" na 65"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może doradzicie. Sprzedaję na dniach dotychczasowy tv 55".  Początkowo chciałem kupić 65" ale wyceniono mi przeróbkę wnęki pod tv na 3k więc mam dylemat.

Obecnie różnica w cenie między 55" a 65" LGC8 wyniesie mnie 4,4k + dodatkowo 3k za przeróbkę ściany czyli 7,4k muszę dać więcej za 15" w LG Oled (ekran od projektora opuszczany jest zaraz przy wnęce od tv więc nie może tv odstawać od ściany) Pytanie: czy warto do normalnego oglądania tv dopłacać za większy ekran jeżeli i tak seanse filmowe i koncerty puszczam na ekranie 110" ? Mam jeszcze jedną opcję - zamiast tv OLED 65 kupić o 3k tańszy LG 65SK9500 (8500zł na konk. forum) ale i tak wtedy dopłata do niego zamiast LG 55OLEDc8 z przeróbką wyniesie 5000zł Czy warto posiadać 65" do normalnego oglądania tv i raz po raz  jako monitor od kompa?

P.S.

Inne opcje zakupowe nie wchodzą w grę - świadomy wybór do moich potrzeb LG w tych 2 modelach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał o wyborze :) ale jeżeli chodzi o wielkość to 65 cali robi wrażenie :) jeżeli odległość na to pozwala to brałbym na Twoim miejscu 65. Sam zamieniam teraz z 55 na 65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta.

Zostaję przy wnęce na 55" (a dokładnie na 58" bo robiłem ją pod Sharpa - teraz za to mam fajne podświetlony tv 55"). Lepiej dołożyć do lepszego projektora - w przypadku 55 i 65 zawsze będzie niedosyt jak ekran projekcyjny 110" opuszczam zaraz przed tv.

Dzięki temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy :)

Długa droga do niego - muszę nadrobić kilkadziesiąt postów na tym i na innych forach - generalnie coś w granicy 7k i nadające się na ekran 110" z odległości 4,5m.

Obecnie mam sanyo 5 więc każdy w tej cenie powinien być lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - fachowiec od przeróbki wnęki dał mi nowy temat do rozmyślań - za 100pln podetnie tylko płytę  aby nie ruszać konstrukcji i przewodów i wtedy wejdzie mi  we wnękę 65sk9500 tak aby ekran nie wadził przy opuszczaniu o tv (lekko będzie wystawać ze ściany) -  jego cena zeszła do 7k w Morele - a w przypadku lcd nie ważne będzie dla mnie gwarancja pl czy też eu. Obecnie przez to znowu mam zagwozdkę  czy brać 65" w ips czy 55 w Oled. Różnicę w cenie pomijam - doradźcie czy cieszyć wzrok Oledem 55" ale ograniczyć korzystanie z kompa i mieć fajnie podświetlony tv (w oledzie w sumie to nie będzie potrzebne) czy też brać gorszy LG 65sk95500 dla wielkości - ale wtedy bez podświetlenia i niestety z widoczną szparą na dole wnęki około 0,5cm  bo sterowanie w nim jest na dolnej krawędzi. Przesyłam obecny widok tv z częściowo opuszczonym ekranem od projektora i włączonym podświetleniem tv.

 

tv.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga - odnośnie wymiarów ekranu większość portali poleca poniżej 4,4m (10 stóp) tv 55" powyżej tej odległości 65 "

U mnie fotel 3m a kanapa 5 m.  Bądź tu mądry jak z jednego i drugiego raczej równo korzystamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do tv 2,7 metra. Miałem 55 cali, zmieniłem na 65 i dopiero teraz jest idealnie. A do konsoli mógłby być i jeszcze większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2018 o 23:08, Jarosław Świtoń napisał:

Witam ponownie - fachowiec od przeróbki wnęki dał mi nowy temat do rozmyślań - za 100pln podetnie tylko płytę  aby nie ruszać konstrukcji i przewodów i wtedy wejdzie mi  we wnękę 65sk9500 tak aby ekran nie wadził przy opuszczaniu o tv (lekko będzie wystawać ze ściany) -  jego cena zeszła do 7k w Morele - a w przypadku lcd nie ważne będzie dla mnie gwarancja pl czy też eu. Obecnie przez to znowu mam zagwozdkę  czy brać 65" w ips czy 55 w Oled. Różnicę w cenie pomijam - doradźcie czy cieszyć wzrok Oledem 55" ale ograniczyć korzystanie z kompa i mieć fajnie podświetlony tv (w oledzie w sumie to nie będzie potrzebne) czy też brać gorszy LG 65sk95500 dla wielkości - ale wtedy bez podświetlenia i niestety z widoczną szparą na dole wnęki około 0,5cm  bo sterowanie w nim jest na dolnej krawędzi. Przesyłam obecny widok tv z częściowo opuszczonym ekranem od projektora i włączonym podświetleniem tv.

 

tv.jpg

 

LCD od LG są słabe.

 

Na pewno źle stoją kolumny. Powinny stać mniej więcej w miejscu gdzie na zdjęciu stoi kwiatek. Czyli na wysokości końca brązowej ściany, min. 0,5m od ściany tylnej.

 

Pozdro

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp - a jakie LCD polecasz z szerokim kątem oglądania? Wg mnie i specjalistów np z rthings na chwilę obecną sk9500 jest najlepszym LCD z matrycą IPS.  https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/outdoor.

Do seansów filmowych mam projektor.

Odnośnie kolumn to rzecz gustu, odsłuchu i specyfiki pomieszczenia - https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Zresztą w każdym (prawie) amplitunerze podłączysz mikrofon i umieścisz go w miejscu odsłuchu tak aby dobrał Ci optymalne opóźnienia.

Pewne to jest tylko tylko śmierć i podatki a życie składa się z różnych kompromisów - jak będziesz mieć wnuki to też poustawiasz kolumny w narożnikach :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jarosław Świtoń napisał:

pmcomp - a jakie LCD polecasz z szerokim kątem oglądania? Wg mnie i specjalistów np z rthings na chwilę obecną sk9500 jest najlepszym LCD z matrycą IPS.  https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/outdoor.

Do seansów filmowych mam projektor.

Odnośnie kolumn to rzecz gustu, odsłuchu i specyfiki pomieszczenia - https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Zresztą w każdym (prawie) amplitunerze podłączysz mikrofon i umieścisz go w miejscu odsłuchu tak aby dobrał Ci optymalne opóźnienia.

Pewne to jest tylko tylko śmierć i podatki a życie składa się z różnych kompromisów - jak będziesz mieć wnuki to też poustawiasz kolumny w narożnikach :)

Sorry, nice doczytałem, że to IPS. Dla mnie IPS yo najgorsze zło w LCDkach. Czyli podwójne bo sam LCD to juz zło :).

Masz nową technologie w postaci OLEDa i chcesz sie pchać w LCD? Tylko proszę nie pisz mi o wypaleniach. Mam OLEDa prawie dwa lata, żadnych wypaleń. I nie rozumiem jak można pożądać telewizor bez czerni.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga odnośnie kolumn. Jak jest przedni basrefleks nie musisz odstawiać kolumny od tylnej ściany.

Edytowane przez Jarosław Świtoń
Literówka
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedna uwaga - odnośnie wymiarów ekranu większość portali poleca poniżej 4,4m (10 stóp) tv 55" powyżej tej odległości 65 "
U mnie fotel 3m a kanapa 5 m.  Bądź tu mądry jak z jednego i drugiego raczej równo korzystamy.

Rozwiązaniem jest 75"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2018 o 08:19, Jarosław Świtoń napisał:

Jeszcze jedna uwaga odnośnie kolumn. Jak jest przedni basrefleks nie musisz odstawiać kolumny od tylnej ściany.

 

To nie jest prawda albo ... czesciowa prawda i stereotyp.

W celu oddania prawidlowej sceny stereo zawartej w nagraniu kolumny powinny byc odpowiednio odsuniete od scian bocznych i sciany tylnej. Najlepszy punkt ustawienia znajduje sie na drodze własnych eksperymentow odsluchowych.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...