Skocz do zawartości
MrBanshe007

LG SJ850V czy może cos innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witam wszystkich,

 

Jestem postawiony przed wyborem tv, który zamierzam kupić w najbliższym czasie. Trochę czytałem i mój wybór padł na LG SJ850V, głownię dzięki recenzji na tym forum. Jestem świadomy, ze w tym tv nie istnieje praktycznie HDR. Przekonuje mnie niski input lag i preferowana marka - w której przypadku wiem, ze maja niezły serwis gwarancyjny, o czym się przekonałem sam, plus mam spokojna głowę o aplikacje. 

Co myślicie o tym? Czy ktoś mógłby fachowo doradzić, czy dobrze robię?


Żeby zachować konwenanse:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? kąty są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6. Jak słońce świeci w pokoju ? popoludniu od zachodu wali przez okno w tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  lg
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? maly input lag, i aplikacje ktorym w magiczny sposob nie skonczy sie wsparcie po 2 latach 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? hd moze 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? ps4, router wifi - netflix, dekoder cyfrowy polsat
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez roznicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, gry
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak z 40%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  wiekszosc wieczorami
17. Preferencje co do wielkości?  55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?  
19. Preferencje co do marki ? lg
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie potrzebne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500 to absolutny maks, fajnie byłoby wydać jak najmniej 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak, tylko u mnie czeka się na to długo, jak sprawdzałem przez forum bo w moim mieście nie ma specjalistów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przemyśl czy możesz dozbierać do sk850. Jest duża różnica jakościowa między modelami tegorocznymi a z ubiegłego roku a cenowo to około 500zł więcej (55"). Wg. mnie warto dołożyć do startowego wygłaszania, obsługi głosowej. Zobacz na rthings porównanie tych 2 tv - pod każdym aspektem lepszy sk (u nich to model sk9000)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, zaraz sobie obejrze porównanie. Jeśli jest faktycznie lepszy w kazdym aspekcie i ma te glosowe sterowanie to myślę, że wstrzymam sie troche dluzej i dozbieram kase ;) dzieki

Hmm no i przejrzalem. Na pewno to sk9000 u nich? Voice control ma zaznaczone jako No w obu modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk9000  na końcu testu masz info, że model ten to odpowiednik sk8500 na Europę.

Tu masz potwierdzenie w jakich modelach jest sterowanie głosowe w LG po polsku https://www.chip.pl/2018/04/lg-polski-asystent-glosowy-ze-wsparciem-sztucznej-inteligencji-w-telewizorach/

Brak w opisie sterowania głosowego wynika z tego, że nie jest to zwykłe sterowanie głosem ale platforma ThinQ

tu trochę więcej o tym  https://pl.ditching.eu/recenzja-modelu-lg-sk85-sk8500-sk8000-super-uhd/

Ponadto te tv (SK8500) są do oglądnięcia w sklepach i sam możesz pobawić się sterowaniem głosowym dla wypróbowania działania.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...