Skocz do zawartości
TVOLED

Panasonic FZ800 konta LG C8 co wybrać? :)

Rekomendowane odpowiedzi

@TVOLED

tu masz ciekawe porownanie:

w kwestii kalibracji to nie jest tak, ze LG musisz kalibrować i ze obraz jest jakiś skopany po wyjeciu z pudełka.

Tryby kinowe czy ISF technicolor / expert w miare wiernie oddaja kolory i jest ok. W Panasie po porstu out of the box jest obraz troche wierniejszy "wizji" rezysera.

Dobra opcja jest skalibrowanie oleda bez wzgledu na marke, wtedy wyciagasz jeszcze te kilka procent dodatkowo z obrazu.

Tak jak pisał ktoryś z przedmowców sport da sie spokojnie ogladać na LG, wiec nie wiem komu piłka gdzie znikała...

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szewi napisał:

@TVOLED

tu masz ciekawe porownanie:

w kwestii kalibracji to nie jest tak, ze LG musisz kalibrować i ze obraz jest jakiś skopany po wyjeciu z pudełka.

Tryby kinowe czy ISF technicolor / expert w miare wiernie oddaja kolory i jest ok. W Panasie po porstu out of the box jest obraz troche wierniejszy "wizji" rezysera.

Dobra opcja jest skalibrowanie oleda bez wzgledu na marke, wtedy wyciagasz jeszcze te kilka procent dodatkowo z obrazu.

Tak jak pisał ktoryś z przedmowców sport da sie spokojnie ogladać na LG, wiec nie wiem komu piłka gdzie znikała...

 

Najchętniej zobaczyłbym porównanie LG lub Sony VS Panasonic u Vincenta :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie :) Ten Black filter jest w Panasonicu to coś takiego jest też w Sonym i LG? Czy to jakiś specjalny dodatek od Panasonic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania.

Szukam najlepszego telewizora oled wyłącznie pod NC+ czyli jak wiadomo max jakość to Full HD i teraz mam dylemat czy brać Panasonic FZ800 czy Sony AF8 ??

Który i dlaczego ??

 

Proszę o pomoc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co wybrał autor wątku?

Ja mam podobny dylemat i w chęcią dowiem się więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.01.2019 o 14:42, marcin7-1987 napisał:

Dołączam się do pytania.

Szukam najlepszego telewizora oled wyłącznie pod NC+ czyli jak wiadomo max jakość to Full HD i teraz mam dylemat czy brać Panasonic FZ800 czy Sony AF8 ??

Który i dlaczego ??

 

Proszę o pomoc !!

Wybrałem Panasonica Fz800 i jestem bardzo zadowolony odzwierciedlenie kolorów jakość HDR coś pięknego. 
Posiadałem wcześniej Philips pos9002 dramat, panasonic coś pięknego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, NEW_ORDER napisał:

Że co ?! coś ci się chyba pomyliło kolego, Panasonic przyjmuje reklamacje nawet jak się pojawi 1 martwy piksel

nic się nie pomyliło - raczej ty nie wiesz o czym piszę

martwy pixel to martwy piksel - a wypalone logo stacji to coś innego

 

w końcu Panasonic może zmienił warunki swojej gwarancji i nowe oledy już serwisuje na okoliczność wypalenia

ktoś może to potwierdzić?

dotąd na oledy zdecydowanie najlepszą miało LG - zdaje się nawet wymieniali tv z bandingiem gdy Sony i Panas się na to wypinali

 

a co do serwisów to na każdy ludzie psy wieszają jak im zadziała nie po myśli - na panasonica i sony także - lg w tej kwesti nie jest ani gorszy ani lepszy - trzyma pewnie podobny poziom

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, NEW_ORDER napisał:

ale LG nie ma dobrej  gwarancji.

Coś więcej? Co ma gorszego? Jako jedyny wymienia ewentualne wypalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, NEW_ORDER napisał:

LG nie ma dobrej  gwarancji.

Chyba chodziło Tobie o serwis?

Gwarancja to jest papierek, na którym producent się zobowiązuje do rozwiązywania problemów ze sprzętem który produkuje. Generalnie im mniej w gwarancji jest napisane, tym lepiej dla konsumenta. LG pod tym względem nie jest ani lepsze ani gorsze, od konkurencji.

Natomiast jeżeli chodzi o serwis LG to napisałeś tego pierda w oparciu o co? Ja miałem doświadczenia z serwisowaniem oleda LG (wymiana płyty głównej) i nie mam żadnych zarzutów - powiem więcej, serwis zadziałał rewelacyjnie (szybko, bezproblemowo i skutecznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, NEW_ORDER napisał:

Koleś naucz się kultury nie rozmawiasz z kolegą !  to raz dwa, rzeczywiście wypalenie znaczka czy tam paska tvn 24 który widać z daleka, a jeden malutki piksel to tak jakby porównać rybkę w akwarium do wieloryba, Nie masz pojęcia o czym piszesz i dosyć mam takich pseudo znawców  no name,

Żenada - weź "koleś" znajdź sobie jakieś forum na swoim "gimbusowym" poziomie.

Może onet? Tam chamstwo i głupota aż tak nie razi, wtopisz się w tłum i nawet twój brak rozumienia tekstu oraz problemy ze "sklecaniem" zdań "w trudna jezyk polska" nie będą problemem.

 Piszesz jakieś objawione prawdy o serwisach a userzy tego forum mają swoje doświadczenia z każdym z nich - poczytasz to się dowiesz że nie ma idealnego.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, NEW_ORDER napisał:

chodzi mi o to że  Panas wymienia matryce mniej restrykcyjnie 1 martwy piksel nie kilka, banding mniej procent, zafarby, to nie wypytuje tak jak lg co Pan z nim robił a jak długo wyświetlał pan na nim statyczny obraz itp. i jeszcze głupie odpowiedzi w stylu "ta technologia tak ma" 

Potwierdzam mi wymienili matrycę z jednym martwym subpixelem (nie święcił jeden zielony) w środkowej strefie, lecz ta która przywieźli również ma jeden martwy subpixel około 20 cm od krawędzi i o wymianie niema już mowy. Co do zafarbu to byś się zdziwił jaką odpowiedz potrafi wysłać Panasonic typu TTTM... "Tv nie odbiega znacząco od pozostałych tej serii". Przekonałem się o tym na własnej skórze i jeszcze kilku użytkowników z tego forum. Tak więc każdy serwis jest bardzo podobny.

 

Poza tym dziwię się że admini tolerują wypowiedzi w twoim stylu.

16 godzin temu, NEW_ORDER napisał:

Jak tam z trwałością, Wciąż jesteś zadowolony ? ?

Ten tv jest jeszcze zbyt krótko na rynku (5 czy 6 miesięcy) więc nie spodziewaj się odpowiedzi od normalnych użytkowników na temat trwałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerywając kłótnie pytam panowie czy LG C8 brać,jest dobra cena https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55c8pla.bhtml czy cos innego. Po 7 latach padła mi wczoraj plazma Samsunga PS 51 E6500 i myślę nad nowym TV ale z drugiej strony patrząc na trwałość obecnych TV zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś leda za 3 tys. Czy jakość obrazu pomiędzy TV ledowym a tym LG warta jest doplacenia 2 tys. Chociaż z drugiej strony led za 3 tys to może być gorszy niż moja 7 letnia plazma jeśli chodzi o obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, VIOLATOR74 napisał:

Przerywając kłótnie pytam panowie czy LG C8 brać,jest dobra cena https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55c8pla.bhtml czy cos innego. Po 7 latach padła mi wczoraj plazma Samsunga PS 51 E6500 i myślę nad nowym TV ale z drugiej strony patrząc na trwałość obecnych TV zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś leda za 3 tys. Czy jakość obrazu pomiędzy TV ledowym a tym LG warta jest doplacenia 2 tys. Chociaż z drugiej strony led za 3 tys to może być gorszy niż moja 7 letnia plazma jeśli chodzi o obraz.

Moim zdaniem bierz C8. 5 tys za niego to dobra oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, VIOLATOR74 napisał:

Czy jakość obrazu pomiędzy TV ledowym a tym LG warta jest doplacenia 2 tys. Chociaż z drugiej strony led za 3 tys to może być gorszy niż moja 7 letnia plazma jeśli chodzi o obraz.

Za mojego C8 55 zapłaciłem 8000 i uważam, że było warto :) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...