Skocz do zawartości
TVOLED

Panasonic FZ800 konta LG C8 co wybrać? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Mam dylemat. Czas zamienić Sony Full HD na coś nowszego.

Poczytałem przez ostatnie dwa dni na forum o Oledach. Chce kupić Oleda bo moim zdaniem jest na tą chwilę najlepszą opcją.

Byłem w sklepie i interesuje mnie półka cenowa w którą łapie się LG C8, FZ800 i AF8.

Po przeczytaniu chyba wszystkich informacji na forum dalej nie wiem co będzie dla mnie dobre :)

Oglądam TV z NC+, Netflix i HBO GO. Gier nie biorę pod uwagę bo gramy czasami weekendami w głupie gry ze znajomymi ?

Z tego co przeczytałem to matryce są te same. Jasność mnie raczej nie przeraża, że w LG jest najwyższa bo nie przepadam za mega jasnością ?

Chciałbym się dowiedzieć czy są w obrazie między tymi telewizorami jakieś różnice? Dla normalnego człowieka :) Lubię dobry obraz dlatego np. mam Retine w Macbook bo przy zwykłych ekranach nie wytrzymuje ale czy przy tych telewizorach dostrzegę różnice? W sklepie wiadomo, materiał rewelacyjny i różnic żadnych :)

Panasonic nie ma Dolby Vision co jest minusem ale jest HDR, który występuje na Netflixie, więc nie jest to opcja, którą muszę mieć. W opiniach trafia się sporo osób, które narzekają na ruch, znikające piłki, nie jestem fanem ale przy meczu Polska - XX szkoda byłoby oglądać jak znika ? w LG. Generalnie chce kupić telewizor i tak jak z poprzednim Sonym, wyjąć i używać :) Nie ustawiać, przestawiać co chwilę itp. Po prostu cieszyć się dobrym obrazem. Widziałem też, że dużo osób narzeka na jakość matryc w B8/C8.

Bawiłem się systemem w LG, bo pilot jest przy TV w RTV i odpowiada mi. Jednak Nie potrzebuje nic rozbudowanego, wystarczy mi Netflix i YouTube ?

Proszę was o opinię. Co wybralibyście przy moich potrzebach? Obraz dobry lubię, wzrok mam idealny ale nie znam się na tych wszystkich parametrach, upłynniaczach itp. Zawsze tylko słyszę, że Sony najlepsze (w sumie u nikogo nie było lepszego, tak naturalnego i czystego obrazu, oczywiście porównując FullHD) o Panasonicach też słyszało się dużo dobrego, szczególnie jak DX900? wyszedł. A LG? Robią matrycę, ciekawe są te przyklejane, fajny system ale co z obrazem? LG (10800 zł) wychodzi najtaniej ale nie są to takie różnice duże żeby nie móc dopłacić (FZ800 - 11500 zł) Zakup oczywiście na raty ? więc nie odczuje dodatkowych kilkuset złotych na przestrzeni 5 lat.

Nawet nie wiem czy mam jakiś upłynniacz włączony w moim 4-5 letnim Sonym ?

Chciałbym też żeby materiały z telewizji wyglądały dobrze, nie gorzej niż na poprzednim.

Przesiadka z 55 na 65 cali

Z góry dziękuje za wszystkie opinie. Proszę osoby, które wiedzą coś w temacie TV o pomoc

Widziałem na forum dużo osób z wiedzą, pomóżcie człowiekowi w potrzebie, chętnie dowiem się więcej na temat TV :)

 

Dzięki!!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TVOLED Z tego co piszesz to raczej bez wiekszej roznicy ktory z ww modeli wybierzesz. 

Polecam Ci zrobić sobie porownanie na tej stornie tych oledów i zobaczysz jakimi niuansami sie roznia oraz popatrzec na te kategorie na ktorych Ci zalezy:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c8-vs-sony-a8f/600/603#usage*4854!threshold*0.1

Panas bedzie pewnie najwierniejszy obraz out of the box, Sony najlepszy uplynniacz, LG najjasniejszy.

system operacyjny Android w Sony, w LG webOS (uwazany za jeden z lepszych i najplynniejszy), w Panasie troche archaiczny, ale daje rade.

Panas jak zauwazyles nie ma wsparcia dla dolby vision, ale ma HDR10+ (chociaz na ten moment contentu jest duzo wiecej pod DV m.in na Netflixie)

recenzje:

https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-c8-test-telewizor-thinq-na-2018r-z-technologia-ultra-hd-dolby-vision/

https://hdtvpolska.com/panasonic-fz800-test-oled-2018-ultra-hd-z-hdr10/

https://hdtvpolska.com/sony-af8-kd-65af8-test-oled-2018-android-tv/

 

 

 

 

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

@TVOLED Z tego co piszesz to raczej bez wiekszej roznicy ktory z ww modeli wybierzesz. 

Polecam Ci zrobić sobie porownanie na tej stornie tych oledów i zobaczysz jakimi niuansami sie roznia oraz popatrzec na te kategorie na ktorych Ci zalezy:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c8-vs-sony-a8f/600/603#usage*4854!threshold*0.1

Panas bedzie pewnie najwierniejszy obraz out of the box, Sony najlepszy uplynniacz, LG najjasniejszy.

system operacyjny Android w Sony, w LG webOS (uwazany za jeden z lepszych i najplynniejszy), w Panasie troche archaiczny, ale daje rade.

Panas jak zauwazyles nie ma wsparcia dla dolby vision, ale ma HDR10+ (chociaz na ten moment contentu jest duzo wiecej pod DV m.in na Netflixie)

recenzje:

https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-c8-test-telewizor-thinq-na-2018r-z-technologia-ultra-hd-dolby-vision/

https://hdtvpolska.com/panasonic-fz800-test-oled-2018-ultra-hd-z-hdr10/

https://hdtvpolska.com/sony-af8-kd-65af8-test-oled-2018-android-tv/

Dużo opinii widzę o jasności, ale szczerze to ja nie lubię jak coś mega mocno świeci. Nie wiem skąd to szukanie najjaśniejszych :) chyba, że ja czegoś nie rozumiem :D

Dzięki za opinię. Sony polecasz za upłynniacz, a jak wygląda sprawa z Panasonic, jest na tym poziomie w ruchu co Sony? :)

Chciałem wybrać LG, ale FZ800 i AF8 można mieć w tej samej cenie co C8. Dopłata ok. 1000 zł.

Dużo osób pisze, że kalibracja jest wymagana przy LG, chciałbym kupić i postawić a nie wzywać ludzi :D Jak się zapłaci za kalibrację LG to cena się wyrównuje :)

To jest tak, że jak jakiś film na DV to nie ma HDR i tracę lepszą jakość? Czy ma to i to?

Różnica jest między DV i HDR ale to już pewnie dla mnie bardzo dostrzegalne byłoby. Ważne czy robią tylko w jednym formacie? Wtedy lepiej mieć coś co obsługuje dwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, TVOLED napisał:

Dużo opinii widzę o jasności, ale szczerze to ja nie lubię jak coś mega mocno świeci. Nie wiem skąd to szukanie najjaśniejszych :) chyba, że ja czegoś nie rozumiem :D

Dzięki za opinię. Sony polecasz za upłynniacz, a jak wygląda sprawa z Panasonic, jest na tym poziomie w ruchu co Sony? :)

Chciałem wybrać LG, ale FZ800 i AF8 można mieć w tej samej cenie co C8. Dopłata ok. 1000 zł.

Dużo osób pisze, że kalibracja jest wymagana przy LG, chciałbym kupić i postawić a nie wzywać ludzi :D Jak się zapłaci za kalibrację LG to cena się wyrównuje :)

Różnice w szczytowej jasności są naprawdę niewielkie i na pewno nie musisz się obawiać, ze OLED za mocno będzie świecić i tak de facto nie wiemy jaki wpływ na to mają różnice w poszczególnych panelach :) Z tą jasnością chodzi o to, że LG ma prawidłową, wysoką jasność aż do 70% białej planszy testowej i dopiero powyżej tej wartości ekran zaczyna szybko się ściemniać. Więc LG utrzymuje prawidłową, wysoką jasność nawet przy dużych jasnych scenach (np. ze śniegiem). Upłynniacz najlepszy będzie na Sony, Panasonic też jest tu dobry, najgorzej w tym względzie poradzi sobie LG. Natomiast w filmach tej gorszej jakości upłynniacza nie odczujesz tak mocno - powiedziałbym nawet że bardzo rzadko zobaczysz jakieś artefakty. Najbardziej problemy z artefaktami odczuwa się w sporcie (piłka nożna, formuła 1). Jak zależy Ci na jak najlepszej jakości kina domowego, to taka kalibracja na LG jest raczej wymagana. Panasonic już na starcie ma faktycznie dobre odwzorowanie, choć i tu się ona przydaje - porównaj sobie najlepszy tryb fabryczny i profesjonalną kalibrację w podanych linkach szewi. Minusem Panasonica jest faktycznie staroświecki smartOS i brak DV. Tytułów HDR10+ jest bardzo mało. Inaczej przedstawia się sytuacja z DV - tu masz na prawdę duży wybór filmów na Netflixie czy też na Apple TV 4k.  

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za lg przemawiały zawsze 2 sprawy: niższa cena (czasami bardzo dużo niższa) i gwarancja (tylko LG uwzględnia wypalenia i wymienia wtedy panel)

smarta tez ma super - zwłaszcza jak masz alergię na androida w tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, klaus71 napisał:

za lg przemawiały zawsze 2 sprawy: niższa cena (czasami bardzo dużo niższa) i gwarancja (tylko LG uwzględnia wypalenia i wymienia wtedy panel)

smarta tez ma super - zwłaszcza jak masz alergię na androida w tv

Dokładna cena za jaką mogę mieć LG C8 65 cali 10800 zł, w przypadku FZ800 to 11700 zł, Sony AF8 12500 zł

Jeżeli chodzi o Smarta to rzeczywiście jest super + magiczny pilot :D Dobrze to się obsługuje :)

W sprawie wypaleń nie stawiam tego jako jakiś argument. Nie mam dużo $$ bo sam biorę na raty ale jeżeli naprawdę nie zaważy to na mojej decyzji :) Są ważniejsze sprawy jak jakość obrazu, smart albo znikająca piłka. Nie sądzę, żeby przy normalnym użytkowaniu Oled wypalił się przed końcem gwarancji, dlatego nie biorę tego za argument.

Wracając do smarta to naprawdę wszystko jedno jaki on jest bo uruchamiam film i tyle, nic na nim więcej nie robie. Nie ważne, który to będzie program. Ważne żeby obraz był dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie masz argumentu za lg tylko bardziej za sony

ma też DV, android daje dużo możliwości, można wykupić prawdziwą 5 letnią gwarancję i niby najlepszy upłynniacz na rynku

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko minusem (i to dużym) Sony jest przyciemnianie obrazu na czymkolwiek co będzie miało statyczny element. O ile mi wiadomo, wciąż tego problemu nie usunęli. Pozostaje Panasonic FZ800. OLED Philipsa też ma ponoć bardzo dobry upłynniacz. Tylko ma też niestety zbugowany software.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Subman napisał:

OLED Philipsa też ma ponoć bardzo dobry upłynniacz. 

z testu forumowego wynika że raczej kiepski - bo albo generuje nadpłynność albo nic nie poprawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

Tylko minusem (i to dużym) Sony jest przyciemnianie obrazu na czymkolwiek co będzie miało statyczny element. O ile mi wiadomo, wciąż tego problemu nie usunęli. Pozostaje Panasonic FZ800. OLED Philipsa też ma ponoć bardzo dobry upłynniacz. Tylko ma też niestety zbugowany software.

Tak, to z sonym też czytałem. Czyli przy wszystkim co ma jakiś znaczek stacji, wynik meczu, fifa itp.

Gdyby nie ten minus to Sony byłby wyborem nr 1. Dosyć długo trwa chyba ten problem, znalazłem dzisiaj stronę i jakaś społeczność SONY włoska i tam piszą, że się poprawiło, gdyby o tym nie wiedzieli to mogliby nie zauważyć. Najlepiej byłoby przetestować to osobiście aby ocenić.

Szkoda tego DV. Jak to jest? czym tak naprawdę różni się DV od HDR?

Czy matryca/obraz w E8 jest ten sam co w C8? :)

14 minut temu, TVOLED napisał:

Tak, to z sonym też czytałem. Czyli przy wszystkim co ma jakiś znaczek stacji, wynik meczu, fifa itp.

Gdyby nie ten minus to Sony byłby wyborem nr 1. Dosyć długo trwa chyba ten problem, znalazłem dzisiaj stronę i jakaś społeczność SONY włoska i tam piszą, że się poprawiło, gdyby o tym nie wiedzieli to mogliby nie zauważyć. Najlepiej byłoby przetestować to osobiście aby ocenić.

Szkoda tego DV. Jak to jest? czym tak naprawdę różni się DV od HDR?

 

Edytowane przez TVOLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, TVOLED napisał:

Czy matryca/obraz w E8 jest ten sam co w C8?

Matryca identyczna. Nie wiem, gdzie przeczytałeś o znikającej piłce. Musisz mieć na uwadze, że spora część opinii w dziale OLED pisana jest przez posiadaczy lcd lub płatnych troll zatrudnionych przez producentów, którzy nie zainwestowali w OLED.

Kupiłem swojego C8 w maju z myślą o mistrzostwach w piłce kopanej i byłem bardzo zadowolony. Oczywiście prawdopodobnie Sony przedstawi ruch bardziej bezbłędnie. Wracając do Twojego głównego pytania: zarówno Panasonic i LG to dobre tv i różnice w obrazie są niewielkie, dlatego przede wszystkim musisz kierować się preferencjami dotyczącymi obsługi, wyglądu, gwarancji oraz sympatii do danej marki :).

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fio2 napisał:

Matryca identyczna. Nie wiem, gdzie przeczytałeś o znikającej piłce. Musisz mieć na uwadze, że spora część opinii w dziale OLED pisana jest przez posiadaczy lcd lub płatnych troll zatrudnionych przez producentów, którzy nie zainwestowali w OLED.

Kupiłem swojego C8 w maju z myślą o mistrzostwach w piłce kopanej i byłem bardzo zadowolony. Oczywiście prawdopodobnie Sony przedstawi ruch bardziej bezbłędnie. Wracając do Twojego głównego pytania: zarówno Panasonic i LG to dobre tv i różnice w obrazie są niewielkie, dlatego przede wszystkim musisz kierować się preferencjami dotyczącymi obsługi, wyglądu, gwarancji oraz sympatii do danej marki :).

To samo pytanie padło w innym dziale :) Np. tutaj widać. 9 minuta.

Tak się właśnie zastanawiam nad ruchem między Sony a Panasonic.

Bardzo ciekawy jest ten system w LG i tak mnie korci :D w Panasonicu i Sony jestem bardziej pewny tego obrazu po wyjęciu z pudełka. Widziałem już jednego Oleda w mieszkaniu przez dosłownie chwilę ale kolory były takie wyblakłe, jak się zmieniało tryb na żywy to za bardzo przesycone. To była chwila ale co do obrazu nie czułem tego czegoś :D Nikt go nie ustawiał i nie kalibrował. Ja swojego sonego full hd też nie kalibrowałem a obraz jest naprawdę w porządku.

Tak mnie się wydaje, że gdyby problem z przyciemnianiem w Sonym był duży to byłoby więcej na youtubie filmów z przyciemnianiem, więcej niż całe 2 i to też jeden wymuszony. Kto zostawia ekran gdy w stanie spoczynku na kilka minut? :D i po co jasność na 100%?

Poczytałem więcej na forum zagranicznym i kilka osób napisało poprawę. Tylko jeden napisał, że ma identycznie jak było ale ma jasność na 100% bo uważa, że ma prawo korzystać z pełnej mocy tego telewizora. Tylko kto bierze jasność na 100%!?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TVOLED napisał:

Poczytałem więcej na forum zagranicznym i kilka osób napisało poprawę. Tylko jeden napisał, że ma identycznie jak było ale ma jasność na 100% bo uważa, że ma prawo korzystać z pełnej mocy tego telewizora. Tylko kto bierze jasność na 100%!?

Jasność na 100% ustawia się sama dla trybów HDR. Problem z Sony dotyczy właśnie trybu HDR. To nie jest tak że, że jak masz tą jasność na 100% to Ci wypala oczy. Tryb HDR potrzebuje jej, żeby móc pokazać te rozbłyski i najjaśniejsze detale, to właśnie robi różnicę i sprawia że tryb HDR robi wrażenie. Jeżeli samodzielnie, albo jakąś skopaną funkcją jasność w trybie HDR będzie mniejsza, to tak naprawdę pozbawiasz się przyjemności oglądania nasyconego, kontrastowego obrazu. 

Dla mnie Sony jest spalone, między innymi przez to jak działa ich support. Poczytaj w wątku Sony A1 posty kolegi @Mistrzuniu

LG ma naprawdę dobry serwis gwarancyjny i jako jedyny producent uwzględnia wypalenia. Być może to nie jest dla Ciebie ważne, bo uważasz że raczej oleda nie wypalisz. Ok, ale to pokazuje podejście producenta - stają za swoim produktem murem i biorą na siebie usterki, których inni nie uwzględniają. Zobacz jak działa Sony - powiedzieli koledze Mistrzuniowi, że TV mieści się w specyfikacji i całkowicie go olali, nie dając żadnych argumentów, nie przedstawiając tej specyfikacji, nic. Jego problem z telewizorem mógłby zostać rozwiązany w serwisie, bo prosił ich o wgranie starszej wersji oprogramowania. Powiedzieli, że się nie da i już. A opisy jak to zrobić są dostępne w sieci i bardziej ogarnięty użytkownik jest w stanie to zrobić. Ale serwis Sony nie zrobi, bo się nie da. Żenada... 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Subman napisał:

Tylko minusem (i to dużym) Sony jest przyciemnianie obrazu na czymkolwiek co będzie miało statyczny element. O ile mi wiadomo, wciąż tego problemu nie usunęli. 

Na ostatnim pokazie ekspertom to nie przeszkadzało ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, TVOLED napisał:

To samo pytanie padło w innym dziale :) Np. tutaj widać. 9 minuta.

Wyjaśniłem to w tamtym wątku. W 9 minucie widać porównanie funkcji Black Frame Insertion, która w LG działa źle i tu jest każdy zgodny. Po prostu tej funkcji się nie włącza w LG serii 2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, efel napisał:

Jasność na 100% ustawia się sama dla trybów HDR. Problem z Sony dotyczy właśnie trybu HDR. To nie jest tak że, że jak masz tą jasność na 100% to Ci wypala oczy. Tryb HDR potrzebuje jej, żeby móc pokazać te rozbłyski i najjaśniejsze detale, to właśnie robi różnicę i sprawia że tryb HDR robi wrażenie. Jeżeli samodzielnie, albo jakąś skopaną funkcją jasność w trybie HDR będzie mniejsza, to tak naprawdę pozbawiasz się przyjemności oglądania nasyconego, kontrastowego obrazu. 

Dla mnie Sony jest spalone, między innymi przez to jak działa ich support. Poczytaj w wątku Sony A1 posty kolegi @Mistrzuniu

LG ma naprawdę dobry serwis gwarancyjny i jako jedyny producent uwzględnia wypalenia. Być może to nie jest dla Ciebie ważne, bo uważasz że raczej oleda nie wypalisz. Ok, ale to pokazuje podejście producenta - stają za swoim produktem murem i biorą na siebie usterki, których inni nie uwzględniają. Zobacz jak działa Sony - powiedzieli koledze Mistrzuniowi, że TV mieści się w specyfikacji i całkowicie go olali, nie dając żadnych argumentów, nie przedstawiając tej specyfikacji, nic. Jego problem z telewizorem mógłby zostać rozwiązany w serwisie, bo prosił ich o wgranie starszej wersji oprogramowania. Powiedzieli, że się nie da i już. A opisy jak to zrobić są dostępne w sieci i bardziej ogarnięty użytkownik jest w stanie to zrobić. Ale serwis Sony nie zrobi, bo się nie da. Żenada... 

http://www.avmagazine.it/forum/127-display-e-tv-4k-e-8k/289157-sony-kd65a1-oled/page399

Tutaj na forum jest sporo użytkowników, którzy mają A1/AF8 i nieliczni dostrzegli minimalne ściemnianie po zmianie oprogramowania, które wyszło na początku września.

To co piszesz masz racje w sprawie serwisu. Inaczej podejdzie producent matryc a inaczej firma, która kupuje. Myślę, że nikt nie zbliży się do poziomu obsługi LG w tym przypadku.

Najchętniej postawiłbym obok siebie LG i Panasonica i wybrał :D

Masz jakieś informacje o serwisie Panasonica?

Co jest lepsze HDR10+ czy DV? 

45 minut temu, fio2 napisał:

Wyjaśniłem to w tamtym wątku. W 9 minucie widać porównanie funkcji Black Frame Insertion, która w LG działa źle i tu jest każdy zgodny. Po prostu tej funkcji się nie włącza w LG serii 2018.

Nie znam się za bardzo. Co daje ta funkcja? Czyli w Panasonicu można ją włączyć a w LG nie bo powstają artefakty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TVOLED napisał:

Nie znam się za bardzo. Co daje ta funkcja? Czyli w Panasonicu można ją włączyć a w LG nie bo powstają artefakty?

Jeżeli chcesz zgłębić temat polecam film poniżej. Jeżeli chcesz krótkiego wyjaśnienia to w niektórych modelach tv OLED w 2018 roku wprowadzono mechanizm wstawiania czarnej klatki pomiędzy scenami, aby upłynnić obraz. W Panasonicu działa to w miarę rozsądnie, natomiast w LG jest bardzo źle. Tak czy inaczej nie poleca się uruchamiania Black Frame Insertion w żadnym z tych TV. Lepiej działają  standardowe De-Judder i De-Blur.

 

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fio2 Nie podobały mi się kolory na OLED LG, dokładnie W8..

Kalibracja to nic innego jak ustawienia telewizora? Czy jak ktoś kto ma LG C8 i ma dobrze ustawione, podane dane to będzie to samo? wiem, że każdy panel jest inny ale to może dla zwykłego użytkownika będzie wystarczające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, TVOLED napisał:

Co jest lepsze HDR10+ czy DV? 

oczywiście że DV bo jest po prostu lepszy, przemyślany i występuje na płytach UHD

ale samsung stwierdził że wymyśli własny by zrobić syf na rynku i nie płacić 3usd dla Dolby - szkoda że Panas też dołączył do tego grona że sprzedają swoje premium tv wykastrowane z premium HDRa - niby konkurencja pomaga ale dla mnie to zrobienie bajzlu kosztem klienta

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

oczywiście że DV bo jest po prostu lepszy, przemyślany i występuje na płytach UHD

ale samsung stwierdził że wymyśli własny by zrobić syf na rynku i nie płacić 3usd dla Dolby - szkoda że Panas też dołączył do tego grona że sprzedają swoje premium tv wykastrowane z premium HDRa - niby konkurencja pomaga ale dla mnie to zrobienie bajzlu kosztem klienta

 

Doczytałem się, że do HDR nie trzeba nic przekazywać z danych(procesorów obrazu itp.) w przypadku Dolby producenci muszą dać dostęp do swojego oprogramowania. Recenzent był w szoku, że sony przekazało swoje. Nie wiem ile w tym prawdy. Czy w sklepach typu media mają na pendrive jakieś przykładowe nagrania ale nie w 4k? Tak żeby obejrzeć na normalnym nagraniu jak telewizory się zachowują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem - jakoś panasonic nie ma problemu by te dane przekazać w zakresie swoich playerów UHD i ich najwyższe modele mają też DV

dla mnie to jest raczej polityka i sztucznie wywołana wojenka standardów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, klaus71 napisał:

nie wiem - jakoś panasonic nie ma problemu by te dane przekazać w zakresie swoich playerów UHD i ich najwyższe modele mają też DV

dla mnie to jest raczej polityka i sztucznie wywołana wojenka standardów

Jest jakaś szansa, żeby dodali DV? Czy zostawią to dla nowych modeli..?

Judder-Free 24p via 60i

LG NIE

SONY TAK

jak to jest w przypadku Panasonica?

Informacja jest taka, że ma to wpływ przy oglądaniu telewizji satelitarnej, a u nas trochę tego oglądamy

Jaki ma to wpływ dla mnie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, TVOLED napisał:

Jest jakaś szansa, żeby dodali DV? Czy zostawią to dla nowych modeli..?

wg mnie nie dodadzą - mają sojusz z samsungiem na hdr10+

52 minuty temu, TVOLED napisał:

Judder-Free 24p via 60i

LG NIE

SONY TAK

tak do końca nie wiem - wydaje mi się że w Polsce nadaje się 24p via 50i w taki sposób że obraz/dzwięk jest przyspieszany

 

rozumiem że nawiązujesz do tej tabelki

https://www.rtings.com/tv/tests/motion/24p

dziwne że miałby to B7/C7/B8 a nie ma C8 - no ale może rzeczywiście coś skopali 

1 godzinę temu, TVOLED napisał:

Kalibracja to nic innego jak ustawienia telewizora? Czy jak ktoś kto ma LG C8 i ma dobrze ustawione, podane dane to będzie to samo? 

potencjalnie po kalibracji nie powinieneś pod względem kolorów odróżnić jednego tv od drugiego - przynajmniej taki jest jej cel

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, klaus71 napisał:

z testu forumowego wynika że raczej kiepski - bo albo generuje nadpłynność albo nic nie poprawia

Tutaj akurat miałem na myśli recenzję Vincenta - https://youtu.be/kT2EZ31lTcM?t=4m8s

3 godziny temu, RHJG napisał:

Na ostatnim pokazie ekspertom to nie przeszkadzało ?

O ile mi wiadomo to na shootoucie były pokazywane jedynie urywki różnych filmów w którym nie ma statycznych elementów, więc nie było problemu ze ściemniającym się obrazem na Sony.

3 godziny temu, fio2 napisał:

Wyjaśniłem to w tamtym wątku. W 9 minucie widać porównanie funkcji Black Frame Insertion, która w LG działa źle i tu jest każdy zgodny. Po prostu tej funkcji się nie włącza w LG serii 2018.

Ogólna opinia Vincenta i Macieja jest taka, że BFI nie da się oglądać na żadnym OLEDzie niezależnie od tego czy jest to LG, Panasonic czy też Sony. Po prostu częstotliwość odświeżania jest zbyt niska (50/60Hz) i obraz migocze.

2 godziny temu, TVOLED napisał:

@fio2 Nie podobały mi się kolory na OLED LG, dokładnie W8..

Kalibracja to nic innego jak ustawienia telewizora? Czy jak ktoś kto ma LG C8 i ma dobrze ustawione, podane dane to będzie to samo? wiem, że każdy panel jest inny ale to może dla zwykłego użytkownika będzie wystarczające?

Kalibracja na LG polega na indywidujalnym ustawieniu kolorów w metodzie 2 i 20 punktowej. Każdy OLED wychodzi z nieco inną charakterystyką, więc niestety nie da się skopiować parametrów z jednego OLEDa na drugi.

2 godziny temu, TVOLED napisał:

Jest jakaś szansa, żeby dodali DV? Czy zostawią to dla nowych modeli..?

Judder-Free 24p via 60i

LG NIE

SONY TAK

W Polsce mamy tylko dostępny sygnał 50i, w USA - 60i. Poza tym jeśli chodzi o filmy, to Netflix/Apple dystrybuują filmy w 24p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 4 godziny temu, RHJG napisał:

Na ostatnim pokazie ekspertom to nie przeszkadzało ?

O ile mi wiadomo to na shootoucie były pokazywane jedynie urywki różnych filmów w którym nie ma statycznych elementów, więc nie było problemu ze ściemniającym się obrazem na Sony.

Nie bądź kolego Subman naiwny,użytkownicy,klienci rzucają "penisami" a eksperci tego nie widzą ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...