Skocz do zawartości
luk84

LG 55eg9a7v - możliwość resetu UTT (przepracowanych godzin)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem w sklepie internetowym telewizor LG 55eg9a7v i mam podejrzenie, że może pochodzić z ekspozycji. Najlepsze, że to już druga sztuka (choć z innego sklepu) bo poprzednia na 100% pochodziła z ekspozycji co potwierdził licznik UTT w menu serwisowym wskazujący 500h. Na tej podstawie (i chociażby ze względu na rysy na pilocie, rysę na matrycy i pewne drobne szczegóły, które zdradzały, że produkt nie jest fabrycznie zapakowany) zareklamowałem go. Sklep potwierdził, że to egzemplarz powystawowy i zrobiliśmy zwrot.

Co do kolejnego egzemplarza to tak jak wspomniałem znów mam wątpliwości. Powiedziałbym, że zapakowany był bardziej niechlujnie niż poprzedni bo taśmy od spodu były już poprzecinane (karton trzymał się "w kupie" tylko dzięki dwóm plastikowym taśmom które są nasuwane na pudełko), worek (folia) w którym znajdował się telewizor był dziurawy, styropiany też już jakieś takie miejscami wyszczerbione, folia  w która zapakowana była podstawa też raczej nie  była oryginalnie zaklejona. Jedynie pilot, baterie i wszystkie książeczki wyglądały na oryginalnie oklejone i zapakowane, przy czym wydaje mi się, że scroll w poprzednim pilocie charakterystycznie klikał po naciśnięciu (jak w normalnej myszce) a w tym tak jakby był wyrobiony i nie klika (chociaż działa). Znów wszedłem w menu serwisowe i tym razem UTT pokazuje 0. Sam telewizor też wygląda bardzo dobrze i nie widzę na nim żadnych rys i śladów używania. Pytanie tylko, czy wskaźnik UTT można zresetować? Z tego filmiku wynika, że niby tak ale u mnie nie da się wybrać takiej opcji (widoczna ale podświetlona na szaro więc niedostępna). Może zatem dla matryc występujących w tym modelu nie jest to możliwe? No chyba, że jeszcze reset fabryczny poprzez opcję "IN-STOP" w aplikacji anymote resetuje ilość godzin? Ktoś na anglojęzycznym forum sugerował coś takiego ale to chyba dotyczyło jakiegoś starszego OLEDa.

ufff wybaczcie... trochę się rozpisałem ale dość mocno mnie to nurtuje i kurde, chyba nie chciałbym odsyłać TV po raz kolejny:/

pozdrawiam

Edytowane przez luk84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.kajt24.pl

btw. nie zauważyłem, że jest poddział LG więc jeśli można to proszę moderatora o przeniesienie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://www.kajt24.pl
btw. nie zauważyłem, że jest poddział LG więc jeśli można to proszę moderatora o przeniesienie tematu.
Sprawdzałeś czy pochodzi z polskiej dystrybucji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że z polskiej ale jak to potwierdzić? Napewno składany w Polsce ale tu pewnie robia tv dla różnej dystrybucji.

Area code w menu znalazlem nastepujacy:

3122: UK Tuner / All European countries for LG Services Location content

Poniżej zdjęcie naklejki z tv z numerem seryjnym.

20180927_112631.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uzyskać odpowiedź na moje pytanie od LG Polska. Odpowiedź jest bardzo satysfakcjonująca:) Może komuś się jeszcze przyda:

Cytat
 
Uprzejmie informujemy, iż nie ma możliwości wyzerowania licznika UTT przez samego sprzedawcę, nawet autoryzowany serwis nie jest w stanie tego zresetować. Najprawdopodobniej ktoś przed Panem kupił ten telewizor a potem go zwrócił nie włączając go nawet. Sugerujemy wyjaśnić sytuację ze sprzedawcą.

 

Edytowane przez luk84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to działa, ale wielokrotnie o tym słyszałem że można UTT bez problemu resetować. Jedynie nie da się resetować licznika wejść do menu serwisowego. Po tym możesz poznać czy ktoś tam przed Tobą wcześniej wchodził (i prawdopodobnie resetował UTT czy nie). Nie pytaj mnie jak znaleźć licznik wejść, bo nie mam pilota serwisowego i się tym nie bawiłem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Nie wiem czy to działa, ale wielokrotnie o tym słyszałem że można UTT bez problemu resetować. Jedynie nie da się resetować licznika wejść do menu serwisowego. Po tym możesz poznać czy ktoś tam przed Tobą wcześniej wchodził (i prawdopodobnie resetował UTT czy nie). Nie pytaj mnie jak znaleźć licznik wejść, bo nie mam pilota serwisowego i się tym nie bawiłem.

 

 

Ale ja wiem, że w ten sposób można resetować UTT i nawet podałem w pierwszym poście link do tego filmiku z fragmentem jak gość pokazuje gdzie można tę opcję znaleźć. Rzecz w tym, że u mnie ta opcja jest nieaktywna i bardzo dobrze bo świadczy to o tym że licznika prawdopodobnie nie da się wyzerować (biorąc również pod uwagę stanowisko LG Polska które zacytowałem powyżej). Dotyczy to oczywiście mojego modelu (i pewnie też innych OLEDów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...