Skocz do zawartości
akcent

Dylemat. Miał być 55'', szukam jednak mniejszego (4K)

Polecane posty

Dzień dobry,
Kończę redesign salonu i jestem na ostatniej prostej jeżeli chodzi o wymianę "szkiełka". W zasadzie byłem już zdecydowany na Sony XF90 w wersji 55'', ale po zainstalowaniu kompletu wypoczynku w nowym miejscu, zacząłem obawiać się o rozmiar przekątnej. 

Tutaj pierwsze pytanie. Aktualnie mam 42''. Odległość od sofy, gdzie przyjmuję pozycję horyzontalną to ok. 3-3,5 m. Odległość od miejsca siedzącego to ok. 6 m. Stety/niestety z uroków TV częściej korzystam leżąc. Już teraz te 42'' ze wspomnianej odległości wydaje się wystarczające. Czy "przeskok" o 13 cali będzie szokiem dla oczu (i mózgu)? Symulując obrys nowego odbiornika już na docelowej lokalizacji nie widzę w tym nic zdrożnego, jednak sama informacje, że w praktyce jest to ok. 40 cm w przekątnej więcej, nieco tonuje mój optymizm. Czy ktoś robił podobny przeskok zachowując dotychczasową odległość? Jak wrażenia?

Druga kwestia. Jeżeli jednak uznam, że 55'' to za dużo, i powinienem skupić się na czymś mniejszym 49-52'' to czy poniższe zestawienie jest poprawne? Czy jednak źle kombinuję?
Moje oczekiwania względem TV: podłączony pod NC/CP, dobre Wifi, smart, Netflix, dobry do oglądania sport, miejsce średnio naświetlone, nie oglądam Divx, zależy mi na dobrym odświeżaniu (sport) i HDR. Z uwagi na często włączone kanały informacyjne wykluczyłem OLED. Nie korzystam z PS/XBOX. Nie ma ograniczenia budżetowego.

Aktualna krótka lista:
1. Sony KD-49XF9005
2. Panasonic TX-49FX780E
3. LG 49SK8100PLA / LG 49SK8500

4. a może jednak Samsung QE49Q7?

Z listy usunięty Samsung NU 80** (odświeżania 60) - słusznie, czy niekoniecznie?

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze wnoszące do dyskusji.

Witam.

Dla 4K 42" z 3- 6m. ... bardzo słabo. Im więcej tym lepiej.

Szoku nie doznasz , moim zdaniem.

Mam 55" z 2-2,5 m i jest dobrze.  

1 godzinę temu, akcent napisał:

Tutaj pierwsze pytanie. Aktualnie mam 42''. Odległość od sofy, gdzie przyjmuję pozycję horyzontalną to ok. 3-3,5 m. Odległość od miejsca siedzącego to ok. 6 m.

Ja mam od tv do oczu dokładnie 2,7metra i mam 65 cali i jest idealnie. Mialem przez chwilę 49 w tym miejscu zanim kupiłem nowy tv i był za mały. O ile oglądało się wiadomości czy inne byle co to rozmiar powiedzmy że wystarczal, tak przy netflixie po prostu był za mały. 65 cali z takiej odległości jest idealnie, a jak włączam konsole to wcale bym się nie obraził gdyby był jeszcze większy.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...