Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Parę dni temu popsułem dysk zewnętrzny na USB 3.0 i szukam czegoś co będzie służyć bezprzewodowo jako bank filmów, z którego można będzie korzystać z każdego urządzenia w domu, ze Smart TV, z tabletu, laptopa, smartfonów? Ktoś? coś? Planuję wydać do 1000 zł. Zawsze preferowałem urządzenia WD, ale teraz taki mają wybór, że nie wiem nawet co spełni moje wymagania. Dodam, ze słabo znam się na konfigurowaniu urządzeń sieciowych, ale jak się zaprę to wszystkiego się w nauczę. Liczę, że tego typu dysk bezprzewodowy ewentualnie sieciowy nauczę się konfigurować.

Liczę na dobre rady i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocztek musisz nam pomoc tzn. Jak masz rozwiązana sieć domową. Jak masz router i jak( gdzie) zamierzasz podłączyć dysk( nas)? Do 1k możesz nawet kupić nas ale... podaj więcej info to będziemy radzić jak to ugryźć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, tonybcc napisał:

Na pocztek musisz nam pomoc tzn. Jak masz rozwiązana sieć domową. Jak masz router i jak( gdzie) zamierzasz podłączyć dysk( nas)? Do 1k możesz nawet kupić nas ale... podaj więcej info to będziemy radzić jak to ugryźć. 

Docelowo muszę zrobić jeszcze remont mieszkania i przeprowadzić kable Ethernet po pokojach, ale aktualnie mam tylko router Cisco Linksys X1000 i sieć Wi-Fi, plus repeater na przedłużkę sygnału na inne pomieszczenia. Tak więc jak widzisz same podstawy. Mam 3 pokoje, dysk chcę podłączyć na razie w najmniejszym pokoju najbardziej oddalonym, bo tylko tam mam gniazdo ethernet i tam stoi router. Docelowo chcę w salonie doprowadzić kabel i mieć opcję podłączenia w tym miejscu zarówno telewizora jak i innych urządzać przez wtyczkę RJ45. Wrzucam rozkład mieszkania.

 

rozklad.png

Edytowane przez Xkamz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy zacząłem czytać na temat dysków NAS  to stwierdzam, że warto chyba zainwestować więcej.  Zastanawiam się czy serwer Synology DS218+ sprawdzi się do oglądania filmów w 4K  bezpośrednio przez WiFi na telewizorze Samsung 60KS7000 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój router nie jest pierwszej młodości wiec tu mamy trochę małe możliwości. Co do nas to jak już pisałem jest to fajna opcja ale musisz dobrze sprawdzić czy ten model spełni twoje oczekiwania. Tak na szybko to brakuje mu chyba transkodowania a to zdecydowanie pomaga podczas oglądania 4K. Masz jeszcze inna opcje kupić router i dwa dyski w podłączyć to razem. Ja bardziej skłaniał bym się do drugiej opcji a to dlatego ze:

masz nowy router,

masz dwa (lub jeden) duży dysk o pojemności 4TB

wiec w budecie 1000 masz to co chciałeś. 

 jeżeli kupisz NAS to jest tylko pudełko( czyli PC) a i tak potrzebujesz dysków. 

Nie zrozum mnie źle ja lubię NAS ale przy tym budżecie może być trochę mało.

 

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Router jest stary ale jestem gotowy dokupić nowy. Budżet jest elastyczny. Ważne aby do 30 września wystawiono mi fakturę.

Może zdefiniuję swoje potrzeby. Mianowicie potrzebne mi jest dysk chmura albo dysk NAS albo dysk WiFi który będzie służył do oglądania filmów w 4K na telewizorze, do przechowywania prywatnych filmów z kamer , z komórek oraz zdjęć a także do przechowywania kopii zapasowej danych z mojego służbowego laptopa.

Ale co masz na myśli o zakupie dwóch dysków? to jest że dwa dyski będę mógł bezpośrednio z kablem Ethernet połączyć do routera?

 

A co to jest to transkodowanie? czy to jest szyfrowanie danych w trakcie przesyłu i albo odbioru, zapisywania? Rozumiem że możesz mieć na myśli że to transkodowanie spowalnia odczyt, tak?

Edytowane przez Xkamz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek https://www.synology.com/pl-pl/knowledgebase/DSM/tutorial/Multimedia/Can_my_Synology_NAS_transcode_4K_videos_for_my_device

Mamy coraz więcej informacji, to dobrze. Z ostatnich wynika ze zamierzasz trzymać tam wiele ważnych danych a nie tylko filmy a to zasadniczo zmienia postać rzeczy. I tak jak przy filmach został bym przy routerze i podpiętych do niego dyskach to przy cennych danych i rzeczach służbowych już zainwestowałbym w NAS.

Film czy kilka zdjęć można stracić ale ważne dane już będzie trudniej odzyskać (nie jest to nie możliwe).

Przez zakup dwóch dysków myślałem o 2 x  4tb usb 3.0 i podpięciu ich pod router. Urządzenie np tv widzi je jako ze są one w twojej sieci i masz namiastkę prywatnej domowej chmury. Działa to całkiem fajnie. Ale powtórzę jak masz zamiar trzymać ważne dane to NAS i inny budżet i jak to się muwi „Sky is the limit”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już skupimy się na dysku NAS, który docelowo ma trafić w okolice położenia telewizora to co wybrać? Nie mówię o pojemności, bo to rzecz względna ale o gniazdach, procesorach i inne podzespoły w stosunku do ceny? Patrzę teraz na taki sprzęt z serii QNAP TS-251: https://www.qnap.com/pl-pl/product/?conditions=0-2 w której są podrodzaje +, A, B

Osiłkowi w żłoby dano. Co wybrać pod kątem potrzeb ale również pod kątem ekonomiki, przy uwzględnieniu, że jeszcze trzeba będzie 2 dyski dokupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do konkretnego modelu to może lepiej zapytaj na portalu openitforum. Jest to typowo it forum i tam chłopaki na późno pomogą ci dobrać coś do twojego budżetu. Qnap są ponoć lepiej wypilosazone i może to być lepsza opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...