Jump to content
Gmeru

Sony OLED AF9 Master Series | ZAPOWIEDŹ | W czym jest lepszy od A1/AF8?

Recommended Posts

Sony OLED AF9 Master Series | ZAPOWIEDŹ | W czym jest lepszy od A1/AF8?

Jak już widzieliście w naszych społecznościach, do naszej redakcji na długie testy zawitały dwa najnowsze flagowe telewizory firmy Sony, które swój debiut miały w wakacje a następnie na targach IFA w Berlinie. Chodzi oczywiście o najnowszego LCD ZF9 oraz OLED AF9. Testy rozpoczynamy od flagowego OLED gdyż bardzo nas ciekawi jak będzie się sprawować względem modelu AF8, który do tej pory był w sprzedaży.

Przeczytaj całość

• Like 1

Nie musicie czytać:

ma nowego Androida i jest droższy.

Jednorodność na białej planszy ciut lepsza, ale widać częste dla oledów zafarby. Jasność w HDR niższa. Ten dizajn z tą nogą i odchylonym ekranem to porażka.

• Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1

Niezbyt często zgadzam się z @efel, ale rzeczywiście jasność panelu jest średniacka i chyba również dostrzegam zafarby?(??) Akurat design jest dla mnie świetny, no i Acoustic Surface też robi wrażenie. Z niecierpliwością czekam na duży test. 

• Like 1
  • Sad 1

Gdzie Wy widzicie te zafarby? Chyba pierwszy raz ktoś narzeka na zafarby, których ja nie potrafię się dopatrzyć :D Poza tym biała plansza wygląda świetnie. Wbrew temu co jest napisane w zapowiedzi narożniki nadal są wyraźnie ciemniejsze, ale taka "charakterystyka" przez swoją symetrię (??) mi osobiście bardzo odpowiada. Nie ma żadnych dziwnych, nieregularnych plam i kształtów, tylko idealnie biały ekran z nieco ciemniejszymi narożnikami.

• Upvote 1
  • Like 1
  • Confused 1

1 godzinę temu, fuze napisał:

Gdzie Wy widzicie te zafarby? Chyba pierwszy raz ktoś narzeka na zafarby, których ja nie potrafię się dopatrzyć

Może oglądasz to na swoim nowym Samsungu i nierówność podświetlenia Ci maskuje fakt, że centrum jest ciut bardziej cieplejsze (czerwieńsze) niż krawędzie :P. Dochodzi jeszcze taki pas cieplejszego trochę po prawej od centrum. 

• Confused 3
  • Sad 1

Jakieś znaczące zmiany w Android Oreo? HDR na You Tube już aktywny? bo cały czas w specyfikacji widnieje że TV posiadają VP9 - Profile 2.

:rolleyes:

Te wyniki pomiarów jasności jakoś tak sporo odstają w drugiej i trzeciej scenie (np od AF8). Jeżeli ABL jest dalej tak mocny to bardzo słabo ze świeceniem.

• Upvote 1

7 godzin temu, efel napisał:

Ten dizajn z tą nogą i odchylonym ekranem to porażka.

Desing nie dizajn.Wygląd inny niż pozostali i o to chodzi.Kontynuacja stylistyki A1,wielu właśnie kupi go dla wyglądu.Jednym słowem ''małe''65'' calowe dzieło sztuki.

• Like 1
  • Haha 1

ZF9 nie będzie lepszy od OLED. Znaczy ma prawie 2000 nitów, super kolory, bardzo płynny i niski input lag, dobre kąty ale gorsza czerń od ZD9. 65 cali tylko 104 strefy. Jest już pierwsza recenzja na holenderskiej stronie.

• Upvote 1
  • Confused 1

Noooo szału nie ma !

Jak wcześniej pisałem oczekiwania były inne a tu nie spełniło się co Chcieliśmy !

Do tego cena jakoś nie ciekawa !

Niemniej liczę że Sony na wiosnę zapoda nam TOP nad TOP i będziemy Wszyscy zadowoleni 

Tylko przy Sony zostanie niewiadoma cena jak widzimy teraz :)

• Confused 1

Raczej top to będzie OLED a uniwersalne to LCD Fald. Z roku na rok Sony daje coraz mniej stref tak jakby nie chciało konkurować ze swoimi oledami.

• Haha 1

Myślałem że af9 spokojnie osiągnie 800-900 cd/m2 skoro ta seria została nazwana MASTER. W tym modelu głównie płaci się za logo,design(którego nie widać jak powiesisz tv na ścianie) i głośnik centralny.Cena na starcie to 13 tyś za 55 cali ,kiedy Panasonica fz800 można dostać już za 8,5 nie wspominając już o Lg C8.Jestem trochę rozczarowany,ale i tak czekam na wasz test :)

Przeczytałem też LCD master i ogólnie jest pozytywny poza tymi strefami 103 ja myślę że czarnym koniem będzie Qled 8k 75cali stoi 30tys i ma jasność4000 nitowi  i jak to samsung szybko stanieje zf9 75 cali 24tys zd9 75 cali 21tys

Pewnie niewielu wie, ale wczoraj w Nowym Yorku odbył się shootout w którym walczyły: LG E8, Sony A9F, Sony Z9F oraz Samsung Q9FN. Wszystkie telewizory zostały skalibrowane i porównane przez 9 ekspertów oraz przez gości. Były oceniane materiały ze zwykłej telewizji FHD, Blu-ray, Blu-ray 4k i z generatora sygnału. Były też dostępne dwa profesjonalne, studyjne monitory Sony BMV-X300RGB, aby ocenić wierność reprodukcji.

Wynik głosowania ekspertów w kategorii najlepszy telewizor do kina domowego:
1. Sony A9F - 263 punktów
2. LG E8 - 262 punkty
3. Sony Z9F - 258 punktów
4. Samsung Q9FN - 185 punktów

Kategoria najlepszy TV do "salonu" (duże, jasne pomieszczenia)
1. Sony A9F - 254 punkty
2. LG E8 - 250 punktów
3. Sony Z9F - 243 punktów
4. Samsung Q9FN - 226 punktów

https://www.avnirvana.com/threads/and-this-year’s-2018-value-electronics-tv-shootout-winner-is….3402/

Jakby kogoś interesowało to można znaleźć też ciekawą dyskusję pod: https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2996896-2018-tv-shootout-scarsdale-sunday-sep-23rd.html

• Upvote 2
  • Thanks 1
  • Confused 3

Czytalem dzis te materiały w watku ownerów Lg C8 na AVS. 2 pierwsze miejsca OLEDy, podobnie jak w innym porownaniu Vincenta na HDTVtest.

Przyszlosc należy do technologii OLED, trzeba to sobie jasno powiedzieć.

Roznice punktowe co prawda są niewielkie  miedzy OLEDami i LCD, ale jak zwykle diabeł twki w szczegółach. Tak czy owak posiadacze ww topowych TV raczej nie powinni narzekać ;)

Pewien niedosyt moze być w kwestii wyczekiwanego ZF9 od Sony, ktory z mala iloscia stref w kwestii czerni nie pobije swietnego w tym wzgledzie ZD9 (bodajże 100 stref vs 700 w ZD9), nie mowiąć o starcie do OLEDa, ktory ma 8 milionow stref, czyli raczej referencji jak w przypadku Zd9 nie bedzie...Nie zmienia to oczywiscie faktu, ze jest to świetny TV z mega jasnym HDRem.

Edited by szewi
  • Upvote 2
  • Haha 1
  • Confused 1

Warto zaznaczyć, że wszystkie TV miały zainstalowane ostatnią dostępną wersję firmware'u. A przyczyna tak niskiego wyniku Q9FN tkwi w fatalnym algorytmie lokalnego wygaszania. Zresztą niech każdy obejrzy sobie porównanie Sony Z9F (po lewej stronie) z Samsung Q9FN (po prawej stronie):

• Confused 2

@Subman z powyzszego filmiku widać że mimo że z9f ma niewiele tych stref to daje rade w ciemnych scenach. Samsung z kolei poszedł na całość i ściemnił caly obraz :) Chociaż ocenianie na podstawie nagrania kamerą, czy ze zdjęć, to trzeba do tego podchodzić b ostrożnie.

Edited by szewi
  • Confused 1

No właśnie też byłem zaskoczony jak dobrze radził sobie Z9F, a jak słabo Q9FN w tych ciemnych scenach. Jak widać po wynikach walka odbywa się nie pomiedzy OLEDami a QLEDem, a bardziej między OLEDami a Sony Z9F.

5 minut temu, szewi napisał:

Chociaż ocenianie na podstawie nagrania kamerą, czy ze zdjęć, to trzeba do tego podchodzić b ostrożnie.

To fakt, ale wszystkie komentarze potwierdzają to co widać na filmie - tj. że Q9FN miał olbrzymie problemy z ciemnymi scenami.

• Confused 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...