Skocz do zawartości
Gmeru

Sony OLED AF9 Master Series | ZAPOWIEDŹ | W czym jest lepszy od A1/AF8?

Rekomendowane odpowiedzi

Sony OLED AF9 Master Series | ZAPOWIEDŹ | W czym jest lepszy od A1/AF8?

Jak już widzieliście w naszych społecznościach, do naszej redakcji na długie testy zawitały dwa najnowsze flagowe telewizory firmy Sony, które swój debiut miały w wakacje a następnie na targach IFA w Berlinie. Chodzi oczywiście o najnowszego LCD ZF9 oraz OLED AF9. Testy rozpoczynamy od flagowego OLED gdyż bardzo nas ciekawi jak będzie się sprawować względem modelu AF8, który do tej pory był w sprzedaży.

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czekam cierpliwie na zf9 test ciekawe czy będzie lepszy od zd9

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musicie czytać:

ma nowego Androida i jest droższy.

Jednorodność na białej planszy ciut lepsza, ale widać częste dla oledów zafarby. Jasność w HDR niższa. Ten dizajn z tą nogą i odchylonym ekranem to porażka.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt często zgadzam się z @efel, ale rzeczywiście jasność panelu jest średniacka i chyba również dostrzegam zafarby?(??) Akurat design jest dla mnie świetny, no i Acoustic Surface też robi wrażenie. Z niecierpliwością czekam na duży test. 

  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Wy widzicie te zafarby? Chyba pierwszy raz ktoś narzeka na zafarby, których ja nie potrafię się dopatrzyć :D Poza tym biała plansza wygląda świetnie. Wbrew temu co jest napisane w zapowiedzi narożniki nadal są wyraźnie ciemniejsze, ale taka "charakterystyka" przez swoją symetrię (??) mi osobiście bardzo odpowiada. Nie ma żadnych dziwnych, nieregularnych plam i kształtów, tylko idealnie biały ekran z nieco ciemniejszymi narożnikami.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fuze napisał:

Gdzie Wy widzicie te zafarby? Chyba pierwszy raz ktoś narzeka na zafarby, których ja nie potrafię się dopatrzyć

Może oglądasz to na swoim nowym Samsungu i nierówność podświetlenia Ci maskuje fakt, że centrum jest ciut bardziej cieplejsze (czerwieńsze) niż krawędzie :P. Dochodzi jeszcze taki pas cieplejszego trochę po prawej od centrum. 

  • Zmieszany 3
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś znaczące zmiany w Android Oreo? HDR na You Tube już aktywny? bo cały czas w specyfikacji widnieje że TV posiadają VP9 - Profile 2.

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o LCD zf9 75cali bo myślę nad z9 75 lub zf9 teraz zd9 75 cali za 21tys stoi Nowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki pomiarów jasności jakoś tak sporo odstają w drugiej i trzeciej scenie (np od AF8). Jeżeli ABL jest dalej tak mocny to bardzo słabo ze świeceniem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, efel napisał:

Ten dizajn z tą nogą i odchylonym ekranem to porażka.

Desing nie dizajn.Wygląd inny niż pozostali i o to chodzi.Kontynuacja stylistyki A1,wielu właśnie kupi go dla wyglądu.Jednym słowem ''małe''65'' calowe dzieło sztuki.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasność pisząc oględnie nie powala. Progresu się nie spodziewałem, ale jest gorzej niż było. Sorry...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZF9 nie będzie lepszy od OLED. Znaczy ma prawie 2000 nitów, super kolory, bardzo płynny i niski input lag, dobre kąty ale gorsza czerń od ZD9. 65 cali tylko 104 strefy. Jest już pierwsza recenzja na holenderskiej stronie.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo szału nie ma !

Jak wcześniej pisałem oczekiwania były inne a tu nie spełniło się co Chcieliśmy !

Do tego cena jakoś nie ciekawa !

Niemniej liczę że Sony na wiosnę zapoda nam TOP nad TOP i będziemy Wszyscy zadowoleni 

Tylko przy Sony zostanie niewiadoma cena jak widzimy teraz :)

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej top to będzie OLED a uniwersalne to LCD Fald. Z roku na rok Sony daje coraz mniej stref tak jakby nie chciało konkurować ze swoimi oledami.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ze odpuszcza Led !

Szkoda bo dla nas zawsz przydał by się TV Topowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że af9 spokojnie osiągnie 800-900 cd/m2 skoro ta seria została nazwana MASTER. W tym modelu głównie płaci się za logo,design(którego nie widać jak powiesisz tv na ścianie) i głośnik centralny.Cena na starcie to 13 tyś za 55 cali ,kiedy Panasonica fz800 można dostać już za 8,5 nie wspominając już o Lg C8.Jestem trochę rozczarowany,ale i tak czekam na wasz test :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem też LCD master i ogólnie jest pozytywny poza tymi strefami 103 ja myślę że czarnym koniem będzie Qled 8k 75cali stoi 30tys i ma jasność4000 nitowi  i jak to samsung szybko stanieje zf9 75 cali 24tys zd9 75 cali 21tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niewielu wie, ale wczoraj w Nowym Yorku odbył się shootout w którym walczyły: LG E8, Sony A9F, Sony Z9F oraz Samsung Q9FN. Wszystkie telewizory zostały skalibrowane i porównane przez 9 ekspertów oraz przez gości. Były oceniane materiały ze zwykłej telewizji FHD, Blu-ray, Blu-ray 4k i z generatora sygnału. Były też dostępne dwa profesjonalne, studyjne monitory Sony BMV-X300RGB, aby ocenić wierność reprodukcji.

Wynik głosowania ekspertów w kategorii najlepszy telewizor do kina domowego:
1. Sony A9F - 263 punktów
2. LG E8 - 262 punkty
3. Sony Z9F - 258 punktów
4. Samsung Q9FN - 185 punktów

Kategoria najlepszy TV do "salonu" (duże, jasne pomieszczenia)
1. Sony A9F - 254 punkty
2. LG E8 - 250 punktów
3. Sony Z9F - 243 punktów
4. Samsung Q9FN - 226 punktów

https://www.avnirvana.com/threads/and-this-year’s-2018-value-electronics-tv-shootout-winner-is….3402/

Jakby kogoś interesowało to można znaleźć też ciekawą dyskusję pod: https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2996896-2018-tv-shootout-scarsdale-sunday-sep-23rd.html

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem dzis te materiały w watku ownerów Lg C8 na AVS. 2 pierwsze miejsca OLEDy, podobnie jak w innym porownaniu Vincenta na HDTVtest.

Przyszlosc należy do technologii OLED, trzeba to sobie jasno powiedzieć.

Roznice punktowe co prawda są niewielkie  miedzy OLEDami i LCD, ale jak zwykle diabeł twki w szczegółach. Tak czy owak posiadacze ww topowych TV raczej nie powinni narzekać ;)

Pewien niedosyt moze być w kwestii wyczekiwanego ZF9 od Sony, ktory z mala iloscia stref w kwestii czerni nie pobije swietnego w tym wzgledzie ZD9 (bodajże 100 stref vs 700 w ZD9), nie mowiąć o starcie do OLEDa, ktory ma 8 milionow stref, czyli raczej referencji jak w przypadku Zd9 nie bedzie...Nie zmienia to oczywiscie faktu, ze jest to świetny TV z mega jasnym HDRem.

 

 

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć, że wszystkie TV miały zainstalowane ostatnią dostępną wersję firmware'u. A przyczyna tak niskiego wyniku Q9FN tkwi w fatalnym algorytmie lokalnego wygaszania. Zresztą niech każdy obejrzy sobie porównanie Sony Z9F (po lewej stronie) z Samsung Q9FN (po prawej stronie):

 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman z powyzszego filmiku widać że mimo że z9f ma niewiele tych stref to daje rade w ciemnych scenach. Samsung z kolei poszedł na całość i ściemnił caly obraz :) Chociaż ocenianie na podstawie nagrania kamerą, czy ze zdjęć, to trzeba do tego podchodzić b ostrożnie.

Edytowane przez szewi
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też byłem zaskoczony jak dobrze radził sobie Z9F, a jak słabo Q9FN w tych ciemnych scenach. Jak widać po wynikach walka odbywa się nie pomiedzy OLEDami a QLEDem, a bardziej między OLEDami a Sony Z9F.

5 minut temu, szewi napisał:

 Chociaż ocenianie na podstawie nagrania kamerą, czy ze zdjęć, to trzeba do tego podchodzić b ostrożnie.

To fakt, ale wszystkie komentarze potwierdzają to co widać na filmie - tj. że Q9FN miał olbrzymie problemy z ciemnymi scenami.

 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...