Jump to content
Sign in to follow this  
VAMET

BenQ TK800 a Epson EH-TW5300

Recommended Posts

Witam uprzejmie

Zastanawiam się nad przesiadką z mojego projektora Epson EH-TW5300 (1080p 3LCD) na BenQ TK800 (2160p DLP). Czy w moim przypadku warto zakupić BenQ TK800, jeżeli chodzi o kulturę pracy i jakość finalną w filmach UHD HDR10 i grach w 2160p względem 1080p. Jak wypadają czernie i czy przy tym DLP zauważalny jest efekt tęczy? Budżet przewidziany, to właśnie tyle, ile kosztuje BenQ TK800.

PS. Inaczej, jak miałem EH-TW5300, a odpalę BenQ TK800, to czy żona będzie zadowolona i zauważy różnicę na plus? ;)

Z poważaniem

Edited by VAMET

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obecnie jestem na etapie kupna projektora w granicach pięciu tysięcy zł. Zdecydowałem się na epsona 6700. Wszystkie te projektory dlp 4k niestety mają bardzo słaby kontrast i skromne ustawienia obrazu w stosunku do lcd. Moim zdaniem jak nie musisz zmieniać to się wstrzymaj. Na jakie wielkości ekranie oglądasz i z jakiej odległości ? Bo może być tak że nie zauważysz różnicy w rozdzielczości .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie widzisz z takiej odległości pikseli w 1080p to moim zdaniem nie ma sensu wymieniać na 4k. Bo różnica w odbieranie rozdzielczości obrazu będzie znikoma (1080p vs 4k) . A powiedz co Ci najbardziej przeszkadza w jakości obrazu 5300. Bo może lepiej kupić 6700,  7300.  Bo 9300 to prawie 12000. Ewentualnie optome uhd60 odpowiednik 7300. Weź pod uwagę również to że epsony są 120hz i można w nich używać interpolacje  klatek (upłynniacz). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam uprzejmie

Z upłynniaczem to jest tak, że na początku michę człowiek jarzy, a potem wyłącza, bo bardziej denerwuje niż z tego pożytek. Może przy wyższych modelach ma to sens, ale na pewno nie przy moim EH-TW5300. Nigdy nie kupię projektora powyżej budżetu 6k. Może nie tyle 2160p, co HDR bardziej do mnie przemawia w tej całej nowej technologii. Nie wiem, jak sobie radzi ten projektor z HDR10, bo Gmeru :D ...zrobił taki test jak nie Gmeru ;) ...test EH-TW5300 był o wiele lepszy, ale to chyba nie Gmeru robił recenzję ;) Jak na najtańszy projektor z pseudo 4K, to myślałem, że więcej czasu poświęcą w tym serwisie ;) Obecnie planuję wymianę na GPU, które udźwignie 2160p60 i dobrze byłoby mieć projektor, który tą rozdziałkę wspiera. Z drugiej strony, nie wiem, czy to będzie opłacalny przeskok i zauważalnie jakościowy. Jakby nie było BenQ TK800 jest 2x droższy niż mój EH-TW5300 w dniu zakupu, ale czy to 2x drożej przełoży się na zauważalny 2x skok jakościowy? To jest pytanie, na które chciałbym uzyskać odpowiedź. Czy po prostu czekać, aż pojawią się projektory 4K z wyższej półki, lecz w cenie BenQ TK800 - i czy to w ogóle nastąpi?

Z poważaniem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybacz ale HDR w projektorach zwłaszcza tej klasy to tylko marketing. Ja również miałem dylemat czy 6700 czy jednak 7300. Różnica w cenie 60% a w obrazie moim skromnym zdaniem 15-20%. Epson 5300 ma już swoje lata natomiast TK800 to nowość. Jedyne rozwiązanie to kupić przez internet delikatnie rozpakować, przetestować na swoim ulubionym materiale i w razie niezadowolenia oddać w ramach odstąpienia od umowy zawartej na odległość (14 dni). A może będziesz bardzo zadowolony kto to wie :). Natomiast co do upłynniacza to lepiej go mieć i móc wyłączyć niż nie mieć go wcale. Zobacz że tutaj przy każdym teście TV, projektora chłopaki testują tą funkcje. Natywne 4k w projektorach dopiero startuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam uprzejmie

Dlatego właśnie chciałbym lepszy test tego projektora pod względem chociażby HDR. Co do reszty masz rację. Pytanie z innej beczki, orientujesz się, czy można ustawić Epsona, którego zamierzasz kupić na półce pod sufitem, ale nie do góry nogami, tylko normalnie tak, żeby obraz był rzutowany, jak w przypadku ustawienia odwrotnego? ;) Czy to ustawia się za pomocą Lens Shift?

Z poważaniem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od "Witam uprzejmie i z poważaniem"
To jest osobny wątek.
Czy jak rozmawiasz z kolegą, to za każdym razem mówisz "witam uprzejmie"....
Daje sobie spokój z jakimiś optonami. kup tw7300 i będziesz zadowolony. Nawet używany możesz szukać za te 6tys.

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam uprzejmie

Za stary już jestem, żeby zmieniać przyzwyczajenia :) ...ale ostatni raz ktoś wrażliwy na takie hasła pisał gdzieś z około 7 lat temu :) Pod jakim względem będę zadowolony patrząc od strony obecnego EH-TW5300? Proszę wymień w punktach korzyści z takiego zakupu.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolego, specyfikację możesz sobie sam porównać.
Model tw7300 od zawsze miał opienię że daje najwięcej za cenę jaką kosztuje. Teraz został zaprezentowany jego następca tw7400 który nic nowego nie wnosi oprócz wyższej ceny, więc ceny tw7300 jeszcze mogą trochę spaść. Jest teraz idealny moment na zakup tego modelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...