Jump to content
Sign in to follow this  
Piotrek Kowalczyk

Który wygrywa? :) LG C8 / PANASONIC FZ800 / SONY AF8 / AF9

Recommended Posts

Jak w tytule, który wygrywa.

Ceny:

LG C8 - 11499 zł

Sony AF8 - 12499 zł

Panasonic FZ800 - 11999 zł

Sony AF9 - 16999 zł

Wiem, że pewnie AF9 byłby najlepszym wyborem ale różnica w cenie jest spora. Czy warto dopłacać? Jako normalny użytkownicy zauważymy różnice?

Jak już odpuścimy AF9 to z pozostałej trójki co polecacie? :) Ceny niemal identyczne więc tym nie nie sugerujemy :D

• Haha 1

22 godziny temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Jak w tytule, który wygrywa.

Ceny:

LG C8 - 11499 zł

Sony AF8 - 12499 zł

Panasonic FZ800 - 11999 zł

Sony AF9 - 16999 zł

Wiem, że pewnie AF9 byłby najlepszym wyborem ale różnica w cenie jest spora. Czy warto dopłacać? Jako normalny użytkownicy zauważymy różnice?

Jak już odpuścimy AF9 to z pozostałej trójki co polecacie? :) Ceny niemal identyczne więc tym nie nie sugerujemy :D

Bez fachowej kalibracji najlepszy Panas(ez1000), zaraz potem Sony(af8), a na koncu Lg(c8) w materiale 4k, w fullhd Sony przed Panasem, Lg na koncu i to szarym. Po kalibracji sily sie wyrownuja.  Mialem te trzy o ktorych pisze, i takie odnioslem wrazenie.

• Haha 1

Oglądamy często zwykłą telewizje a tam jest FullHD a nie 4K, więc bardziej skłaniam się w stronę AF8. Czyli w skalowaniu obrazu/jakości gorszych materiałów jest znacząca różnica, widoczna dla normalnego użytkownika między Af8 a C8? :)

Sony podobno wrzuciło nowe oprogramowanie, masz problemy z agresywnym ABL?

Roznica nie jest znaczna, ale z gorszym materialem Sony wyglada troche lepiej. Problemu przygasania ostatnio nie zauwazylem(football). Nie jestem jednak graczem i nie moge tego do konca ocenic.

Edited by bubusia
  • Haha 1

Teraz LG z promocją wyjdzie mnie  równe 10 000 zł a Sony 11500 zł..

Do gorszego materiału zaliczamy zwykłe kanały np. TVN, Polsat z FullHD?

Oddawałbyś LG gdyby nie to, że był fabrycznie uszkodzony?

Dzięki 

Pewnie bym nie oddal, ale z perspektywy czasu nie zaluje wyboru Sony. Na zwyklej tv, polsat, tvn Sony wypada najlepiej, Panas jest blisko, Lg troche dalej. Po kalibracji na pewno sie wyrownuje. Generalnie w jakosci obrazu nie ma jakiejs wilkiej roznicy miedzy Oledami, szczegolnie po kalibracji. Bierz co taniej i dobrze sprawdz na poczatku( np rownomiernosc matrycy). Taka moja rada.

W Lg sa strasznie rozjechane ustawienia out of the box, zadnego z trybow nie moglem dluzej ogladac, samodzielne  ustawienie tez bylo ciezkie. Jesli mialbym kupic LG, to nastepnego dnia zamowilbym kalibracje.

Edited by bubusia

5 minut temu, bubusia napisał:

Pewnie bym nie oddal, ale z perspektywy czasu nie zaluje wyboru Sony. Na zwyklej tv, polsat, tvn Sony wypada najlepiej, Panas jest blisko, Lg troche dalej. Po kalibracji na pewno sie wyrownuje. Generalnie w jakosci obrazu nie ma jakiejs wilkiej roznicy miedzy Oledami, szczegolnie po kalibracji. Bierz co taniej i dobrze sprawdz na poczatku( np rownomiernosc matrycy). Taka moja rada.

Masz na myśli profesjonalną kalibrację? :) Nie taką zrób to sam ? :) 

Oczywiscie, tylko profesjonalna( najlepiej u pana MK, mialem raz zrobiona gdzies indziej i byla zalamka). Na inna szkoda czasu i zdrowia

• Haha 1

51 minut temu, bubusia napisał:

Oczywiscie, tylko profesjonalna( najlepiej u pana MK, mialem raz zrobiona gdzies indziej i byla zalamka). Na inna szkoda czasu i zdrowia

Raczej nie będę grał. Osobiście wolę kupić i żeby już tak stał niż kalibrować, wzywać kogoś itp. Więc bardziej jednak skłaniam się w kierunku SONY

• Like 1
  • Confused 1

Musisz jeszcze brać pod uwagę Androida w Sony. Dla mnie to zdecydowało o wyborze LG. Różnice w obrazie dla laika będą prawie niezauważalne.

• Upvote 1