Skocz do zawartości
Piotrek Kowalczyk

Który wygrywa? :) LG C8 / PANASONIC FZ800 / SONY AF8 / AF9

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, który wygrywa.

Ceny:

LG C8 - 11499 zł

Sony AF8 - 12499 zł

Panasonic FZ800 - 11999 zł

Sony AF9 - 16999 zł

Wiem, że pewnie AF9 byłby najlepszym wyborem ale różnica w cenie jest spora. Czy warto dopłacać? Jako normalny użytkownicy zauważymy różnice?

Jak już odpuścimy AF9 to z pozostałej trójki co polecacie? :) Ceny niemal identyczne więc tym nie nie sugerujemy :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Jak w tytule, który wygrywa.

Ceny:

LG C8 - 11499 zł

Sony AF8 - 12499 zł

Panasonic FZ800 - 11999 zł

Sony AF9 - 16999 zł

Wiem, że pewnie AF9 byłby najlepszym wyborem ale różnica w cenie jest spora. Czy warto dopłacać? Jako normalny użytkownicy zauważymy różnice?

Jak już odpuścimy AF9 to z pozostałej trójki co polecacie? :) Ceny niemal identyczne więc tym nie nie sugerujemy :D

Bez fachowej kalibracji najlepszy Panas(ez1000), zaraz potem Sony(af8), a na koncu Lg(c8) w materiale 4k, w fullhd Sony przed Panasem, Lg na koncu i to szarym. Po kalibracji sily sie wyrownuja.  Mialem te trzy o ktorych pisze, i takie odnioslem wrazenie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądamy często zwykłą telewizje a tam jest FullHD a nie 4K, więc bardziej skłaniam się w stronę AF8. Czyli w skalowaniu obrazu/jakości gorszych materiałów jest znacząca różnica, widoczna dla normalnego użytkownika między Af8 a C8? :)

Sony podobno wrzuciło nowe oprogramowanie, masz problemy z agresywnym ABL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica nie jest znaczna, ale z gorszym materialem Sony wyglada troche lepiej. Problemu przygasania ostatnio nie zauwazylem(football). Nie jestem jednak graczem i nie moge tego do konca ocenic.

Edytowane przez bubusia
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz LG z promocją wyjdzie mnie  równe 10 000 zł a Sony 11500 zł..

Do gorszego materiału zaliczamy zwykłe kanały np. TVN, Polsat z FullHD?

Oddawałbyś LG gdyby nie to, że był fabrycznie uszkodzony?

 

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bym nie oddal, ale z perspektywy czasu nie zaluje wyboru Sony. Na zwyklej tv, polsat, tvn Sony wypada najlepiej, Panas jest blisko, Lg troche dalej. Po kalibracji na pewno sie wyrownuje. Generalnie w jakosci obrazu nie ma jakiejs wilkiej roznicy miedzy Oledami, szczegolnie po kalibracji. Bierz co taniej i dobrze sprawdz na poczatku( np rownomiernosc matrycy). Taka moja rada.

 

W Lg sa strasznie rozjechane ustawienia out of the box, zadnego z trybow nie moglem dluzej ogladac, samodzielne  ustawienie tez bylo ciezkie. Jesli mialbym kupic LG, to nastepnego dnia zamowilbym kalibracje.

Edytowane przez bubusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bubusia napisał:

Pewnie bym nie oddal, ale z perspektywy czasu nie zaluje wyboru Sony. Na zwyklej tv, polsat, tvn Sony wypada najlepiej, Panas jest blisko, Lg troche dalej. Po kalibracji na pewno sie wyrownuje. Generalnie w jakosci obrazu nie ma jakiejs wilkiej roznicy miedzy Oledami, szczegolnie po kalibracji. Bierz co taniej i dobrze sprawdz na poczatku( np rownomiernosc matrycy). Taka moja rada.

Masz na myśli profesjonalną kalibrację? :) Nie taką zrób to sam ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, tylko profesjonalna( najlepiej u pana MK, mialem raz zrobiona gdzies indziej i byla zalamka). Na inna szkoda czasu i zdrowia

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, bubusia napisał:

Oczywiscie, tylko profesjonalna( najlepiej u pana MK, mialem raz zrobiona gdzies indziej i byla zalamka). Na inna szkoda czasu i zdrowia

Raczej nie będę grał. Osobiście wolę kupić i żeby już tak stał niż kalibrować, wzywać kogoś itp. Więc bardziej jednak skłaniam się w kierunku SONY

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze brać pod uwagę Androida w Sony. Dla mnie to zdecydowało o wyborze LG. Różnice w obrazie dla laika będą prawie niezauważalne.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...