Skocz do zawartości
Gmeru

Najnowsze projektory Sony do kina domowego po raz pierwszy w Polsce - dni otwarte!

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsze projektory Sony do kina domowego po raz pierwszy w Polsce - dni otwarte!

Najnowsze projektory do kina domowego Sony - modele VPL-VW870ES, VPL-VW570ES i VPL-VW270ES – miały swoją premierę na wrześniowych targach IFA 2018. Po raz pierwszy będą one dostępne dla szerszej publiczności w Polsce w ekskluzywnym salonie HCX w Warszawie (http://sklep.hcx.com.pl/) w dniach 21-25 września 2018 r. – gdzie organizowane są DNI OTWARTE z Sony. To wspaniała okazja dla entuzjastów kina domowego 4K na spotkanie z ekspertami i poznanie najnowszych funkcji i udoskonaleń oraz udział w pokazie.

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisany,  z chęcią zobaczę co te nowe cacka potrafią w stosunku do poprzedników oraz jest okazja do ponownego spotkania.... :-)

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW ależ to było spotkanie. Mega dzięki za przybycie wszystkich na miejsce. Aż jutro skrobnę relację bo nie spodziewałem się, że po 7h można wrócić tak pozytywnie naładowanym energią oraz z tak dużą dawką wiedzy na temat nowych projków sony ;D. Teraz po nocach będzie mi się śnił ten obiektyw od 870 ;ppp Czasem lepiej nie zobaczyć pewnych rzeczy :D W mojej głowie pojęcie "natywne 4K" nabrało nowego wymiaru. Teraz to raczej na jakim obiektywie to natywne ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, nie włączajmy tego ze szklanym obiektywem bo będzie później  nie smak..... ?

Również dzięki za spotkanie, fajnie było się ponownie spotkać i porozmawiać a przy okazji potestowac najnowsze maszyny od sony.

Ps. Na szczęście dwa inne modele, które są  z połek dla większości uzytkownikow również wypadly bardzo dobrze.. ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te tańsze, nie mają obiektywu ze szkła? Wow.

Odkąd się zacząłem interesować fotografią, wiedziałem, że obiektyw może być kilkukrotnie nawet droższy od "puszki" tzn korpusu z matrycą.

Wyświetlanie obrazu, zapewne podlega tym samym regułom.

 

Ci co się interesują fotografią, wiedzą że ten sam korpus i matryca, mogą zrobić dwa kompletnie różne zdjęcia pod względem jakościowym, w zależności co się na nie założy (jakiej klasy "szkło").

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już niech Maciek się wypowie bo on w tym siedzi odnośnie tych obiektywów ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już niech Maciek się wypowie bo on w tym siedzi odnośnie tych obiektywów ... ?

Odnośnie wczorajszego testu 3 projektorów to napisze coś od siebie. Sony 870 pozamiatał temat ale jego cena to kosmos wiec nie będę się na nim skupiał. Dla mnie najważniejsze było porównanie 270 i 570 pomiędzy sobą do tego co mam w domu.. ? (sony 55).

Moim zdaniem różnica pomiędzy tymi dwoma projektorami jest bardzo mała wręcz nie kiedy trudno było wychwycić różnice. Zarówno HDR jak i czernie były jak dla mnie prawie identyczne. Rozdzielczość obrazu jak i Szczegółowość również praktycznie nie do rozróżnienia.  Po sekundowych zmianach obrazu widać było subtelne naprawdę subtelne różnice gdzie po przerwie dłuższej niż 5 min wątpię aby ktoś wciemno powiedział który projektor wyświetla obraz. Co do 870 tu bez dwóch zdań obraz był dużo lepszy ale też nie była to kosmiczna różnica a cena dwokrotna około 110tys. 

Moim zdaniem spokojnie można się  na 270 skupić i zobaczyć co zaoferuje konkurencja tj. JVC zarówno poprzedni model np.440 jak i ten nowszy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2018 o 23:34, Gmeru napisał:

WOW ależ to było spotkanie. Mega dzięki za przybycie wszystkich na miejsce. Aż jutro skrobnę relację bo nie spodziewałem się, że po 7h można wrócić tak pozytywnie naładowanym energią oraz z tak dużą dawką wiedzy na temat nowych projków sony ;D. Teraz po nocach będzie mi się śnił ten obiektyw od 870 ;ppp Czasem lepiej nie zobaczyć pewnych rzeczy :D W mojej głowie pojęcie "natywne 4K" nabrało nowego wymiaru. Teraz to raczej na jakim obiektywie to natywne ; )

Gmeru kiedy planujecie Test 270 i reszty.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy będą wyglądać następująco: pełny test 270 + dodatek 570 (różnice) oraz laser 870. 270 pewnie pod koniec października i laser w listopadzie. Przed AVS chcielibyśmy się wyrobić. Ale też czekamy na sample bo muszą przyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za informacje ?, martwi mnie tylko ten niski poziom lampy 1500lm w stosunku do wyższego modelu. Zobaczymy co testy pokażą, bo na pokazie nie było to tak odczuwalne.

Ps :na AS może już będą prezentacje nowych JVCów . .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo coś tu cicho o ewentualnych  testach JVC RS-2000 i RS-3000.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho bo czekamy. Przed avs powinno już coś być. Na AVS będą na 100%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że 270 po kalibracji wyszła prawie 300lm mocniejsza od 570..  Pan zaleca ekran do 3m dla HDR czyli bym się ze swoim zmiescil bo mam 293.. ?

?

Zobaczymy jak test wypadnie u Maćka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...