Skocz do zawartości
jokers

XIAOMI WEMAX ONE laserowy projektor krótkiego rzutu

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.02.2019 o 19:53, Piotr Fuksiński napisał:

Blat na wysokosci 80cm,więc zdecydowane wyżej niż przeciętna szafka rtv.

Przy okazji mam jeszcze jeden problem. Ponieważ szafki pod tv są powieszone na ścianie nie mogę ich odsunąć żeby ustawić projektor nieco dalej od ściany. Szafka ma 40cm szerokosci. Myślałem o tym, by projektor ustawić na płycie zamocowanej do prowadnic szufladowych żeby móc go w razie potrzeby bez przedstawiania, prostipadle do ściany wysunąć poza krawędź szawki. W zwiazku z tym mam dwa pytania:

1. Czy ktoś z podobnym problemem się już uporał i zechce się pochwalić swoim pomysłowym rozwiązaniem?

2. Czy dobrze rozumiem, że odsuwanie projektora od ściany na prowadnicy będzie się wiązało każdorazowo z koniecznością mamualnej regulacji ostrości?

20190210_102731.jpg

W tym zestawieniu nic do siebie nie pasuje, szafka za wysoka a głębokość za mała. Jeżeli chcesz zrobić zestaw odsuwany to musisz się liczyć z tym, że będzie problem co jakiś czas z ustawieniami.
Dla 100" ekranu najdalsze odsunięcie od ekranu to około 60 cm, jeżeli ekran ma być większy to odsunięcie ma być jeszcze większe.
Jestem teraz chory i trudno mi rozrysować coś ale to co napisałem chyba jest jasne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie. Czy do tego czy tych typów projektorów można kupić ekrany zjeżdżające z sufitu. Po prostu z góry. Tak żeby było na zmianę wykorzystywane z tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje Epson LS10000 na ekranie CLR, poprzednio mialem LS100. Duzo ciemniejszy ale kontrast jak w OLED, barwy pieknie wysycone. Jesli uda sie zainstalowac obiektyw UST wtedy jasnosc wzrosnie. W scenach low key LS100 ma posteryzacje - na LS10000 jest jak w kinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2019 o 17:02, jokers napisał:

W tym zestawieniu nic do siebie nie pasuje, szafka za wysoka a głębokość za mała. Jeżeli chcesz zrobić zestaw odsuwany to musisz się liczyć z tym, że będzie problem co jakiś czas z ustawieniami.
Dla 100" ekranu najdalsze odsunięcie od ekranu to około 60 cm, jeżeli ekran ma być większy to odsunięcie ma być jeszcze większe.
Jestem teraz chory i trudno mi rozrysować coś ale to co napisałem chyba jest jasne.

 

No tak, to jasne. Właśnie wysunięcie szuflady da mi odległość około 70cm i to by mi wystarczyło. Dodatkowo spowoduje obnizenie projektora o jakieś. 20 cm względem blatu.

Nie zamierzam urządzać pokoju projekcyjnego. Szukam jedynie alternatywy dla telewizora do salonu. Telewizji naziemnej i tak nie ogladamy, a telewizor włączany jest prawie wyłącznie wieczorami na filmy/netflixa. Próbuję tylko mniej więcej wszytsko rozmierzyć przed zakupem.

Pytanie za 100 punktów:

Czy jest w Szczecinie i okolicach jakiś szczęśliwy posiadacz projektora ust xiaomi (dowolny model) który zechciałby przejechać się ze mną i umożliwić mi 'przymierzenie' projektora do mojego salonu w zamian za wyrazy dozgonnej wdzięczności i dobrą flaszkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś już czasu zastanawiam się nad zakupem tego projektora, ale mam mały dylemat odnośnie wyboru pomiędzy Xiaomi oraz Wemax'em. Tego pierwszego można już bez większego problemu kupić u nas, ale ten czarny musiałbym zamówić w Chinach. I tutaj leży pies pogrzebany, bowiem mam drobne obawy czy dojdzie on w jednym kawałku plus czy nie doliczą do niego ekstra vatu.

Czy rzeczywiście pomiędzy nimi jest taka spora różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hexamir Wemaxy (taki rebrand od Xiaomi) lepsze, maja troszku lepsze parametry. Jedyni najnowszy Xiaomi Laser 4K (czarny) jest lepsiejszy no ale to  juz inna kwota.... Z tych pozostalych Wemax One Pro (tez czarny) najlepszy. Bac sie nie masz czego kupowania z chin. Kup korzystajac z Paypala wtedy masz polroczna ochrone wrazie jakby przyszedl uszkodzony czy cokolwiek. Nagraj sobie unboxing wrazie jakby co...Co do VATu to niektore sklepy maja opcje ubezpieczenia od oplat celnych za kilka dolcow . Bodajrze na Banggoodzie to jest i na Gearbescie chyba.. Takze zaznaczasz to i sie nie martwisz. Zwroca ci jesli ci sie przytrafi przygoda z Urzedem Celnym...Ale oni to tak robia ze wysylaja lub przepakowuja w Europie wiec wielce prawdopodobne ze cie to ominie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Wemax One lepszy od Xiaomi Mi?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przeciez dales link porownujacy te dwa modele... Posluchaj pana co mowi...Na papierze to wieksza ilosc lumenow jak dobrze kojarze na korzysc Wemax One Pro.. Wybierz tego ktory wedlug ciebie na tym filmie lepiej wypada..i ktory posiada cechy ktore cie interesuja a o ktorych wspomina na korzysc kolo porownujacy..

Edytowane przez Frog_PL
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem iż nie posiadają już takiej opcji na ewentualną przygodę z urzędem celnym (chyba że źle szukałem. I ile dokładnie urząd może sobie naliczyć za taką przesyłkę, oprócz 23% od ceny zakupu) Poza tym skoro Wemax jest rebrandem Xiaomi (bo początkowo myślałem, że to inna marka) To nie powinno być problemu z gwarancją? Skoro Xiaomi ma u nas oficjalny punkt.

Przy okazji, gdzie można kupić w miarę tani (w przyzwoitej cenie) ekran do projekcji w dzień? Bo u nas za taki choćby Magicscreen UST wołają z 5-6tys.

PS: I za Wemax'em oczywiście przemawia w moim przypadku również sam kolor ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam przeciez dales link porownujacy te dwa modele... Posluchaj pana co mowi...Na papierze to wieksza ilosc lumenow jak dobrze kojarze na korzysc Wemax One Pro.. Wybierz tego ktory wedlug ciebie na tym filmie lepiej wypada..i ktory posiada cechy ktore cie interesuja a o ktorych wspomina na korzysc kolo porownujacy..
A jak się ma do tego np Epson, Jvc czy Sony. Mają o połowę mniej lumenów,a są lepszymi projektorami. To tak do końca chyba nie jest adekwatne aby sugerować się lumenami.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Epsona LS100 (lepszy od Xiaomi) a teraz LS10000. Duzo mniejsza jasnosc ale nie ma posteryzacji w cieniach i kontrast jak w multiplexach. Po przerobce na UST bede mogl cos wiecej. Mysle ze Xiaomi przy swojej cenie super propozycja pod warunkiem zakupu ekranu UST CLR ktore sa bezsensownie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wemax one pro kupiłem na gearbest.

Przesyłka szła około miesiąca. Wszystko doszło w całości, dobrze zapakowane, bez problemu i bez dodatkowych ceł i opłat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Wemax one pro kupiłem na gearbest.
Przesyłka szła około miesiąca. Wszystko doszło w całości, dobrze zapakowane, bez problemu i bez dodatkowych ceł i opłat. 
A ekran też ściągałeś czy na miejscu kupiłeś? Jak możesz to napisz jaki. Typ i firma.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekranu nie kupowałem. Kupiłem farbę do ekranów noxscreen grey, ale jeszcze nie wiem czy się sprawdzi bo dopiero kończę remont. 

Ogólnie i tak większość będę oglądał wieczorem więc luzik. 

Zauważyłem, może to tylko jest kwestia ustawień obrazu..., że niektóre filmy, te gorszej jakości, o wiele lepiej "idą" na moim starym epsonie tw5100.

Do oryginalnego systemu nie doinstalujesz też Youtube czy netflixa. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hexamir na banggood jest ubezpieczenie od opłat sprawdziłem przed chwilą.@Stelvio oczywiście że Lumeny to nie wszystko. To tylko jeden z parametrów. Zależy czy ktoś ma Jasne czy ciemniejsze pomieszczenie to jest to bardziej istotne lub mniej. No i czy oglądamy za dnia czy nocami

Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Niektórzy kupują ten projektor rezygnując z tv. Więc i dzień i noc wchodzi w rachubę. Jak ja bym kupował, to typowo do wieczornych seansów. Teraz się jaram 65" oledem ale w przyszłości chciałbym mieć większy ekran. Typowy efekt kinowy. Nawet kosztem jakości obrazu. Ale w kinie też obraz nie jest super, a ludzie idą dla dużego obrazu. Mam nadzieję, że do czasu kiedy ja będę kupować projektor to będzie już coś fajnego w 4k ultra krótkiego rzutu. Bo taki by mnie zadowalał.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslalem, ze ludzie ida do kina ... na film :) . 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ludziska za pomoc. Fakt po wnikliwszym obadaniu serwisu Banggood, okazało się iż posiadają funkcję Tariff Insurance, poza tym paczki ślą najpierw na teren EU a później do klienta, więc liczę na to, iż powinno się udać ?

Początkowo również zastanawiałem się nad zastosowaniem odpowiedniej do tego celu farby (bo częściej robię seansy wieczorem niż w dzień, gdzie nawet dobry oled czy lcd miewają problemy z kontrastem przy pełnym oświetleniu - Słońce świeci akurat w okna w salonie) Ale wyczytałem gdzieś, że do tego typu projekcji trzeba idealnie gładkiej oraz tym bardziej równej ściany. A za bardzo nie wiem, czy znajdę takiego fachowca, który podołałby takiemu zadaniu. Więc zainteresowałem się tego typu ekranami. Po kilku emailach do odpowiedniego sklepu, okazało się że można również zakupić zwykły ekran do wieczornego oglądania w bardziej przyzwoitej cenie, niż ta za ekran UST (gdzie w tej samej cenie mogę kupić całkiem przyzwoity TV)

Jeszcze zastanawiałem się nad ekranami rozwijanymi, zna ktoś jakiś fajny model do tego typu projektora? Czy można stosować każdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że ściana czy ekran muszą być idealnie równe bo na laserze od razu widać nierówności.  Nie ryzykowalbym z rozwijany ekranem.. do końca przyszłego tygodnia będę robił testy na ścianie to może podeślę jakiś filmik.

A jeśli chodzi o zakupy to wstrzymalbym się do okresu Wielkanocnego bo na pewno będą promocje i kilka stówek zostanie Ci w kieszeni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ekran elektryczny zjeżdżający z góry na dół z napinaczami nie może być do laseru?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran z napinaczami może zdać egzamin ale podejrzewam tylko do filmów, oglądając programy informacyjne typu TVN24 może być problem, tam jest dużo prostych linii, pasek informacyjny itp i mogą być nierówności. Ja mam ekran dla projekcji ultra krótkiego rzutu i widzę falowanie obrazu, mam nawet podejrzenie że soczewka jest niedokładna w xiaomi wemax one

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa ok. Ja do oglądania wszystkiego używam 65"tv. Marzy mi się zjeżdżający ekran z sufitu do projektora. Ale tylko do wieczornych seansów filmowych.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, STELVIO napisał:

Czyli ekran elektryczny zjeżdżający z góry na dół z napinaczami nie może być do laseru?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Niestety nie da rady :/ Sam sie nad takim rozwiazaniem zastanawialem ale znalazlem fotki gdzie mimo napinaczy widac bylo pofalowania przy laserze takze jedyne rozwiazanie dla projektorow UST to albo bardzo prosta sciana albo staly ekran cos jak tutaj :

https://esmart.de/tv-heimkino/leinwaende-fuer-beamer/rahmen-pro-leinwand.html

Niestety ja nie mam mozliwosci zamontowania stalego ekranu a i wolnej sciany rowniez nie mam dlatego porzucilem pomysl z projektorem UST na rzecz Benq TK800M i do niego uzyje zwijanego ekranu z napinaczami....takiego jak tu :

https://esmart.de/tv-heimkino/leinwaende-fuer-beamer/tension-leinwand.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...