Skocz do zawartości
jokers

XIAOMI WEMAX ONE laserowy projektor krótkiego rzutu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od paru dni jestem użytkownikiem laserowego projektora XIAOMI WEMAX ONE
Czy jest tutaj ktoś kto posiada też taki projektor ?

Jak by ktoś go jeszcze nie znał to TUTAJ JEST OPIS
(nie wiem czy mogę wstawić linka do opisu, jeżeli nie to proszę o info to wykasuję)

Od siebie mogę napisać że obraz jest cudowny w porównaniu do posiadanej OPTOMA HD28DSE z systemem polepszania obrazu DARBEE, nowością dla mnie to to, że można chodzić po pokoju i nie widać cienia z powodu sposobu wyświetlania obrazu typu krótki rzut. Po włączeniu projektora obraz pojawia się prawie od razu, po jakiś 3 sek bez efektu rozgrzewania lampy przez kolejne 30 sek, tutaj obraz w pełni ostry i jasny jest od razu.
Ogromnym zaskoczeniem jest jakość dźwięku, często przez producentów projektorów jakość wbudowanych głośników jest kiepski a wydobywający się dźwięk jest ledwo słyszalny w większym pokoju. Tutaj mamy istne monstrum, jakość dobrego soundbara.
Menu ekranowe po pierwszym włączeniu jest tylko po chińsku, jednak nie trudno znaleść w menu odpowiednie ikonki (system operacyjny to Android) aby metodą prób i błędów zmienić język na angielski. Menu systemowe przetłumaczone jest w około 90% programy tupu IPTV czy do obsługi domu inteligentnego Xiaomi jest już tylko po chińsku. Mi osobiście nie robi to większego problemu bo głównym odtwarzaczem jest przystawka z AndroidTV 
Na dzień dzisiejszy obraz wyświetlam na rozwijanym ekranie Adeo Motorized Professional 243x137 cm (16:9) pow. robocza z ramkami 233x131 cm wymiar całkowity 250x150 cm materiał do kina domowego Reference White BE, jednak przymierzam się do sprowadzenia z chin odpowiednika ekranu Magicscreen czy inScreen dla krótkiego rzutu.
Jest ktoś kto już sprawdzał takie ekrany i może podzielić się doświadczeniami ?

Mam pytanie dla ewentualnych posiadaczy takiego projektora
- jak rozpoznać, że projektor przetwarza i odtwarza sygnał HDR ? jedyne na tą chwilę źródło takiego sygnału to Youtube i Netflix ale przy odtwarzaniu nie ma żadnej informacji ze strony projektora.
- jak ustawić strefę czasową dla Polski ?

Chętnie wymienię się doświadczeniami 

wemax_fengmi_001.jpg

Edytowane przez jokers
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ten ekran Ci chodzi?

cena 5,500zł,trochę dużo jak za 90",ile dałeś za projektor,gdzie kupiłeś?Zaryzykowałeś w ciemno,czy gdzieś go wcześniej widziałeś?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie to ten ekran który wymieniłem. Ekran jest zbudowany w technologi która nie przyjmuje światła odbitego od sufitów i ścian, tylko obraz rzucany z dołu pod ekranem, dlatego daje znakomite rezultaty w jasnych pomieszczeniach oraz w pokoju do którego wpada światło dzienne z zewnątrz. Połączenie takiego ekranu oraz projektora z krótkim rzutem może zastąpić telewizor i właśnie do takiego efektu dążę.
Ja chcę zakupić ekran o wielkości 110-120 cali i cena takiego ekranu w Polsce to około 9000 zł, znalazłem takie same ekrany w chinach i ich cena wraz z dostawą to około 4000-4500 zł
Projektor kupiłem w ciemno w Gearbeast za równowartość około 7500 zł, dzisiaj można kupić o około 200 zł taniej a jest to spowodowane wartością dolara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez cła i vatu?Wybrałeś przesyłkę "Priority Line "? Ciekawe,czy wieczorem nie byłby lepszy magic screen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wybrałem Priority Line, przesyłka szła 15 dni, dostarczona była przez DHL i wyglądało jak by była wysłana z niemiec, końcówka listu przesyłowego było DE
Nie było żadnego cła ani vatu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem w chinach ekran dla projektorów krótkiego rzutu typu magicscreen czy inscreen. Przewidywany termin dostawy 10-15 wrzesień. Jeżeli było by zainteresowanie mogę przedstawić wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zakupiłem w chinach ekran dla projektorów krótkiego rzutu typu magicscreen czy inscreen. Przewidywany termin dostawy 10-15 wrzesień. Jeżeli było by zainteresowanie mogę przedstawić wrażenia.
No pewnie :)
Chyba październik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie taki sam ekran jak sprzedawany w Polsce inScreen CLR dla projekcji dolnej z projektora krótkiego rzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od producenta bezpośrednio. Cena jest o połowę mniejsza niż w Polsce.
Za ekran z wysyłką wychodzi 4500 zł a w Polsce 9000 zł
Ekran na Youtube
Drugi film

Nie wiem czy mogę podawać tutaj linki do sklepu, gdyby ktoś był zainteresowany to proszę o kontakt w wiadomości prywatnej.
Mam zamiar zrobić test tego ekranu ale na razie przeciąga dostawa bo leży na cle od kilku dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. A masz może porównanie projektora: Wemaxa do Laser Projector? Szczególnie interesuje mnie oglądanie wydarzeń sportowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumie twoje pytanie bo projektor Wemax one to właśnie projektor laserowy

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - mógłbyś napisać coś więcej o jakości obrazu? - mógłbyś wkleić jakieś foto - z jakich rejonów jesteś? - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Wrocławia. Jakość obrazu (projektora Wemax One) rewelacyjna. Do tej pory miałem projektor lampowy Optoma, również byłem z niego zadowolony ale ten to powala z nóg. Bardzo jasny, posiada obsługę HDR oraz 4K, chociaż nie wyświetla w 4K ale chyba transkoduje w locie, jednak obraz jest żyleta. Podoba mi się to że w projektorach krótkiego rzutu nie masz cienia osób przechodzących koło obrazu, mogę podejść około 50 cm od ekranu i nie ma żadnego cienia. Jeżeli chodzi o testy, postaram się zrobić za około dwa tygodnie. Dzisiaj przyszedł ekran (zapłaciłem 650 zł cła) ale muszę go złożyć i powiesić a będzie wisiał w mieszkaniu w którym jeszcze nie mieszkam.
Wrzucam zdjęcia z produkcji mojego ekranu jakie dostałem od majfrenda 
Kupując ekran byłem cały czas na bierząco informowany o wszystkim a instrukcję składania to dostałem na filmiku.
Ciekawy jestem czy jest zainteresowanie takim testem, czy w ogóle jesteście zainteresowani sprzętem typu projektor od Xiaomi i ekranu CLR

QQͼƬ20180403105131.jpg

QQͼƬ20180403105114.jpg

IMG_5080.JPG

IMG_5064.JPG

IMG_5061.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej zainteresowany - mógłbyś dać namiary na ten projektor i ekran?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro (w sobotę) przymierzam się do częściowego złożenia ramy. Chodzi o to, że należy wyliczyć wysokość zawieszenia a nie wiem czy uchwyty z tyłu ekranu są na stałej wysokości czy można wysokość regulować. Jeżeli są na stałe to trochę opóźni mi montaż się, bo będę musiał dokładniej przygotować się do montażu (laser, wyliczenia itp)
Oto (zdjęcie ) przedsmak tego co będzie :)
Pierwsze rozpakowanie opakowania ...

20181019_102057.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Przemek Kruk napisał:

jasne ,czekam z niecierpliwośćia na test, fajnie jakby była taka możliwość porównania obrazy na ekranie z tym na ścianie

Zgadzam fajnie jakby była możliwość porównania obrazu na ekranie z tym na ścianie

Edytowane przez TomaszNow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran już złożony, jeszcze nie powieszony na ścianie.
Na wstępie mogę powiedzieć dwie rzeczy:
- mega porządnie wykonany ekran, jestem w szoku. Ramka wokół ekranu poniżej 1cm i pokryta jest czarnym welurem. Liczyłem na czarne aluminium a tutaj jest welur, który pięknie pochłania obraz, który z powodu złego skalibrowania wchodzi na ramkę.
- obraz o pięknych, żywych kolorach a czerń bardzo głęboka.
Zdjęcie zrobione około godziny 17, przy w pełni otwartych oknach, okna mam bardzo duże, bez parapetu, od sufitu do podłogi co komplikuje trochę ale o tym w teście. Jak widać obraz jest idealny, wg mojej oceny jak z TV LCD.

Jutro robię testy i we wtorek lub środę przedstawiam swoje wyniki.
Do tego czasu proszę was o zadawanie pytań, co was interesuje. Od razu powiem, że nie mam możliwości porównania do innego ekranu w tym samym pomieszczeniu, wprawdzie mam dostęp do ekranu dobrej klasy 130" ale jest na innym mieszkaniu i nie mam możliwości go przewiezienia. Mogę tylko porównać swoje odczucia bo na co dzień oglądałem go na tym samym projektorze. 

20181021_175026.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotkę - robi wrażenie. Też rozważam podobny zestaw. Ekran zamówiony od dostawcy z podpisów na filmach z youtube? Kontakt tylko mailowy? Jaki rozmiar można zamówić, albo inaczej: jaki maksymalny sprawdza się z tym projektorem?

Pozdrawiam i raz jeszcze dzięki za opisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...