Skocz do zawartości
Dominik Kornak

TV 4k hdr około 3tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacznę od tego że mieszkam w uk i z racji tego że za rok myślę wrócić do Polski a chciał bym zmienić tv na nowy to czy jeżeli kupię tutaj to w Polsce będę mógł odbierać np tv naziemna lub cyfrowy Polsat.

Ale wracając do tematu który mnie interesuje; byłem dziś w sklepie currys bo jest nie daleko i można w nim pooglądać telewizory spodobał mi się jeden:

https://www.displayspecifications.com/en/model/fc4812a4

Cena jego to 650f około 3000 zł

Miał ładne barwy czerń nawet miałem to kupić od ręki jednak będzie to mój pierwszy nowy tv i chciał bym zapytać was o radę czy jest to dobry model a jeżeli nie to jaki będzie lepszy za podobne pieniądze.

Tv głównie będzie mi służył do netflixa i playstation 4 pro więc chciał bym aby miał ładna ostrość barwy i czerń 

Pozdrawiam

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Jedna osoba na wzrost a druga z boku więc raczej ważne ale nie najważniejsze 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od południa zaczyna świecić 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Jakiś stary model Seiki fullhd 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4k hdr 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Playstation 4 pro 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Ciężko powiedzieć 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojetne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak głównie weekendy
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Po równo 
17. Preferencje co do wielkości? 55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nic
19. Preferencje co do marki ? Nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Około 3000 zł plus minus

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem co to oznacza

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ten telewizor ma 60Hz, więc do sportu średnio się nada. Szukaj czegoś ze 120Hz matrycą.

Poza tym, jeżeli ktoś siedzi pod kątem to obraz w matrycach VA będzie tracił, w tym wypadku zastanów się nad IPS. 

Dołóż trochę i pomyśl nad Philips 55PUS7502 lub jeżeli za granicą są jeszcze dostępne i kąty nie mają znaczenia to Panasonic 58EX780. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jednak zdecydowałem trochę dołożyć i kupic Samsunga qe55q6fna jednak chciał bym się upewnić czy po powrocie do Polski będę mógł oglądać również tv naziemna jak i np cyfrowy Polsat bo czytałem o 2 różnych standardach mpeg2 i mpeg4 w uk i Polsce 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...