Jump to content
Sign in to follow this  
Sqf

55PUS8303, KD-55XF8596 czy 55NU8002

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu zakładałem tu temat, niestety nikt mi nic nie poradził, dziś wpadam z nowym tematem bo już mniej więcej wiem jakie tv mnie interesują, przeczytałem ich recenzje i teraz mam zagwozdkę który tv wybrać i mam kilka pytań, najpierw chciałbym się dowiedzieć czy w przypadku sonego jak i samsunga różnice w końcówkach ich nazewnictwa różnią się czymś od siebie, to jakieś inne modele czy to te same modele z różnymi nazwami ? druga sprawa, trochę poczytałem na temat tych samsungów i z tego co ludzie piszą telewizory mają problemy z dtsem i kodekami więc pewnie trzeba by na starcie zainwestować w jakąś podstawkę co jest trochę dziwne... Nie mniej sony i jak samsung oferują trochę lepsze HDR od tego philipsa, pytanie tylko czy faktycznie to hdr będzie mi aż tak potrzebne, np bardziej potrzebne niż unikalne ambilight, tv będę podłączał pod komputer, tutaj samsung mocno króluje jeśli chodzi o input lag i upłynnianie obrazu, pytanie czy np na philipsie będzie to wyglądać znacznie gorzej ? następna sprawa tyczy się matryc, w philipsie i sonym siedzi IPS a w samsungu VA, telewizor raczej będę oglądał na wprost, może czasem pod niewielkim kątem, samsung ma bardzo jasną matrycę ja mam dosyć sporo światła w pomieszczeniu ale każdy telewizor ma też zmatowioną matrycę, następna sprawa tyczy się systemu, czytałem że z andkiem różnie bywa i muli na sonym jak i philipsie z kolei tizen jest szybki ale brak mu funkcjonalności andka, więc ta przystawka do samsunga wydaje się koniecznością a wręcz wydaje się że powinni ją sprzedawać już razem z tv patrząc na brak dts i problem z kodekami, z drugiej strony patrząc na ceny model samsunga NU8002 wydaje się już bardzo atrakcyjnym kąskiem nawet po dokupieniu przystawki... No i na sam koniec Ambilight, zawsze fascynował mnie ten system podświetlenia aż szkoda że w innych tv nie ma tego bajeru, no ale cóż patenty robią swoje, pytanie czy ambilight będzie górą nad tymi dwoma telewizorami czy są one w czymś lepsze od philipsa, tak wiem mają lepsze hdr, natomiast nie wiem co lepsze czy hdr czy ambi, wydaje mi się że ambi bardziej wpływa na wieczorny seans filmowy, ogólnie każdy z tych telewizorów ma jakieś wady, zalety a ja zwracam się z pytaniem który wybór byłby najrozsądniejszy, tv będzie do nowego mieszkania, wcześniej oglądałem treści na starym już samsungu FF6670 który działa do dziś bez żadnych usterek, telewizor będzie wisiał na ścianie, to chyba wszystko o co chciałem zapytać, poradzić się, może ktoś jest posiadaczem wyżej wymienionych tv i napisze jakąś opinię na ich temat, ewentualnie może macie jakieś inne propozycje do 4500 zł, na ten moment to chyba wszystko o co chciałem zapytać, jak mi się coś przypomni to będę pytał dalej :)

Dziękuję i pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyświetlenia rosną ale nikt nic nie odpowie, ja nie wiem, zaczynam mieć wrażenie że to jakieś forum widmo, w poprzednim temacie było to samo, zero odpowiedzi, ja wiem że główny wybór należy do mnie, parę dni temu czytałem że Philips odkąd sprzedał się chińskiemu TP-vision to już nie ten sam Philips co kiedyś i że jest duży problem z supportem i żeby nie nabierać się na te światełka z tyłu zwane amblilight, rozkładam ręce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja męcze temat przez miesiąc i już się zdecydowałem

- nie bierze Philipsa ani LG ze względu na szary czarny oraz tzw. IPS glowing (w ogóle nie bierz matrycy IPS bo się zdenerwujesz że nie masz czarnego ani jego pochodnych odcieni)

MIałem do wyboru 55nu8042 oraz 49XF8596.

Oba telewizory na VA. Samsung ma niestety trochę wyprane kolory ale dobry kalibrator zdziała cuda więc ++ PLN. Minusami tego Samsunga jest straszny local dimming którego nie można wyłączyć - objawia się to zciemnianiem i rozjaśnianiem matrycy - efekt przerażający - masz ciemne pomieszczenie i jest czarny, nagle jak pojawia się źródło światła to wszystko się rozświetla nienaturalnie i zamiast czarnego robi się pod szarawy. Wszędzie na to narzekają że nie można tego wyłączyć więc to jest mega minus tego TV. Dodatkowo w większości modeli - plastik obudowy trzeszczy jak stare drzwi - nagrzeje się TV i zaczyna ćwierkać...

Natomiast przerobiłem temat 49XF8596 - matryca VA i co najważniejsze nie ma tego local dimming. Lepiej nie mieć tego w ogóle niż mieć bardzo strasznej jakości.

NIe bierz 55XF8596 bo to matryca IPS o kontraście ~850 : 1 i wszędzie jest o tym że to zawód roku bo w rok temu był ten model na VA.

Wybierz między 49XF8596, 60XF8305 lub klasę wyżej TV jak Ci kasa pozwoli - 49XF9005 lub 55XF9005.

Ja zmęczyłem temat dogłębnie - pytam się w różnych wątkach tak naprawdę po nic bo już wiem co i jak.. co jest najśmieszniejsze że nikt sensownie nie potrafi odpowiedzieć na pytanie który TV..

Jeżeli będą Ci biadolić że Android wolny jest to ważne jest to aby pousuwać aplikacje które działają w tle - tak jak w telefonie wyłącza się aplikacje które zjadają niepotrzebnie pamięć RAM itp.

Jakby mi  Żona nie biadoliła już bym zamawiał za 5500 zł 49XF8596 ale wtedy mam 2 lata gwarancji a w tej chwili jest za 4k PLN 49XF8596 + dołóż do przedłużenia gwarancji +~350 zł.

 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...