Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 65" E8 | TEST | Telewizor 4K UHD, ThinQ z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

LG OLED 65" E8 | TEST | Telewizor 4K UHD, ThinQ z technologią Ultra HD Dolby Vision

Miłośnicy najwyższej jakości obrazu, którzy przedkładają ją ponad wszystko, sięgają bardzo często po telewizory LG OLED takie jak OLED55B8, czy OLED55C8. Wyświetlacze te są prawie identyczne, zarówno pod względem tego co na ekranie, jak i wykonania, czy też dołączonych akcesoriów, o czym możecie przeczytać w naszych testach. Nabywcy, którzy cenią design telewizora równie bardzo co jego obraz mają zaś do dyspozycji model W8 (tapetę), oraz E8. To właśnie ten drugi, o rozmiarze 65", będzie bohaterem dzisiejszego testu!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jak narazie tylko C8 dostal Referencje. Jednak dobrze wybralem :-)
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sumie to nie ma sensu skoro jakość obrazu w E8 nie zasługuje na referencję to czemu C8 dostał referencję skoro niby oba mają tą samą jakośc obrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy ocena dotyczy samej jakości obrazu? Rany...??? Test trzeba czytać a nie oceną się tylko podpierać;-)))Telewizor super ale na referencję? Na pewno nie mając do wyboru C8 albo FZ800..Chyba, że chcemy być unikalni wśród znajomych;-). I nie ma żadnego „niby”...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale zupełnie tego nie rozumiem - i dla mnie bez sensu

ocena typu Referencja zależy od ceny tv? 

rozumiem przy Polecamy albo Bardzo Polecamy ale Referencja to taka w sumie specjalna kategoria

 

ale fakt - pod względem ceny E8 jest nieopłacalny

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, klaus71 napisał:

w sumie to nie ma sensu skoro jakość obrazu w E8 nie zasługuje na referencję to czemu C8 dostał referencję skoro niby oba mają tą samą jakośc obrazu ?

Przeczytaj może podsumowanie tego testu. Powinno pomóc ;)

9 godzin temu, konrado75 napisał:

No to jak narazie tylko C8 dostal Referencje. Jednak dobrze wybralem ?

Przecież to są praktycznie takie same telewizory. Jeśli komuś zależy na wyglądzie i cena nie gra roli to E8 będzie równie dobrym wyborem co C8 (pod względem jakości obrazu) i brak referencji w tym przypadku niczego tu nie zmienia. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper "..., jednak brakuje lepszej integracji z aplikacjami dostępnymi w telewizorze (jak chociażby z Netflix’em)."

Podczas testu B8 i C8 to była prawda, ale od 31 lipca po wprowadzeniu oprogramowania 03.01.05 wyszukiwanie głosowe w netflixie już działa, więc lepiej podać przykład np HBO :) Czepiam się, ale tylko po to aby test był super precyzyjny ;) 

Edytowane przez fio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie oledów i wypaleń to ja mam już drugi telewizor OLED LG serii 6 , zarówno pierwszy jak i drugi został wypalony przez TVN24 i też wymieniam go z rękojmi. Więc jak ktoś pisze że skalibrował setki i tysiące oledów i nic takiego nie widział to mija się z rzeczywistością bo to pewnikiem nowe TV które pracują powiedzmy miesiąc , a wypalenia występują dopiero po około roku.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, abart68 napisał:

W temacie oledów i wypaleń to ja mam już drugi telewizor OLED LG serii 6 , zarówno pierwszy jak i drugi został wypalony przez TVN24 i też wymieniam go z rękojmi. Więc jak ktoś pisze że skalibrował setki i tysiące oledów i nic takiego nie widział to mija się z rzeczywistością bo to pewnikiem nowe TV które pracują powiedzmy miesiąc , a wypalenia występują dopiero po około roku.

Jak często leci TVN24 u Ciebie? Chodzi o to jak często oglądałeś ten kanał, że powstały wypalenia. Godzinę dziennie, raz na jakiś czas? Czy kilka godzin dziennie leci tak po prostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2018 o 19:53, abart68 napisał:

W temacie oledów i wypaleń to ja mam już drugi telewizor OLED LG serii 6 , zarówno pierwszy jak i drugi został wypalony przez TVN24 i też wymieniam go z rękojmi. Więc jak ktoś pisze że skalibrował setki i tysiące oledów i nic takiego nie widział to mija się z rzeczywistością bo to pewnikiem nowe TV które pracują powiedzmy miesiąc , a wypalenia występują dopiero po około roku.

Sam jestem ciekawy bo mam 65E6 już prawie 2 lata, jak często oglądasz ten kanał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2018 o 20:53, wasikk napisał:

Jak często leci TVN24 u Ciebie? Chodzi o to jak często oglądałeś ten kanał, że powstały wypalenia. Godzinę dziennie, raz na jakiś czas? Czy kilka godzin dziennie leci tak po prostu?

do 3-4 godzin nie non stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuje rozwiązać umowę sprzedaży ze sklepem Kino-w domu z Łodzi ale o ile pierwszy telewizor wymienili z tytułu rekojmi

to teraz unikają podjęcia korespondencji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od mojego zakupu  LG 65E6V pojawiło się trochę nowości, również u konkurencji. Na telewizor nie patrzę przez lupę, ale widzę i wiem dlaczego mam telewizor jaki mam. Jest parę rzeczy, które mnie irytują (nie obraz) i ta ciągota do zmian. Poczytałem testy, ale może ktoś mi jeszcze doradzi - czy i na co zmienić? Finansowo może nie wyjść źle bo mam jeszcze 3 lata rozszerzonej gwarancji, ale im później tym gorzej. (Design jest dla mnie ważny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vincent opublikował właśnie swoją recenzję E8. Nie obyło się bez żartów :) 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2018 o 19:53, abart68 napisał:

W temacie oledów i wypaleń to ja mam już drugi telewizor OLED LG serii 6 , zarówno pierwszy jak i drugi został wypalony przez TVN24 i też wymieniam go z rękojmi. Więc jak ktoś pisze że skalibrował setki i tysiące oledów i nic takiego nie widział to mija się z rzeczywistością bo to pewnikiem nowe TV które pracują powiedzmy miesiąc , a wypalenia występują dopiero po około roku.

Nie potrafię zrozumieć dlaczego nie przestrzega się użytkowników przed wypaleniem i utrwaleniem obrazu ???

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z wypaleniem ale podejrzewam, że to kwestia ustawień i "kalibracji".

Z pewnością "paski"  i stałe logo kanału może powodować zmiany nawet na klasycznym kineskopie.

W moim przypadku zatrzymałem się na e910 i jest katowany od 2-lat po 10-14 godzin na dobę ale na różnych źródłach i nie widać żadnych deformacji barwowych czy pixelowych;

tym samym myślę, że ustawienia obrazu + zmienne źródła = recepta na jakość obrazu, z pewnością nie ilość przepracowanych godzin.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy dla przeciętnego użytkownika są jakieś różnice między C8 a E8? Bardziej patrzę pod kątem jakości i funkcjonalności. Wygląd/ design mnie nie interesuje. Ktoś mi powiedział, że matryca w E8 naklejana jest na szkło a w C8 w jest w jakiejś ramce. To prawda? Czy ma to wpływ na jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2019r ten model dostępny wyłącznie w 65 calach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam pytanie do posiadaczy którzy kupili sobie Oled E8 czy E9.

Czy telewizor nowy fabrycznie posiada jakąś folię do zdjęcia z ekranu?  Jak sprawdzić czy telewizor jest fabrycznie nowy ? Czy nie działał w sklepie.

Jest taka możliwość bez wchodzenia w menu serwisowe ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cureman napisał:

Witam 

Mam pytanie do posiadaczy którzy kupili sobie Oled E8 czy E9.

Czy telewizor nowy fabrycznie posiada jakąś folię do zdjęcia z ekranu?  Jak sprawdzić czy telewizor jest fabrycznie nowy ? Czy nie działał w sklepie.

Jest taka możliwość bez wchodzenia w menu serwisowe ? 

Jeżeli chodzi o możliwość sprawdzenia czy jest nowy, to tak naprawdę nie ma takiej opcji, nawet wchodząc w menu serwisowe. Licznik godzin możesz w menu serwisowym zresetować i nie ma jak stwierdzić, czy TV jest nowy. Jeżeli chodzi o folie to generalnie jest loteria. W wątkach B8/C8 temat folii wraca jak bumerang. Część egzemplarzy ją ma, część nie i tyle. Absolutnie nie należy się tym sugerować, bo użytkownicy forum wielokrotnie udowadniali że mają fabrycznie nowy TV bez folii. Jeżeli chcesz mieć pewność, że kupujesz nowy TV to musisz polegać na sprawdzonych źródłach i tyle - nie ma innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...