Skocz do zawartości
Grzegorz_K

LG 55SK8500 vs Panasonic 55FX780

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad tymi dwoma telewizorami, nie jestem jednak przekonany do marki LG, aczkolwiek ten telewizor wydaje się wart uwagi.

Czy ktoś posiada może jeden lub drugi i jest w stanie się wypowiedzieć? Interesuje mnie przede wszystkim jakość obrazu oraz czerni, a także komfort użytkowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nie jestem posiadaczem żadnego z tych tv ale z uwagi, że sam szukałem tv na IPS-ie (i wybrałem sk9500) to poczytałem dużo na temat tych tv oraz pooglądałem w sklepach.

Podstawowe różnice na korzyść LG: (opinie subiektywne) lepszy system - więcej aplikacji w webos4, obsługa DTS,  obsługa głosowa w języku polskim - ThinQ , podświetlenie matrycy direct - lepsza czerń, lepsze wspomaganie obsługi ruchu - sport , lżejszy tv - nie muszę robić wzmocnień do powieszenia w ścianie g.k. , pilot bardziej nowoczesny z żyroskopem i z mikrofonem (Panasonic obsługa głosowa ze smarta)

Panasonic: - być może obejdzie się bez profesjonalnej kalibracji, lepsza równomierność matrycy - w lg trzeba szukać dobrej, większa dostępność - można pooglądać w sklepach. Obrazowo niestety nigdzie nie miałem okazji porównać ich bezpośrednio - na ustawieniach sklepowych jeden i drugi podobał mi się jednakowo , szklana ramka robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj
Nie jestem posiadaczem żadnego z tych tv ale z uwagi, że sam szukałem tv na IPS-ie (i wybrałem sk9500) to poczytałem dużo na temat tych tv oraz pooglądałem w sklepach.
Podstawowe różnice na korzyść LG: (opinie subiektywne) lepszy system - więcej aplikacji w webos4, obsługa DTS,  obsługa głosowa w języku polskim - ThinQ , podświetlenie matrycy direct - lepsza czerń, lepsze wspomaganie obsługi ruchu - sport , lżejszy tv - nie muszę robić wzmocnień do powieszenia w ścianie g.k. , pilot bardziej nowoczesny z żyroskopem i z mikrofonem (Panasonic obsługa głosowa ze smarta)
Panasonic: - być może obejdzie się bez profesjonalnej kalibracji, lepsza równomierność matrycy - w lg trzeba szukać dobrej, większa dostępność - można pooglądać w sklepach. Obrazowo niestety nigdzie nie miałem okazji porównać ich bezpośrednio - na ustawieniach sklepowych jeden i drugi podobał mi się jednakowo , szklana ramka robi wrażenie.
Co powiesz na temat sk9500? Wart swojej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden tv nie jest wart swojej ceny przed upływem roku od produkcji - na razie płacimy za nowości. Na  pytanie jak się sprawuje i czy jestem z niego zadowolony dam odpowiedź dopiero w połowie/koniec października - SK9500 wybrałem ale dopiero wtedy kupię. Tak jak pisałem opinie wyrobiłem tylko z testów, opisów i obrazu w sklepach (tu szczerze mówiąc za dużo nie dostrzegłem różnic ale wiadomo ustawienia sklepowe średnio nadają się do porównań tv)   - W temacie  LGsk9500 dałem linki do porównania tych tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2018 o 17:37, Jarosław Świtoń napisał:

Żaden tv nie jest wart swojej ceny przed upływem roku od produkcji - na razie płacimy za nowości. Na  pytanie jak się sprawuje i czy jestem z niego zadowolony dam odpowiedź dopiero w połowie/koniec października - SK9500 wybrałem ale dopiero wtedy kupię. Tak jak pisałem opinie wyrobiłem tylko z testów, opisów i obrazu w sklepach (tu szczerze mówiąc za dużo nie dostrzegłem różnic ale wiadomo ustawienia sklepowe średnio nadają się do porównań tv)   - W temacie  LGsk9500 dałem linki do porównania tych tv.

I jak tam Twoja opinia po dluzszym uzywaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba telepatycznie mnie namówiłeś do sprawdzenia forum -  na tyle jestem zadowolony, że przestałem je regularnie czytać. W mojej ocenie LG65sk9500 absolutnie jest wart wydanych na niego pieniędzy.  Do moich potrzeb trafiłem idealnie -  prosta intuicyjna obsługa, zero problemów z różnymi treściami, tv idealnie zastąpił mi monitor, wielkość na tyle duża z bardzo dobrym obrazem, że na razie nie wymieniam stary projektor, dźwięk też bardzo dobry - amplituner trochę częściej odpoczywa. Obrazowo to zamienił bym tylko na OLED ale z moim podejściem (włączony 24 h/dobę i pełno statycznych obrazów) to za dużo stresu bym miał. Polecam tv od LG szczególnie dla pilota i bezproblemowego działania. Użytkuję oglądając 30% komputer, 30% Netflix, 10% NC+, 10% Spotify -  reszta to różne programy info zamiast radia :) Z minusów to w moim przypadku konieczna była kalibracja -  dopiero po niej w pełni się przekonałem do słuszności wyboru. (Podziękowania dla Pana z ekipy skalibruj pl) Drugi minus to pilot LG nie do końca współpracuje idealnie (nie działają wszystkie funkcje)  z dekoderem nc+  i amplitunerem  Yamaha - nadal na stole (lub pod) mam 5 pilotów ( od projektora sanyo, blu-ray samsung, ampli yamaha rx-v777, nc+, i tv) ale to malutki problem np w porównaniu do tv z sypialni - tam żonka do tej pory ma instrukcję od Philipsa na androidzie i w zasadzie używa tylko NC+ - reszta to tragedia. Anteny normalnej nie mam podłączonej do tv ale na próbie programy hd były bardzo dobrej jakości. Co do oglądania w ciemności i jakości czerni (najczęstsza bolączka tv na ips) Strefowe wygaszanie daje radę ale zawsze mogło by być więcej stref.  I ostatnia uwaga - osobiście , mam żal do LG, że fajny widget jakim jest wyświetlanie obrazów nie da rady ustawić na np wyświetlenie 30 min jednego  tylko dość szybko się zmieniają - tv mam we wnęce zlicowany ze ścianą i całkiem spokojnie mógłby robić za obrazek ale brak jest  możliwości wyboru czasu wyświetlania.

Pozdrawiam i samych udanych wyborów życzę

Jarek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!.

Jak jest z ta czernia w nocy? Widac ze mocno swieci??

Kontrast daje rade?

TV od LG podoba mi sie - ale nizszy model w zakladanym budzecie - pewnie bez miejscowego wygaszania. 55 cali do 3tyszl.

 

Mozesz wrzucic zdjecie czerni w nocy z wyl/wl opcja lokalnego wygaszania?

Czy ilosc aplikacji jest wystarczajaca?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...