Skocz do zawartości
Maciej Koper

IFA 2018: Natywne 4K w projektorach JVC 2018 | ZAPOWIEDŹ | DLA-N5, DLA-N7 i DLA-NX9 8K e-shift

Rekomendowane odpowiedzi

Dynamicznego HDR nigdy nie będzie w projektorach.

Musieliby dawać jakiś czujnik w zestawie, do ciągłego pomiaru jasności.

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam parcia na nowości, choć przyglądam im się z zaciekawieniem. Zdecydowanie wolę inwestować w dojrzałe technologie bo wtedy są i tanie i optymalnie dopracowane. Od dwóch lat cieszę się Sony HW65ES (ostatni projektor HD od Sony) i dla mnie obraz jest rewelacyjny. Za parę lat jak 4K będzie jak dzisiejsze HD to kupię sobie wtedy projektor 4K z górnej półki za przyzwoite pieniądze. Płytki UHD będą wtedy po 50 zł i będzie znaczenie więcej materiałów w 4K niż dzisiaj. Jeszcze do niedawna wszystkie projekcje w kinach (poza IMAX) były w 2K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.09.2018 o 12:00, Barnaba napisał:

N5 ma być następcą 440, więc tak jak poprzednik nie ma zasłony. N7 i 540 mają.

Na stoisku mówili, że żaden nowy projektor nie ma mechanicznej zasłony i nie widziałem jej w żadnym z nich. Skąd masz takie informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Maciej Koper napisał:

Na stoisku mówili, że żaden nowy projektor nie ma mechanicznej zasłony i nie widziałem jej w żadnym z nich. Skąd masz takie informacje?

No właśnie nie wiem skąd;) Chyba wymyśliłem, przyznaję się bez bicia...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.09.2018 o 11:55, montas napisał:

Szkoda że wykastrowali je z mechanicznej zasłony obiektywu?

Myślę też, że osobiście nie widziałem nic z mechanicznej zasłony na N7...

 

W USA już ogłosiły zniżkę na istniejące modele z eshift-5 rs440/x5900 i rs540/x7900. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.cnet.com/news/eyes-on-jvcs-new-4k-and-8k-e-shift-projectors/

W/g tego żródła nowe JVC mają się pokazać w sprzedaży pod koniec października, najdroższy RS-3000 ma kosztować 18tys.$

Co w/g aktualnego kursu dolara wychodzi ok. 66240pln.

Oczywiście cena na rynek USA...

http://pro.jvc.com/pro/pr/2018/consumer/cedia_2018_release.html

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe info na koniec.

Note that the 1080p-native DLA-X790 will stay in the line, but get a price drop, from $6,000 to $4,000.  

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w San Diego trwa wystawa CEDIA 2018, oczywiście nie mogło tam zabraknąć projektorów JVC: 

 

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak tu trafią do testów. Co Maciek  wyciśnie jeszcze z modeli RS-2000 i RS-3000. I jak to naprawdę będzie z tym skalowaniem do 8K.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Now is a rainy day in london today but JVC's new projectors are shining brightly

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podano mi ponoć oficjalne ceny detaliczne na Polskę na modele JVC RS-2000 = 35900zł, natomiast za model RS-3000 trzeba wysupłać 79900zł.

To teraz tylko czekać, aż je Kolega Maciek weźmie w obroty i powie, czy rzeczywiście są tyle warte...?

Edytowane przez Deimos
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajawka nowych projektorów od JVC, lacznie z kilkoma zdjeciami z projekcji N5 mozna znalezc m.in tu:

https://www.avsforum.com/forum/24-digital-hi-end-projectors-3-000-usd-msrp/2996950-new-jvc-rs3000-nx9-rs2000-n7-rs1000-n5-native-4k-projectors-anti[beeep]ation-thread-200.html#post56919546

https://discuss.avscience.com/index.php?topic=1827.0

watek na AVSforums ma juz ponad 200 stron  ;)

 

 

w tym poście można rownież znaleźć pokrótce opisane różnice miedzy obecna seria, a wczesniejszymi modelami:

https://discuss.avscience.com/index.php?topic=1827.msg10201#msg10201

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny, jak zwykle, po zbóju. Ale wreszcie się doczekałam ?

Teraz jeszcze parę lat na mniejszą ilość zer w cenie i przesiadka na 4K (akurat jak się trochę więcej ”kontentu” pojawi i kart graficznych do uciągnięcia gier) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu potwierdzenie oficjalnych cen detalicznych o których wspominałem kilka dni  wcześniej na RS-1000, 2000 i 3000. Autoryzowany sklep dystrybutora JVC na Polskę.

http://sklep.hcx.com.pl/index.php?do_search=true&search_query=dla-rs

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak te nowe modele wypadną w stosunku do starych oraz do sony 260. Bo teraz poprzednicy są w pardzo dobrych cenach zarówno JVC 440, 540. Czy będzie aż tak zauważalna różnica po dołożenia natywnego 4k i dopłaty nie malej kwoty do nowych modeli.... czy może warto jednak kupić starsza 540 ale za to w dobrej cenie.. ? Sam Maciek napisał że jak by miał większy salon to by taki sobie kupił pomimo że u konkurencji jest natywnym sony w tej cenie. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nie mogę doczekać, aż je Maciek weźmie na testy (przynajmniej RS-2000 i 3000). Bo w końcu che zmienić mój full HD na większą rozdzielczość.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nie mogę doczekać... ?

powiem Ci że byłem na testowaniu 270 i 570 od sony i oba wyglądały dla mnie bardzo dobrze. Nie sposób było jak dla mnie i kolegi obok odróżnić... ? którego bym nie wybrał byłbym bardzo zadowolony. Dlatego ciekaw jestem porównania z JVCami zarówno ubiegłorocznymi jak i dopiero co wprowadzanymi... ? testy pokażą w co tak naprawdę warto uderzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest znane ... JVC ... potem długo, długo nic ... SONY i ... potem baaaaaaaaaaaaaaaaardzo długo NIC i ... NIC !!!

:)

53 minuty temu, Deimos napisał:

Ja już się nie mogę doczekać, aż je Maciek weźmie na testy (przynajmniej RS-2000 i 3000). Bo w końcu che zmienić mój full HD na większą rozdzielczość.?

Ja wymieniłem na RS520 i od roku cieszę się 4K UHD z HDR. 540-ka to to samo. teraz widzę, że aktualną serie należy ... pominąć (z mojego punktu widzenia) i ... poczekać na proje z portem HDMI 2.1.

:) 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to nic nie wiemy ;D (tzn. wiemy, że Sony 870 skosiła wszystko i jest to nowa jakość i przepaść w ostrości między tym co było do tej pory, którą widział każdy na spotkaniu w HCX ale RS3000 też taki może być). Wszystkiego dowiemy się dopiero pod koniec roku kiedy wybada się zarówno JVC jak i Sony. Ale to, że potem nie ma nic to prawda... bo nic nie ma z produktów ;D Potem jest Epson TW9400 za jakieś pewnie 13 tysi ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gmeru napisał:

Póki co to nic nie wiemy ;D (tzn. wiemy, że Sony 870 skosiła wszystko i jest to nowa jakość i przepaść w ostrości między tym co było do tej pory, którą widział każdy na spotkaniu w HCX ale RS3000 też taki może być). Wszystkiego dowiemy się dopiero pod koniec roku kiedy wybada się zarówno JVC jak i Sony. Ale to, że potem nie ma nic to prawda... bo nic nie ma z produktów ;D Potem jest Epson TW9400 za jakieś pewnie 13 tysi ;-).

Gmeru 870 pokazała jakość o której można pomarzyć, ale niestety za jej cenę można mieszkanie kupić... ?

Podejrzewam, że większość ludzi czy to na forum czy z poza chcąc zacząć czerpać korzyści z natywnego 4k z hdr uderzy w te najniższe lub pośrednie segmenty projektorów.  I na te testy czekamy najbardziej. Oczywiście że znajdą się konsumenci i na te droższe ale moim zdaniem będzie dominować sprzedaż tych najniższych serii. Jak to ktoś powiedział:,, w SXRD zabawa zaczyna się tam, gdzie u konkurencji się kończy. .." ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak JVC 540 w starciu z nowymi Sony jest b ciekawa alternatywą (moze nie z 870 bo to juz kosmos) szczegolnie teraz jak po obnizkach cen mozna kupic nowa 540tkę w cenie ~20k

Jakbym teraz mial wymieniać to mysle ze celowałbym wlasnie w ten model, bo najwieksza utrate wartosci ma juz za sobą. Wczesiej oczywiscie obowiazkowo porownanie z N5/N7. 

Widzialem tez nowsze modele Sony i powiem dyplomatycznie tak: RS540 nie odstaje jakos bardzo (do 870 nie ma oczywiscie porownania = bo jednak laser i 4K bedzi elepszy vs lampa i eshift)

Oczywiscie nie ma sie co tak napalac i 3ba na spokojnie poczekac na testy nowych modeli RS1000 i RS2000 i porownanie do obecnej serii :) RS3000 to bardziej ciekawostka (niestety bez zlacza hdmi 2.1...) w stylu zrobilismy, bo mozemy i to nie jest nasze ostatnie słowo, aczkolwiek obraz na bank bedzie zyleta, szkoda tlyo ze w tej cenie to nie laser ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://cine4home.de/forums/topic/heute-zu-gast-jvc-dla-n5-gegen-sony-vpl-vw270/#post-11054

tlumaczenie: https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.pl&sl=de&sp=nmt4&tl=en&u=http://cine4home.de/forums/topic/heute-zu-gast-jvc-dla-n5-gegen-sony-vpl-vw270/&xid=17259,15700022,15700124,15700149,15700186,15700190,15700201,15700214&usg=ALkJrhh5sJtrd9smWtCvMjRaMvC3bNkuww#post-11054

w powyższym linku mozna znalezc pierwsze wrażenia Ekki Scmitta z cine4home dot N5  (dot sztuki przedprodukcyjnej).

"Here are a few visual impressions:
Black level and contrast very good (quite similar to X5 series, both black and in-picture contrast).
Could not make any serious mistakes of the FI, I liked it a lot.Of course, better than X series.
Sharpness very good, but no "magic".
HDR presentation was not final.With Peters "Arve like" optimization but good, as with X series
DCI color filter system has been changed to X-series, so unfortunately the N5 no longer reaches the DCI red, like his little X5 brother. The result is a well-saturated red, but with yellowing.
Green as good as a top X5 (they came quite far with green)
Panel PWM noise in dark grayscale as in the X series, I have specially checked with a freeze frame.
You can look in from the outside into the light engine (see photo)
Overall a worthy competitor to the Sony VW270"

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy link do meteriału testowego wzoru 4K wyswietlonego na roznych prjektorach:

https://www.avsforum.com/forum/24-digital-hi-end-projectors-3-000-usd-msrp/2996950-new-jvc-rs3000-nx9-rs2000-n7-rs1000-n5-native-4k-projectors-anti[beeep]ation-thread-122.html#post56787288

9500 = RS600

9900 = RS640

NX5 = RS1000

potem mamy Sony 760ES

no i Epson LS10000

N5 najlepszy bardzo ostry obraz, potem Sony. Ciekawy fakt ze starszy juz model LS10000 eshift z laserowym zrodlem swiatla pokazuje b ostry obraz w stosunku do innych lampowych eshiftów.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...