Skocz do zawartości
ferris

Szukam Panasonic 58EX780E, czy jest szansa go gdzieś kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

jak kupowałem niedawno swojego 50ex780 to już były praktycznie tylko ostatnie sztuki z ekspozycji 

cudem wyrwałem ostatnią nówkę 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, klaus71 napisał:

jak kupowałem niedawno swojego 50ex780 to już były praktycznie tylko ostatnie sztuki z ekspozycji 

cudem wyrwałem ostatnią nówkę 

 

Jak się sprawuje? Najbardziej chodzi mi o płynność ruchu i czerń w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie ten forumowy test oddaje moje odczucia

https://hdtvpolska.com/panasonic-ex780-tx-75ex780e-test-wielkiego-telewizora-2017-ultra-hd-z-hdr/

 

płynność jest ok - w zasadzie lepsza niż w oled E6 ale jakiejś dużej poprawy ja nie widzę - lepiej maskowane są artefakty, jest jakby płynniej - ogólnie jest bardzo dobrze

 

czerń w nocy to trudny temat w tym tv - potencjalnie on ma kilka pionowych stref więc raczej bieda ale wrażenia są zasadniczo lepsze niż by można sądzić po tych pionowych strefach

- jak wyłączysz local dimming to jest dla mnie kiepsko (kontrast na poziomie 4000:1) - ogólnie czernie wtedy świecą i obraz dla mnie jest nieakceptowalny -  w dzień smolista czerń wieczorem zamienia się w szaro fioletowy syf (jak to na lcd va) - oglądam z 2-2,5m - więc kąty mam spore

- jak włączysz na minimum jest lepiej ale dalej trochę świeci - już nie bije tak brak czerni po oczach - jak jest lampka w pokoju to może i dałoby radę tak zostawić

- dopiero tryb pośredni i max dają przyjemną czerń ale wtedy masz to kosztem degradacji jasności i detali w czerniach (pewnie jest tak jak opisano w teście - stłumienie jasności o 40/60%) - ja mimo to preferuję ten tryb bo inaczej jakoś obraz mnie odrzuca, wolę utratę szczegółów niż fioletowe czernie

 

ogólnie nie najgorszy tv, ma funkcjonalną obrotową nogę (ważne przy kiepskich kątach matrycy VA), 3D

ja wyrwałem w super cenie z 5 letnią gwarancją i używam jako drugi tv, do grania - miał być jak najtańszy, 4k, hdr z jakimś local dimmingiem - dlatego sobie go pewnie zostawię 

jeśli szukasz lcd jako główny to szukałbym czegoś z lepszym local dimmingiem i hdr jak xf9005 lub jakiś FALD: zd9, q9n,pus8102 lub oled

 

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Sony 8505, też ma dobre opinie.

Zamiast xf9005 można już kupić oled, tylko musi być taki z płynnym ruchem dlatego philips raczej odpada. Jeszcze kwestia rozmiaru, tv będzie oglądany z 4 metrów więc zamiast 55" oleda chyba wolę topowy LCD 65"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przy 4 metrach to zdecydowanie 65cali 

ale wg mnie 8505 to badziew - brak local dimmingu - wg mnie opłaca sie dołożyć do xf9005

a pus8102 chyba nie ma problemu z płynnością bardziej obraz jest nadpłynny z efektem opery ale pewnosci nie mam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...